Fatih Terim Milli Takımdan İstifa Etti! Bir Yıllık Maaşı da Verildi

Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile Fatih Terim görüştü. Fatih Terim'in istifası ile sözleşme karşılıklı olarak fesih edildi. Fatih Terim'e önümüzdeki sezonun maaşı da çalışmadığı halde verilecek.2 min


0
55 paylaşım

Uzun süredir Türkiye A Milli futbol takımı teknik direktörü olarak görev yapmakta olan Fatih Terim bir süredir Milli Takımda istenmeyen antrenör statüsüne getirilmişti. Arda Turan’ın milli takımı bırakması ve diğer yıldız futbolcuların da milli takımı bırakacak haberlerinin kamuoyuna sızdırılması ile pek çok kişi hatanın Fatih Terim’de olduğunu düşünmeye başlamıştı.

Kamuoyuna düşen bilgi sonucunda Fatih Terim’in Türkiye A Milli futbol takımı teknik direktörlüğünden istifa ettiği öğrenildi. Buna göre A Milli Takımı bundan sonra Fatih Terim yönetmeyecek. Fatih Terim istifa etti ve görevden ayrıldı ancak çalışmadan bir yıllık maaşı da verildi. Peki Fatih Terim her hangi bir takım ile görüşme yapıyor mu? Fatih Terim hangi takıma gidecek? Türkiye A Milli futbol takımının yeni hocası kim olacak detaylar belli oldu mu?

TFF Yetkilileri İle Görüşme Yapıldı

Fatih Terim Leventte Türkiye Futbol Federasyonundan gelen yetkililer ile görüşme yaptı. Yapılan görüşme sonucunda iki tarafında anlaşmaya vardığı ve Fatih Terim’in A Milli futbol takımından istifa ettiği öğrenildi.

Rüştü Reçber Polemiği

Son zamanlarda Türkiye A Milli Futbol takımında görev yapan hiçbir yıldız futbolcu ile anlaşamayan ve polemiklere giren Fatih Terim dün akşam saatlerinde Rüştü Reçber ile polemiğe girmişti. Bu tartışmanın yaşanmasının üzerinden 24 saat geçmeden Fatih Terim ile Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri bir araya geldi ve Fatih Terim görevinden istifa etti.

TFF’nin Cebi Yandı

Fatih Terim 2013 yılından bu yana A Milli Futbol Takımını çalıştırmaktadır. Genel olarak taraftarlar tarafından A Milli Takımda çok fazla başarılı bulunamayan Fatih Terim çalışmadan önümüzde ki sezonda alacağı maaşını da aldı. Bilindiği üzere Fatih Terim, Türkiye Futbol Federasyonu ile 3,5 milyon Euro’luk yani yaklaşık yıllık 15 milyon TL’ye yakın maaşa anlaşan Fatih Terim TFF’nin cebini yaktı ve önümüzdeki sezon alacağını da aldı.

Fatih Terim Galatasaray Görüşmesi

Galatasaray bilindiği üzere bu sene sezona oldukça kötü başladı. Henüz UEFA ikinci ön eleme turunu dahi geçemeyen Galatasaray cephesinde yönetim istifa sesleri yükselmeye devam ediyor. Galatasaray ile büyük başarılara imza atmış olan Fatih Terim’in tekrardan yuvaya yani Galatasaray’a gelebileceği söylenmektedir. Özellikle pek çok Galatasaray taraftarı da Fatih Terim’in takıma gelmesini istiyor. Ancak pek çok kişide Fatih Terim’in oyuncularla yaşadığı polemiklerin artması üzerine Fatih Terim’in Galatasaray Teknik direktörü olarak görev yapmasını istememektedir.

Milli Takımın Hocası Kim Olacak

2013 yılından bu yana aralıksız olarak Fatih Terim A Milli Futbol Takımının teknik direktörü olarak görev yapmaktadır. Bugün alınan karar ile Fatih Terim’in istifa ettiği öğrenildi. Buna göre sözleşme karşılıklı anlaşma ile fesih edildi. Peki yeni hoca kim olacak? Şu an için bu sorunun cevabı ne basını düştü ne de TFF tarafından bir açıklama bulunuyor. Ancak ilerleyen günlerde yeni hocanın kim olacağı netleşecektir.


Sosyal medyada paylaş!

0
55 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
2
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
2
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!