Gebze-Halkalı Banliyo Hattı Aralık 2018’de

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan Pendik istasyonunda yaptığı basın açıklamasında Gebze Halkalı banliyö hattının 2018'in Aralık ayında açılacağını söyledi.1 min


2
6 paylaşım, 2 puan

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, banliyö hattı konusunda kesin tarihi açıkladı. Gebze-Halkalı arasındaki banliyö seferlerinin 2018’in Aralık ayında başlayacağı resmen iletildi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gebze-Halkalı arasında banliyö seferlerinin Marmaray bağlantılı olarak Aralık 2018’de başlayacağını vatandaşlara duyurdu. Maltepe istasyonunda projeyi yürüten firma yetkilileri ile bir araya gelen Bakan Arslan son durum hakkında bilgiler aldı. Maltepe-Pendik arasındaki yol yapım çalışmaları sırasında istasyon hattını da gezen Arslan, Başak İstasyonu’nda çalışma yapan bir kepçeye de binerek kendisi de duruma el attı.

Halkalı-Gebze Banliyö Hattı 2018’de

Pendik Yunus İstasyonu’nda basın açıklaması yapan Arslan, Halkalı-Gebze banliyö hat seferlerinin 2018 yılının Aralık ayında başlayacağını belirterek vatandaşlara müjdeli haberi vermiş oldu. Arslan, “İstanbul için büyük bir proje bizleri bekliyor. Gebze’den Söğütlüçeşme’ye ve oradan da Halkalı’ya kadar her yeri banliyö ile donatarak ulaşımı daha da kolay bir hale getireceğiz. Gebze ile Halkalı arasındaki mesafe 114 dakikaya kadar düşecek ve bu hat üzerinde 43 tane istasyonumuz mevcut olacak.” dedi

Bakan Arslan Haydarpaşa Garı ile de ilgili yaptığı açıklamasında, “Ankara’dan kalkan yüksek hızlı tren şu anda sadece Pendik’e kadar gelebiliyor. Bu proje tamamlandığı zaman bu hat Haydarpaşa’ya kadar uzanmış olacak. Haydarpaşa Garı yüksek hızlı tren garı olarak hem yolculara hizmet edecek hem de trenlerin ortak istasyon sahası olarak hizmetine devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Asya ile Avrupa Arasında Bağlantı Yolu

İstanbul’un ulaşım ağını kontrol edecek olan 11 noktadaki 15 raylı sistem bu projeye entegre edilmiş olacak. Bu hatlar hiçbir şekilde şehirlerarası veya uluslararası trenlerden etkilenmeyecek. Gebze-Halkalı banliyö hattı Asya ile Avrupa arasında bir köprü vazifesi de görmüş olacak.


Sosyal medyada paylaş!

2
6 paylaşım, 2 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
4
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!