Eylem Hazırlığındaki PKK’lılar Yakalandı! Kana Bulayacaklardı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan başarılı operasyon sonucu İstanbul'u kana bulamak isteyen 2 PKK'lı terörist yakalandı. Barındıkları yerde çok sayıda malzeme ele geçirildi.2 dk okuma süresi


0
10 paylaşım

Ülkemizde yaşanan terör olaylarının sona erdirilmesi için Milli İstihbarat Teşkilatı, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü 7/24 aralıksız olarak çalışmalarına devam ediyor. Türkiye geneli binlerce kamera anlık olarak takip edilmekte ve tüm olaylarının önüne geçilmesine çalışılmaktadır.

Bilindiği üzere Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde Jandarma Özel Harekat, Asayiş Jandarma ve Polis Özel Harekat ekiplerini başarılı operasyonları ile PKK terör örgütü ağır yara almış durumda. Türkiye kameralar ile dört bir yanı anlık olarak takip etmeye çalışmakta ve PKK’lı teröristlerin tespit edilmesi ile bölgeye insansız hava araçları, savaş uçakları, helikopter ve Jandarma Özel Harekat birlikleri sevk edilmektedir. Dağda ve şehir operasyonlarında PKK ağır yara aldı ve bunun üzerine PKK yeniden namlusunu sivil halka çevirdi.

Kana Bulamak İstiyorlardı!

Terör örgütünün sözde yöneticileri için İstanbul oldukça önemli bir şehir olarak görülmektedir. Sivil halka saldırmak isteyen PKK şimdide canlı bomba ve patlayıcılar ile sivil halka saldırmaya çalışıyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğünün başarılı operasyonu ile PKK’lıların bir yeni hain tuzağı daha suya düşürüldü.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklama ile eylem hazırlığında olan ve İstanbul’u kana bulamak isteyen 2 örgüt üyesinin yakalandığı belirtildi. Son operasyonlar ile toplamda 16 terör örgütü üyesinin de mahkeme kararı ile tutuklandığı belirtildi.

161 Kilo Patlayıcı İle Saldıracaklardı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlar sonucunda terör örgütü üyelerinin barındığı yerlerden 161 kilo güçlendirilmiş ve tahrip gücü yüksek patlayıcı ile 2 adet elektronik devre ele geçirildi. Bomba düzeneklerinden hariç olmak üzere yine terör örgütü üyelerinin barındığı yerden elektrik kapsülleri, uzun namlulu silahlar, küçük tabancalar, çok sayıda mühimmat, bine yakın değişik ölçülerde fişek, hücum yeleği, dürbün ve hatta dijital malzemelerin dahi ele geçirildiği belirtildi.

Ağır Yara Alan PKK Sivil Halka Saldırmaya Başladı!

Jandarma Özel Harekat ve Polis Özel Harekat birliklerinin yaptığı operasyonlar ile ağır yara alan PKK eskiden olduğu gibi yeniden silahlarını adeta sivil halka çevirdi. Geçtiğimiz günlerde tren rayına PKK’lılar bomba döşemiş ve trenin geçişi sırasında bombayı patlatmak isterken yine isteğine ulaşamadı. Sivil vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda Jandarma ekibi sevk edildi ve bomba imha ekipleri bombayı etkisiz hale getirdi. Sonradan TCDD ekibinin gelerek rayları onarması ile tren raylarını tekrar kullanılır hale getirildi.

Polis ve Ordu mensuplar PKK örgütünün yurt içinde sivil halka saldırı gerçekleştirmemesi için yoğun çaba sarf etmektedir. İstihbarat teşkilatı ise bombalı eylem yapmak isteyen şahısları öğrenmeye çalışmaktadır.


Sosyal medyada paylaş!

0
10 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
2
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!