Gökyüzünden İnen Cisim Herkesi Heyecanlandırdı!

Batı Almanya ve Fransa'da görülen bir ışık hüzmesi, insanları oldukça heyecanlandırdı. Çekilen fotoğraflar ve videolar ile sosyal medya adeta renklendi!1 min


4
7 paylaşım, 4 puan

Batı Almanya üzerinden Fransa’ya doğru yol alan bir meteoru gören insanlar büyük heyecana kapılarak telefonlarına sarıldılar. Sosyal medya üzerinde çektikleri resimleri ve videoları yükleyen insanlar, meteor hakkında bir çok yorumda da bulundular.

Fransa ve Batı Almanya’da yaşayan vatandaşlar dün gece saatlerinde Fransa’ya doğru giden ne olduğu belirsiz bir nesneyle karşılaştılar. Görülen parlak ışığın dünya üzerinde pek fazla gözlemlenemeyen bir meteor olduğunun bildirilmesinden önce, Twitter gibi sosyal medya mecralarında meteoru gören insanlar bunun bir UFO olduğunu düşünerek yorum yağdırdılar.

Uluslararası Meteor Örgütü olan IMO görüntülerin en canlı olarak göründüğü yerin Doğu Fransa, Baden-Württemberg ve Bayern olduğunu ve bu bölgede yaşayan bir çok insanın gökte uçan ışık hüzmesi gördüğünü ifade etti. Ateş topu şeklinde bulunan cismi gören bir çok insan ise sosyal medya hesapları üzerinden ateş yıldız anlamını taşıyan #Sternschnuppe etiketi ile çektikleri fotoğrafları ve videoları paylaşıma sundular.

Kesinlikle Uçak Değil

Eski IMO başkanı olan ve şu an Postdam’da faaliyetini sürdüren Leibniz Astrofizik Enstitüsü’nde görev alan Jürgen Rendtel ise yaptığı değerlendirmede görüntülenen bu meteorun üç senede bir ortaya çıkan Taurid Meteor yağmurundan bir parça olduğuna dikkatleri çekti. Alman hava trafik kontrolü sorumlularından bir sözcü ise yaptığı açıklamada cismin uçak olmadığını belirterek iddiaları doğrulamış oldu.

Yakın Zamanda Taurid Meteorları Geliyor

Öte yandan Fransa ve Amerika Birleşik Devletleri eyaletinde, başka meteorların da göründüğü bilgisi aktarıldı. Bu görüntülenen meteorların ise dik yörüngeleri sebebiyle Taurid meteor yağmurunun bir parçası olmadığı savunuldu. Tüm bunların yanı sıra yakın zamanda gökyüzünde görülecek olan Taurid meteorlarının boyutları sebebiyle yere ulaşamayıp atmosferde yok olması bekleniyor.

 


Sosyal medyada paylaş!

4
7 paylaşım, 4 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
7
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!