Hollanda’dan Alınan Metrobüsler İETT’nin Başına Dert Oldu!


Hollanda ile yaşanılan sıkıntılar nedeni ile birçok alanda mağduriyetlerin oluşmasına neden oldu.  Bu hafta içerisinde arızalanan birçok İETT otobüsü, “Phileas” model Hollanda üretimleri olması nedeni ile garajda iade edilmeye mahkum bir şekilde tutuluyor. Otobüslerin İETT başına bela olmasındaki ana etmen ise; meydana gelen arıza durumları ile ilgilenilecek herhangi bir muhatap bulamadıklarını belirtmeleri üzerine geliştiğini dile getirmiştir.

2008 yılında alınan 50 adet otobüs, bazı nedenlerden dolayı yanmış ya da arızalanmış bir şekilde garajlarda bekletildiği belirterek Hollanda’nın bu konu ile ilgili görüşlerini dinlemek istediklerini belirten İETT, büyük sorumsuzlukların ardından otobüsleri iade etmek istediklerini de dile getirdi.

Çevre şartları uygunluğu test edilmeden alınan otobüsler, İstanbul ve trafiği için oldukça yanlış bir seçim olduğunu belirten İETT yetkilileri, 2016 yılından bu yana alınan otobüslerin büyük bir çoğunluğu garajda bekletilerek adeta çürümeye mahkum edildiği de ortaya çıktı. Bugüne kadar bu konu hakkında yapılan temasların olumlu etkiler göstermemesi, yaşanılan kriz sonrasında tekrar gündem maddesi olmasına da neden oldu.

Meclis üyeleri tarafından bugün yapılan açıklamalar, konu hakkında belki de atılan ilk ciddi adım olarak görülmekte. Son zamanlarda yapılan çirkin davranışların bir karşılığı olarak Hollanda’nın bu otobüsleri kesin olarak iade almasının gerektiği de dile getirildi. Hükümet tarafından bu konu ile beraber yaşanılan krizler için Hollanda tarafına yaptırımlar uygulanabileceğini dile getiren meclis üyeleri, 400 yıldır süre gelen ticari faaliyetlerin sona erebileceği söyleniyor.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Kızdım Kızdım
2
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Oylama
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
En iyi seçeneğe karar vermek için oylanabilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!