Facebook’da Gönderiyi Sil Butonu Yok!

Facebook'un yeni arayüzünün test aşamasını kullanmaya imkanı olan kullanıcılar, gönderiyi sil butonu olmadığını belirttiler.1 min


4
5 paylaşım, 4 puan

Sürekli getirdiği güncellemeler ile gündemden düşmeyen Facebook’un yeni güncellemesinin test aşamasına erişim imkanı bulan sosyal medya kullanıcıları, web sürümü üzerinde paylaşılan bir gönderide “gönderiyi sil” butonunun tamamen yok olduğunu belirtti.

Facebook’un yeni arayüz değişiklikleri ve güncellemeleri test etmek için belirli sayıda kullanıcı kitlesine test aşamasına ulaşma imkanı veren bir alışkanlığı bulunuyor.

Sosyal medya devi Facebook’un son yaptığı test aşamasında ise kullanıcılar tarafından bir hata bulundu. Gönderiyi sil butonu olmayan yeni arayüz kullanıcıları bir hayli sinirlendirdi. Mobil sürümünde görünen fakat web sürümünde görünmeyen bu buton için sosyal medya kullanıcıları bir çok yorum dile getirdi.

Yeni Arayüzde Hata mı Var?

Yeni arayüzün bilerek mi bu şekilde tasarlandığı henüz belli olmasa da kullanıcıların bazıları bu durumu hata olarak düşünürken, bazıları ise Facebook’un kullanıcıları mobile yoğunlaştırmak istemesinin bir sonucu olarak yorumladı.

Facebook’da Gönderi Nasıl Silinir?

Öte yandan eğer bu Facebook’un gözünden kaçmış bir hata değilse web sitesini kullanmakta ısrarcı olan sosyal medya kullanıcıları gönderilerini hareketler bölümünden tamamen silebiliyor. Bunun yanı sıra zaman tünelinde gizle seçeneğini de kullanarak, gönderinin Facebook profiliniz içerisinde görünmesini engelleyebiliyorsunuz.

Facebook’un son açıklaması doğrultusunda ise mobil uygulama kullanımının etkinliği sayesinde şu anda 2 milyar kişi aktif olarak Facebook hesabı kullanıyor. Mobil üzerinde çıkan reklamlar da tam sayfa şeklinde çıktığı için haliyle daha değerli bir duruma sahip oluyor.


Sosyal medyada paylaş!

4
5 paylaşım, 4 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
6
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!