Gürsel Tekin : 2019 Seçim Hazırlıkları Başladı

Gürsel Tekin katıldığı televizyon programında 2019 Cumhurbaşkanlığı için hazırlıkların başladığını belirtirken, Cumhurbaşkanı adayı hakkında ipuçları verdi.1 min


0
7 paylaşım

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, katıldığı bir televizyon programı sırasında 2019 senesinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için CHP’nin aday göstereceği isim hakkında konuştu.

Gürsel Tekin’den Demokratik Değil Söylemi

SONAR araştırma şirketi Başkanı olan Hakan Bayrakçı’nın CHP adaylarını çok geç açıklaması üzerine yaptığı “CHP aday isimlerini çok geç açıkladığı için bu seçmen üzerinde olumlu bir görüntü bırakmıyor” ifadelerine yanıtını geciktirmeyen Gürsel Tekin “Geçmiş dönemde yapılan uygulamalarda demokrasi daha çok ön planda tutuluyordu. Ancak rakipler demokratik uygulamalar yapmadığı zaman sizde geri kalıyorsunuz mecburen.” ifadelerini kullandı.

Haber spikerinin “Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki adayınız Kemal Kılıçdaroğlu mu?” sorusunu sorması üzerine ise Chp İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin “Günü gelince hepiniz kesin olarak adayımızı öğreneceksiniz.” derken “Yoksa adayınız İlhan Kesici mi?” sorusuna ise yanıt vermedi.

81 İlde Hazırlıklar Başladı

2019 Seçimleri için 81 il içerisinde detaylı çalışmalara başlandığını ifade eden ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun kafasında ki ismin net olduğunu belirten Gürsel Tekin yaptığı açıklamada “Her şey Genel Başkanımızın kafasında bulunuyor. Biz çok kritik bir seçim için hazırlanıyoruz. Nasıl ki bizim rakip partimiz şu andan itibaren seçimlere hazırlanıp hesaplar yapmaya başladıysa bunu bizde yazıyoruz. Cumhurbaşkanı adayımızın profili ise kesinlikle çok güçlü. Yüzde 49’luk bir kesimin ona evet diyeceğini umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan en çok merak edilen konulardan biri olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı için adaylığını koyup koymayacağı idi. Konu hakkında yorum yapmayan Kemal Kılıçdaroğlu önceki konuşmalarının birinde “Parti Genel Başkanının Cumhurbaşkanlığı yapmasını doğru bulmuyorum.” ifadelerini kullanmıştı.


Sosyal medyada paylaş!

0
7 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!