Facebook’un Değeri Yine Arttı!


Facebook sosyal medya sitesi gün geçtikçe kullanıcı sayısını artırırken E ticaret sitesi olan Amazon sitesini de geride bırakarak 4. Sıraya yükseldi. ABD’li sosyal medya sitesinin değerinin artışı News York borsa piyasasında günün en fazla konuşulan haberleri arasında yer aldı. New York Borsası tarafından verilen bilgilere göre Facebook’un hisse başına değeri 170,44 Dolar olarak hesaplanmıştı. Bugün ise %0,7 artış sağlayarak 171,58 Dolara yükseldi. E-ticaret siteleri arasında en iyi site olarak bilinen Amazon ise piyasa da düşüşten dolayı değeri toplamda 482 Milyar Dolar geriledi.

Facebook Kullanıcı Sayısı Artıyor Mu?

Facebook sosyal medya siteleri arasında hem geçmişi köklü bir sosyal medya sitesi olması hem de güvenilirlik açısından oldukça gelişmiş özelliklere sahip olması da en fazla tercih edilen sosyal medya siteleri arasında yer almaktadır. Facebook’un çoğu özellikleri yeni çıkan sosyal medya sitelerinden sonra güncellemesi Facebook’un devrinin bittiğini mi gösteriyor? Facebook hikâye özelliğinin sonradan gelmesi veya diğer güncellemelerde diğer sosyal medya sitelerini mi takip ediyor diye sorular gelmişti. Kullanıcı sayısının bir hayli fazla olması Facebook’un borsa da ve uygulamalar arasında gerileyeceği beklentisi bulunurken borsa da oldukça hızla yükselmesi ve Amazon sitesini geride bırakması da piyasa da oldukça şaşırtmıştı.

Amazon sitesi için ise 2017 yılının ikinci çeyreğine geldiğimizde net karının geçen sene aynı dönem içerisinde %77 düşüşte olan Bezos, ikinci sıraya geriledi ve liderliği sadece 8 saat sürmüştü.

Mark Zuckerberg, 2017 yılı içerisinde ve 28.07.2017 itibariyle 71,5 Milyar Dolarlık servetiyle CEO’su olan Mark Zuckerberg dünyanın en zengin 5. Kişisi olduğunu belirtelim.

En İyi Sosyal Medya Sitesi

Mark Zuckerberg’in CEO’su olduğu Facebook sitesi dünyanın en iyi sosyal medya hesabı olmaya devam ediyor. Facebook’un rakipleri de hızla artıyor fakat Facebook neden bir türlü geçilemiyor bu soruya yanıt verecek olursak,  Facebook hem E-ticaret konusunda rakiplerinden sonra girmiş olması hem de video uygulamasını da Youtube’dan oldukça sonra başlatmış olmasına rağmen değerinin artması neden kaynaklanıyor olabilir? Diye sorduğumuzda birçok sosyal medya uzmanı yapmış olduğu açıklamalar da Facebook hesabını güvenliğe alma, Facebook hesap çalma ve hackleme gibi konularda oldukça güvenli oluşu ve akıllı telefonlarda güvenlik hizmetlerini de getirmiş olması Facebook’u rakiplerinden bir adım öne geçirmeyi başardı. Böylelikle Sosyal medya sitesinde hem sosyal medya açısından önde gelen isimlerden oldu hem de borsa dünyanın en değerli 4. Şirketi olmayı başardı. Facebook’u diğer sosyal medya sitelerinden bir adım önde olmasının bir diğer nedenine baktığımızda internet dünyasında ilk zamanlarda çıkmış olması ve biranda büyüme hacmi göstermesi ve oldukça fazla kullanıcı sayısına hitap etmesi Facebook’u her zaman bir adım daha öne çıkarmıştır. Facebook sosyal medya sitesi bünyesinde bulunduğu milyarlarca kullanıcı sayısı ile E-ticaret alanında ön plana çıkmaktadır.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Kızdım Kızdım
2
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
2
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
3
Yok artık
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
2
Sesli Güldüm
Helal olsun Helal olsun
4
Helal olsun
Beğenmedim Beğenmedim
2
Beğenmedim
Bayıldım Bayıldım
2
Bayıldım
Beğendim Beğendim
3
Beğendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kargamel.com'a Hoşgeldiniz.

Hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olun.
Kayıt Ol

Şifre sıfırla

Şifrenizi buradan sıfırlayabilirsiniz.

Geri Dön
Giriş Yap

Kayıt Ol

Kargamel'e Katılın!

Geri Dön
Giriş Yap
Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Düz Yazı
Görseller ile süslenmiş makaleler
Liste
Klasik Düz Listeler
Oylanabilir Liste
Oylanabilir Liste
Caps
Caps yarat