Google Play’de Yer Alan En İyi Uygulamalar

4 dk okuma süresi


0
6 paylaşım

Google play kullanıcıları için markette yer alan uygulamalar için Google uygulamalara ödül dağıtmıştı. Yaklaşık 2 ay önce düzenlenen ödül töreninde oyun ve farklı kategorilerde ödüller verilirken hem dünyada hem de ülkemizde en fazla indirilen ve derecelendirme puanı yüksek olan uygulamalara değineceğiz.  Ödül alan 12 uygulama ilgili detaylı bilgiler vereceğiz.

En İyi Dil Öğreten Program

Memrise programı birçok dilde hizmet veren dil öğretici uygulamalar arasında yer alıyordu. 2017 yılı içerisinde düzenlenen ödül töreninde ödül almaya hak kazanan “Memrise” ödülün sahibi oldu. Özellikle hizmet verdiği dillere baktığımızda; İngilizce, İspanyolca, Türkçe, Çince ve Almanca dillerinde ön plana çıkan uygulama kullanıcılarına dil öğretirken eğlendiren en iyi program ödülünü almaya hak kazanan bir programdır. Google markette yer alan programlar arasında hem ücretsiz hizmet veren hem de oldukça fazla dil hizmeti veren program kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen program olarak gösteriliyor.

Google Markette En İyi Oyun Seçildi!

Google play üzerinden indirilen oyunlar arasında en fazla rağbet gören oyun olarak bilinen Transformers oyunu oldukça ilgi gören oyunların arasında yer alıyordu. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen ödül töreninde Google’da en iyi oyun ödülü almaya hak kazanan “Transformers” oyunu oldu. Oyunda öne çıkan en önemli özellik oyunun savaş ortamında geçmesi ve grafiklerin de bir o kadar iddialı olduğunu belirtelim. Oyunun telefon için gereksinimlere baktığımızda İos için iphone 4s ve üzeri modellerde oyunun açılmasından yana sıkıntı olmuyor, tabi ne kadar iyi bir sistem o kadar daha iyi performans veriyor. Android sürümler için baktığımızda ise Android 2.3.5 ve üstü yazılımlarda oyun rahatlıkla oynanıyor. Oyunda Transformers’dan birçok karakter bulunuyor. Savaş oyunu sevenlere şiddetle önerilecek oyunlar arasında en üst sırada yer alıyor.

Mushroom 11 Oyunu

2017 Yılında düzenlenen Google Play ödül törenleri için ödül almaya hak kazanan Mushroom oyunu az bilinmesine rağmen ödülün sahibi oluyor. Oyun kategorileri arasında en iyi bağımsız oyun ödülünü almaya hak kazanan “Mushroom” oyunu oyuncuları oyunun bağımlısı yapıyor. Oyun Google markette ücretli oyunlar arasında yer alması oyun severleri üzerken yine de muazzam düzeyde kullanıcı sayısına sahip bir oyun olduğundan söz edelim. Oyunda en fazla dikkat çeken özellik oyunun bulmaca gibi olması ve sanat içeren tasarımı da kullanıcıları cezbetmeyi başarıyor. Oyunun sezgisel kombinasyonları sayesinde tamamen bağımsız hareket edebilme yeteneğini konuşturan oyun indirmeler arasında üst sıralarda yer alıyor. Oyun ücretsiz olsa belki de bu kadar geliştirilme imkânı olmayabilirdi ama ücretsiz sürüm geldiğinde en üst sıraya geçeceğe benziyor.

En İyi Çıkış Yapan Oyun

Google Play’de yer alan oyun kategorisi bölümünde 2017 yılında ödül alan ve aynı zamanda en iyi çıkış yapan oyun unvanını eline alan “Hooked” oyunu muhteşem bir oyun! Oyun ülkemizde tanınmamasının en büyük nedeni ülkemizde İngilizce dili bilen sayısı fazla olmadığı için oyun fazla rağbet görmedi. Oyun korku oyunları arasında yer alıyor. Altyazı özelliğinin İngilizce olmasından dolayı ülkemizde fazla oynanan bir oyun olmadığını belirtelim. Ama dünya genelinde organik hit sayısı hızla artan ve Google tarafından en iyi çıkış yapan oyun olmuştur. Oyunun tarzından söz edecek olursak oyun geçiş bölümleri dizi şeklinde alt yazı olarak geçmektedir. Oyunun kurgusu ve tasarımı hakkında yorum yaptığımızda ise tasarımı mükemmel olduğunu belirtelim.

En İyi Sanal Gözlük Oyunu

Sanal gözlük son zamanlarda oyun severlerin ilgiyle oynadığı bir teknoloji olarak karşımıza çıkıyor, özellikle uzaktan kumanda sisteminin de devreye girmesiyle kullanıcılara güzel bir deneyim kazandıran VR oldukça tutuldu. Özellikle Alışveriş merkezlerinde bile son zamanlarda yerini alan sanal gözlük hem oyun oynanış hem de gerçeklik boyutuyla karşımıza çıkıyor. Ne kadar gözlük uzun süreli kullanımda baş ağrısına sebep olsa da oyun severlerin vazgeçemiyor. Oyun, film ve sosyal medya kullanımına imkân veren sanal gözlük uygulamaları da son dönemde hızla artmaktadır. 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilen ve ödül almayı hak kazanan oyuna baktığımızda VR teknolojisinin oyun kategorisinde ödül alan oyun “Tender Claws” oyunu ödülü aldı. Oyunun türüne baktığımızda oyun gerçekleri atlama ve dünyayı vakumlama gibi türde yer alıyor. Oyunun oynanış rahatlığı VR uygulamaları arasında yüksek puan almıştır.

Google Play’de İndirme Rekorları Kırılıyor!

Google Play’De yer alan uygulamalarda rekor kıran Google 2017 yılı içerisinde Google marketten 3.3 Milyardan fazla gelir elde etmeyi hedefliyor. 2016 yılı itibariyle 85 Milyon’dan fazla uygulamanın indirildiği Google market gün geçtikçe gelişim gösteriyor. İos’da yer alan katileli uygulamalarıda gün geçtikçe bünyesine alan Google hedefi yükseltiyor. Android uygulamalar arasında en iyi market olma özelliğini gösterse de bazı uygulamaları halen katamadı. Bu uygulamalara göz attığımızda yıllardır kullanıcıların merakla beklediği resim uygulaması olan “CamwowRetro” uygulaması Google Play’e ne zaman girecek bekleniyor. Camwowretro Google Play’de yer alacak mı? Bilinmezken kullanıcılar bu gibi uygulamaların Google play’e gelmesini talep ediyor.

Google play’de ödül alan ve çocuklara yönelik bir oyun olan Animal Jam oyunu da oldukça ilgi çeken oyunlar arasında yer aldığını hatırlatalım.

 


Sosyal medyada paylaş!

0
6 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Mustafa Ateş

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!