Günümüze Kadar Ulaşmayı Başarmış Batıl İnançlar

1 min


2
10 paylaşım, 2 puan
 1. 1 Kara Kedi


  Bir kedinin rengi ne kadar uğursuzluk getirebilir ki? Günümüze kadar ulaşabilmeyi başaran batıl inançlar listemizde kara kediler ilk sırada yer almakta.
 2. 2 Köprüde Vedalaşmak


  Batıl inançlardan en değişiği ise; bir köprü başında arkadaşınız ile vedalaşırsanız bir daha asla onu göremeyeceğiniz, talihsiz bir kazanın meydana gelebileceği söyleniyor.
 3. 3 Evde Şemsiye Açmak


  Nereden ve nasıl çıktığı belirli olmayan bu batıl inançta; eğer bir evin içerisinde şemsiye açarsanız o evin bahtı, şansı bir anda kesilir.
 4. 4 Birinin Üzerinden Atlamak


  Eğer bir kişi üzerinden atlarsanız o kişi hayatı boyunca sizden kısa olur. Bu inanç günümüzde halen inanılan türler arasında yer almaktadır.
 5. 5 Kulak Çınlaması


  Ülkemizde de sıklıkla inanılan bu batıl inançta; eğer kulaklarımızdan birisi çınlıyorsa muhakkak arkamızdan birisi konuşuyor anlamı taşımaktadır.
 6. 6 Birisine Bıçak Tutmak


  Eğer elinizde bir kesici alet bulunuyor ve bir kişiye yöneltiyor sanız bıçağın uzayacağı, karşınızda bulunan kişiye zarar verebileceği inancı bulunmaktadır.
 7. 7 Dilek Havuzu


  Yatır, türbe gibi yerlerde bulunan dilek havuzları ülkemizde görülen en yaygın batıl inanç olarak gösterilmekte. Bir dileğiniz var ve kabul olmasını istiyorsanız öncelikle havuza para atmanız gerekecektir.
 8. 8 Merdiven Altından Geçmek


  Birçok coğrafyada merdivenlerin kişilerin kısmetinin açılması ya da kapanmasına neden olabileceği inancı bulunmaktadır. merdiven altından geçen kişiler maalesef ki bu inanca göre bekar kalacaklardır.
 9. 9 Avucun Kaşınması


  Eğer avucunuz kaşınıyor ise ya para gelecek, ya da para gidecektir. Sağ elin kaşınması para gelecek anlamına, sol elin kaşınması ise para gidecek anlamına gelmektedir.


Sosyal medyada paylaş!

2
10 paylaşım, 2 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
2
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
3
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Fatih SÖĞÜT

Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. bir tek kulak çınlamasına inanırım hata isim söyledikten sonra çınlamanın gttiği olmuştur anında bende bir de bir ara o söylediğim kişiyi aradım hakkımda konuşma dedim kendisi de dedi ki nerden bildin falan üniversite arkadaşımıızla beni çekiştiriyorlarmış meğerse :)

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!