FETÖ/PYD Medya Yapılanmasında İsimleri Geçen 3 Kişi Tahliye Edildi

FETÖ/PYD terör örgütünün medya yapılanmasında adları bulunan Murat Aksoy, Atilla Taş ve Davut Aydın hakkında tahliye kararı çıktı.1 min


1
9 paylaşım, 1 puan

FETÖ/PYD’nin medya yapılanmasında ismi geçen tutuklanarak yargılaması yapılan Atilla Taş, dün hakkında ki tahliye kararından sonra Silivri Cezaevinden çıkartıldı. İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 29 sanıklı davada süresince gazeteci Murat Aksoy, Davut Aydın ve şarkıcılık yapan Atilla Taş hakkında tahliye kararı verildi.

Cezaevinden çıkanları sevinçle karşılayan bir grubun içerisinde Atilla Taş’ın cezaevindeyken evlendiği Meltem Taş’ta vardı. Uzun süre birbirlerine sarılan eşler cezaevi çıkışında açıklamalarda bulundular. Atilla Taş yaptığı açıklamada “Bu ülkenin kesinlikle nefes alma ihtiyacı bulunuyor. Demokrasi halkın soluk borusudur ve ailenizden, sizi seven insanlardan daha önemli kimse yoktur. Sevin ve sevilin.” ifadelerini kullandı.

ATİLLA TAŞ : MÜZİĞE DÖNÜYORUM

Attığı tweetleri kendisine hatırlatan basın mensuplarına “Benim 1 milyon 700 binden fazla takipçim bulunuyor. Sürekli verdiler gazı bende böylece Silivri’yi boyladım. Bundan sonra tweetlerimi sadece bayramlarda atacağım. Hükümeti eleştirip, muhalefet etmesin kimse. Benim başıma gelen onların başına da gelebilir. Ben sadece bundan sonra şarkı söyleyerek insanlara eziyet etme kararı verdim. Bu ülkede yıllarca şarkı söyleyip tutuklanmadım, bir kaç tweet attığım için tutuklu yargılandım. O yüzden bundan sonra sadece müzikle ilgileneceğim. Beni cezaevine atanlara teşekkür ediyorum, onların sayesinde evlendim.” diyerek herkesi şaşırttı.

MURAT AKSOY’DAN AĞLAYARAK AÇIKLAMA

Öte yandan cezaevinden çıkıp basın mensuplarının sorularına ağlayarak yanıtlar veren Murat Aksoy “421 gündür cezaevindeydim. O yüzden şu an mutluyum. Kendim ve ailem için mutluyum, ama içeride bulunan arkadaşlarım için üzgünüm, benim tek suçum yazı yazmak.” ifadelerini kullandı.


Sosyal medyada paylaş!

1
9 paylaşım, 1 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!