Google’ın 40 Dil Çevirisi Yapabilen Kulaklığı Geliyor!

Google tam 40 dilde çeviri yapabilen Pixel Buds kablosuz kulaklığını yakın bir zamanda ön siparişe çıkartacağını açıkladı. 1 min


3
9 paylaşım, 3 puan

Teknoloji devlerinden biri olan Google, son çıkardığı akıllı telefonu Pixel 2 ile birlikte tanıtımını yaptığı, adeta oyunun kurallarını değiştirecek olan kulaklık Pixel Buds için yakın zamanda ön sipariş alımlarına başlayacağını bildirdi. Henüz ön siparişe çıkmamış olan kulaklığın şimdiden bir çok alıcısı ise sıraya geçmiş durumda.

İnsanlar arasında kurulması en zorlayıcı şeyler arasında gelen iletişim, dil bilgisi kabiliyeti gerektiren bir mevzu. Yıllardır bilim kurgu filmlerinde izlenilen dil bilmeden iletişim kurmak, resmen teknoloji ile bir araya gelerek gerçekleşiyor. Google’ın geliştirdiği kablosuz kulaklık Pixel Buds, 40 adet dili anlık olarak tercüme edebilme özelliğine sahip.

Apple’a Tam Anlamıyla Rakip

Dünya devi Apple’a kablosuz kulaklık konusunda sıkı bir rakip olmaya epey hazırlıklı olan Google istediği hedefe ulaşmış olarak görünüyor. Google ürettiği akıllı telefon Pixel 2’de, Apple gibi kulaklık girişini kaldırmış olsa bile, uyum süreci konusunda Apple’a oranla daha kaliteli bir iş çıkardığını kanıtlamış oldu.

Google’ın siparişe sunacağı bu kablosuz kulaklıkların tek kötü tarafının ise, Google Pixel 2 telefonlarından birine sahip olmadan kullanılamayacağı olduğu belirtiliyor. Fakat bu durumun sadece başlangıç olduğu ve Google’ın bu kulaklığı bağımsız hale getirmek için çalışmalar yaptığı da gelen bilgiler arasında.

Kulaklığın Fiyatı 159 Dolar

Pixel Buds kulaklığına sahip olmak isteyen kullanıcıların resmi site üzerinden kayıt yaptırarak ön siparişe çıktığı tarihte haberdar olması sağlanabiliyor. Bu işlemden sonra kullanıcılar önümüzde ki bir aylık süreç içerisinde Google’ın gönderdiği e-posta ile bu kulaklığı toplam 159 dolara alabilecekler.

Kulaklığı taktıktan sonra, kullanıcıların sadece bir dokunuşuyla karşısında ki insanın söylediği kelimelerin çevrilebilecek olması ve aynı şekilde sizin söylediğiniz kelimelerin Pixel 2 telefonunuz ile karşı tarafa iletilecek olması şimdiden bir çok kişinin oldukça ilgisini çekmiş durumda.


Sosyal medyada paylaş!

3
9 paylaşım, 3 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
6
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
11
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!