Gençken Yapılacaklar Listesi! Türkiye Uyarlı Yapılması Gerekenler

Gençliğiniz bitmeden eğlenceye hazır mısınız? Gençken yapılması gerekenler listesi. Üstelik gençken yapılacaklar listesi sizin için Türkiye'ye uyarlı hale getirildi.5 min


1
9 paylaşım, 1 puan

Günümüzde pek çok genç malesef hayatını yaşayamamaktadır. Bun un elbetteki temel sebebi gelecek kaygısıdır. Artık ekmek aslanın ağzında değil aslanın midesine inmiş durumda öyle ki artık üniversite mezunu olmak, yüksek lisans yapmak hatta doktora yapmak bile garanti değil. 30 yaşına kadar okumuş ve doktorasını tamamlamış bir kişinin bile kamuda ya da üniversitelerde akademisyen olarak göreve başlaması garanti değildir.

Ancak gençlerin şunu unutmaması gerekiyor ki bu yaşlarında sahip oldukları enerji, hayal gücü, ve fiziksel güce bir daha asla sahip olamayacaklardır. Bu yüzden gençlerin kesinlikle gençken yapılacaklar listesini incelemesi ve bunları hayatlarına sokması gerekmektedir. Pek çok sitede gençken yapılacaklar listesi bulunuyor ancak bu listeler pekte ülkemize uyumlu değil öyle ki o sitelerde yazanları yaparsanız kurşun yağmuruna tutulabilirsiniz. Bu yüzden sizlere Türkiye uyarlı gençken yapılacaklar listesini hazırladık.

Uyarı: Gelecek Kaygısından Uzak Anı Yaşamak

Gençken yapılacaklar listesinden önce kendinizi gelecek kaygısından uzak bir hayata hazırlamalı ve anı yaşamak için kendinizi motive etmelisiniz. Eğer bunu başardıysanız şimdi eğlenceli listemiz başlıyor.

1-) Kalemler ile Yüzünüzü Boyamak

Hemen evinizde cildinizi tahriş etmeyecek kalemler bularak kendinize çizgiler ile bıyık çizebilir, kaşınızı tek kaş haline getirebilir ve hemen sokağa çıkabilirsiniz. Bu sayede öncelikle insanların sizin hakkınızda ne düşünüyor çekingesinden kurtulacaksınız.

2-) Karşı Komşunun Kapısı

Hemen bantlar ile ya da streçler ile binadaki komşunuzun kapısını dışarıdan tamamen kapatacak şekilde bir parça hazırlayın ve bunu komşunuzun kapısına gizlice yapıştırın. Komşunuz kapıyı dışarı çıkmak için açtığında önce şok olacak ancak sonra durumu anlayacaktır.

3-) Klişe ama Öpsem Geçer Mi?

Pek çok YouTuber’in yaptığı şakayı şimdi sizde şoförlere yapacaksınız. Bir otobüse, dolmuşa ya da taksiye geçerek gitmeyeceği yeri soracaksınız örneğin şoföre taksime gider mi? sorusunu soracaksınız ve hayır geçmez cevabını alacaksınız. Bunun üzerine şoföre bir kere öpsem geçer mi? sorusunu sempatik bir dil ile sorarak olay yerinden uzaklaşacaksınız :)

4-) Yabancı İnsanlarla Fotoğraf

Yine klişe olabilir ancak mutlaka yabancı kişilere örneğin Ronaldinho’ya benziyorsun, Cristiano Ronaldo’ya benziyorsun gibi laflar söyleyerek onlar ile fotoğraf çekinmelisiniz. Bu sayede hem siz hemde karşı taraf çok eğlenecektir.

5-) Yardım Yapmayı Sakın Unutmayın

Pek çılgınca olmayabilir ancak sokaktan geçerken top oynayan ya da konuşan ufak çocuklara bisküvi, çikolata, şeker gibi ikramlarda bulunarak hem onları sevindirebilir hemde kendinizi sevindirebilirsiniz.

6-) Bir Kere Sevebilir Miyim?

Parkta köpeklerini gezdiren kişilere köpeğinizi bir kere sevebilir miyim? sorusunu sorduktan sonra köpeklerini biraz sevin ve ardından sahibine köpeğinizi bir kere sevdim şimdi ikinci kere sevebilir miyim? sorusunu sempatik bir şekilde sorun.

7-) Çok Farklı Bir Elbise

Sokakta hemen kimsenin pek giymediği farklı bir elbise ile geziniz. Örneğin kendinizi Çin, Hindistan ya da farklı bir stile sokarak sokaklarda, caddelerde gezmek için hazırlayabilirsiniz.

8-) Saçınız Peruk Mu?

Yolda yürürken gür saçlı bir kişiye saçınız peruk sanırım ve çok beğendim bir kere takabilir miyim sorusunu yöneltiniz. Sinirli olmayan kişilere bu soruyu sorarsanız hem onlar güler hemde siz çok gülersiniz.

9-) Süs Havuzlarına Balık Zamanı

Sokak ve büyük caddelerde bulunan süs havuzlarınıza hemen oltanızı atarak balık tutmaya çalışın.

10-) Bilmediğin İnsanlarla Konuşmak

Yolda yürürken sempatik ve eğlenceli olduğunuzu kişiye hal hatır sorunuz. Bu sayede öz güveniniz tavan yapacak ve farklı insanlar, kültürler ile tanışacaksınız.

11-) Sağ Baştan Say!

Otobüse ya da minibüse toplu bir şekilde el ele giriniz. Başınızdaki kişi sizlere sağ baştan say dediğinde hemen saymaya başlayın ancak insanları ses tonunuz ile rahatsız etmemeniz gerektiğini unutmayın.

12-) Sokak Satıcılığı Mı?

sokakta ve caddede yürürken karşınızdan insanların geldiği anda eğlenceli bir ses tonu ile çay simit, çay oralet, hurdalar alıyom, eskiler alıyom hurdacia şeklinde bir serzeniş yaptığınızda insanlarınad bu durum eğlencesine gidecektir.

13-) Pazarcılara Yardım Zamanı

Halk pazarlarında bilindiği üzere tüm satıcılar yüksek ses tonu ile satış yapmaktadır. Hemen bir satıcının yanına gidin ve sattığı üründen bir kilo isteyiniz. Satıcı size ürünü tartarken sizde etrafa bakara yüksek ses tonu ile satıcının bağırdığı gibi bağırın.

14-) Sürpriz Şakalar

Günümüzde insanlarımız eğlenmeyi çok sevmektedir. Bu yüzden sokakta birisinin önüne hızlı bir çıkış yaparak sürpriz şakalar yapınız. Ancak önüne çıkacağınız kişinin sempatik olmasını gerektiğini unutmayın aksi takdirde tokat yiyebilirsiniz. :)

15-) Cafede Okey Zamanı

Cafe’ye arkadaşlarınız ile beraber gidin ve alışveriş poşetlerinizden okey takımınızı çıkartarak masaya yerleştirin ve oynamaya başlayın.

16-) Sokak Müziği

Uygun bir ortama gitarınızı ya da çalabildiğiniz enstrümanınız ile oturun ve şarkılar söylemeye başlayın. Sizi çok sevip yanınıza gelen ve size bakanlar olacaktır.

17-) Vitrin Mankenine Aşık Olmak

Hemen kendinizi damat moduna sokun (takım elbiseye gerek yok) ucuz fiyata bir çikolata kabı ve çiçek alarak bir mağazaya girin. Yetkili kişiye vitrin mankeni ile evlenmek istediğinizi söyleyin. Hemen mankenin önüne eğilerek evlenme teklifinde bulunun ve uzatmadan olay yerinden ayrılın. Mağazadakiler çok eğlenecektir.

Kargamel ekibi olarak Türkiye uyarlı şekilde 17 adet gençken yapılması gerekenler listesini hazırladık. Gençken yapılması gerekenler listesini yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Ancak şunu sakın unutmayın eğleneyim derken başka insanlar ile alay etmek, küçük duruma düşürmek gibi hareketlerden kaçınınız.


Sosyal medyada paylaş!

1
9 paylaşım, 1 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
2
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
3
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!