Gökçek Yerine Veysel Tiryaki

Abdülkadir Selvi bu hafta yazdığı köşe yazısı içerisinde istifası beklenen Melih Gökçek yerine Veysel Tiryaki'nin getirileceğini iddia etti.1 dk okuma süresi


2
4 paylaşım, 2 puan

Melih Gökçek’in dillerden düşmeyen istifasını değerlendiren Aldülkadir Selvi yaptığı açıklama ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini üstlenen Melih Gökçek’in kesin olarak istifa edeceğinin haricinde yerine kimin geçeceğinide belirterek herkesi şaşırttı.

GÖKÇEK YERİNE VEYSEL TİRYAKİ

Gökçek’in yerine gelmesi planlanan bir çok ismin ortada gezdiği şu dönemde, 10 Kasım tarihinde istifası açıklanması beklenen Melih Gökçek için Hürriyet Gazetesinde yazar olan Abdülkadir Selvi köşe yazısında açıklamalarda bulundu. Melih Gökçek yerine Altındağ Belediye Başkanlığı koltuğunda oturun Veysel Tiryaki’nin getirileceğini öne süren Abdülkadir Selvi, CHP’nin aday çıkarmayacağını ve MHP’nin ise AK Parti’yi destekleyeceğini belirtti.

VEYSEL TİRYAKİ KİMDİR?

1965 senesinde Bolu’da doğan Veysel Tiryaki, ilk okulu doğduğu köy olan Yukarıdüğer köyünde okudu. Ortaokul ve liseyi Bolu’da tamamlayan Tiryaki, 1984 senesinde İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini kazandı. Mezuniyetinin ardından Maliye Bakanlığı’nda Denetim Elemanlığı yapan Tiryaki, 1990 senesinden sonra İçişleri Bakanlığı’nda Mülki İdare Amiri olarak çeşitli illerde çalışmalar yaptı.

2003 senesinde tayini Ankara’ya çıkan Veysel Tiryaki, 2004 senesinde memuriyetten istifa ederek, AK Parti Altındağ Belediye Başkanı koltuğuna oturdu. %64 oyla seçimde önemli bir oy alan Veysel Tiryaki 3 kez Belediye Başkanı seçimlerinden zafer ile ayrıldı.

1992 senesinde ise 6 ay İngiltere’de kalan Veysel Tiryaki, Kamu Yönetimi Yüksek Lisansını tamamlayarak, okuduğu üniversitenin master programını bitirdi. Evli ve 3 çocuğu bulunan Tiryaki, iyi derecede İngilizce bilgisine sahip.


Sosyal medyada paylaş!

2
4 paylaşım, 2 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!