Güzel bir beden mi, zengin bir hayat mı?

1 min


0
6 paylaşım

Birçok kişiye bazı zamanlarda yöneltilen sorular eğlenceli ve düşünceli cevapların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Sizce güzel bir beden mi yoksa zengin bir hayat mı?  Sürekli yöneltilen bu tür sorular, sistem tarafından sürekli bir taraf tutmamıza neden olabilmektedir. Yapılan seçimler hangi yönde olursa olsun sonuçlarının mutluluk olacağı aşikar değil midir? Parayı seçen kişiler para ile mutlu olmaya, güzel bir görünüme sahip olan kişiler tercihleri ile mutlu olmayı tercih etmektedirler.

Birçok kişi paranın saadet getireceğine inanır. Bu nedenle bu tür sorular her zaman para seçeneğinin on planda olduğu cevaplar ile sonuçlanmaktadır. Zenginliğin elde edebileceği durumlar düşünüldüğünde haklı olabilecekleri konusunda itiraflarımızda bulunmaktadır. Peki, para olmadan mutluluk olamaz mı? Dünya genelinde orta ve alt düzey gelire sahip milyarlarca insan var. Bunlardan hangi birisi kazançları nedeni ile mutsuzluk yaşıyor bir düşündük mü? Bir parça ekmek ile mutlu olan insanlarla milyon dolarlara sahip insanların mutsuzluğu karşılaştırıldığında ortada büyük bir adaletsiz dengenin olduğunu görüyoruz.

Para, insanı her zaman olduğundan daha fazla hırslı yapmaktadır. Gücün ve kuvvetin bir temsili olarak gösterilen bu güç, yanlış kişilerin eline geçtiğinde büyük tehlikelere yol açmaktadır. Bir yandan da beden güzelliğini tercih eden kişiler ise hayatın zenginliklerini yaşam ile olduğunu dile getirirler. Sağlığın ve huzurun birçok şeyden daha değerli olduğu bir gerçek olsa da güzellik ve paranın bir araya gelmesi gibi durumlarda seçim hakkı gibi bir durumun olmadığı da bir gerçektir.

Bu durum gençlik ve evlilik çağlarında seçimlerin maddiyat üzerine kurulmasına da neden olmaktadır. Her bireyse, ailesinin iyi bir şartlar altında yaşamasını, çocuklarının en iyi şekilde yetiştirilerek büyümesini ister. Bu durum yaş ilerleyip ölüm anına gelindiğinde ise bir pişmanlığa dönüşerek mutluluk ile geçmeyen yıllar için duyulan bir özlem haline gelebilmektedir.


Sosyal medyada paylaş!

0
6 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Fatih SÖĞÜT

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!