Gerginlik Artıyor! ABD Tatbikata Başladı

ABD Başkanı Donald Trump, düzenlediği Asya gezisi sırasında Pasifik Okyanusu'nda gerçekleştirilmesi planlanan tatbikat hakkında bilgi verdi. 1 min


3
6 paylaşım, 3 puan

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore’nin nükleer ve füze testleri programlarına yönelik 12 günlük düzenlediği Asya turuna devam ederken, Amerikan donanmasından bölgede ki hareketliliği ve gerginliği üst seviyeye çıkartacak bir hamle geldi.

Pasifik Okyanusu’nun batısında tatbikat yapacak olan üç Amerikan uçak gemisinin hazırlıklarını sürdürdüğü, bu Amerikan uçak gemilerine the Theodore Roosevelt ve the Ronald Reagan isimli savaş gemilerinin de eşlik edeceğini belirtti.

Güney Kore’nin başkenti Seul’e giden Donald Trump, Kuzey Kore’yi hedef olarak belirterek “Büyük bir güç uygulamadığımızı düşünüyorum, dünya üzerinde bulunan en büyük üç uçak gemisini göndererek bir nükleer denizaltısını da mevzilendirdik. Umarım hiç bir süre boyunca kullanmak zorunda kalmayız.” ifadelerini kullandı.
Amerikan CNN kanalına açıklama yapan Kuzey Kore yetkilileri ise Amerika Birleşik Devletleri’nin başka bir Kore savaşı çıkartacak adımlar attığını vurguladı. Kuzey Kore devlet yetkilileri yaptığı açıklamada “Savaş manyağı olan Trump’un bu fitili ne zaman ateşleyeceğini bilmiyoruz.” dedi.

Tatbikata Japonya Destroyer İle Katılacak

Geçtiğimiz 10 sene boyunca 3 Amerikan savaş gemisinin bölge genelinde görülmediğini ve bu tür tatbikatların yapılmadığı belirtilirken, tatbikata Kuzey Kore’ye karşı Donald Trump’un ilk ziyaretini gerçekleştirdiği Japonya’nın Destroyer ile katılacağı belirtildi. Konu hakkında Reuters’e konuşan yetkililer ise net bir tarih belirtmedi.

Öte yandan Amerika Birleşik Devletleri’nin böyle bir tatbikatı en son 2007 senesinde Kuzey Kore tehtidi altında bulunan Guam adası yakınlarında bulunan bir noktada yaptığı duyuruldu.


Sosyal medyada paylaş!

3
6 paylaşım, 3 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
7
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!