MEB 20 Bin Öğretmen Ataması Tercihleri Başladı!

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için okul tercihleri bugün itibari ile başladı. Başvurular 17 Temmuz'a kadar sürecek.


Milli Eğitim Bakanlığı bilindiği üzere açık olarak tespit ettiği branşlar için her sene on binlerce öğretmen ataması gerçekleştirmektedir. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yapılan açıklama ile bundan sonra ki öğretmen atamalarının yılda bir kez düzenleneceği belirtilmişti. Ancak FETÖ’den ihraç edilen öğretmenlik boşluklarının acilen doldurulması için geçen sene iki kez ve bu senede iki kez öğretmen ataması yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı bu sene toplam 30 bin öğretmen ataması yapacak. Geçtiğimiz aylarda 20 bin öğretmen ataması başvuruları alındı ve Mayıs ayında mülakatların tamamlanması ile puanlar belli oldu. Öğretmen adayları mülakatlardan ve Kamu Personeli Seçme Sınavından almış oldukları puanlar doğrultusunda atama tercihlerinde başvurularını yapabilmektedir.

Tercih Başvuruları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için tercihlerin bugün itibari ile başladığı belirtildi. İlgili atama için 10 Temmuz 2017 tarihinde başvurular başladı ve tercihler bir hafta boyunca yani 17 Temmuz 2017 tarihine kadar devam edecek. Adaylar bir hafta boyunca Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması tercihlerine başvuru yapabilir.

ogretmen.jpg

Başvurular Nasıl Yapılır

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması tercihleri bugün itibari ile başladı. Peki adaylar nasıl başvuru yapabilir. Buna göre;

https://ilkatama.meb.gov.tr/TGiris.aspx

Yukarıda belirtilmiş olan linki kopyalayarak tarayıcının url (link) bölümüne yapıştıracak olan adaylar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmen atamaları için oluşturulmuş olan ilk atama bölümüne ulaşabilir. Bu alanda öğretmen adayları şu ana kadar atamalar için öğretmenlerin yüzde kaçının başvuru yapabildiğini ve hangi branş için toplam kaç öğretmenin müracaat ettiğini görebildiği için branşları için tercihlerini de yapabilir.

Atama Detayları

Yukarıda verilmiş olan link aracılığı ile öğretmen adayları tercihlerini 17 Temmuz 2017 tarihine kadar gerçekleştirebilecektir. Bu tarihler arasında yapılacak olan tercihlerin sona ermesi ile yakın zamanda tercih sonuçlarının açıklanması bekleniyor. Kadroları öğretmen tercihlerinde normalde 40 tercih hakkı tanınmaktadır. Ancak ilk atamada sözleşmeli öğretmene sadece 20 tercih hakkı tanınmaktadır.

tercih.jpg

Tercih yapacak öğretmen adaylarının yukarıda belirtilen tercihler dışında farklı yerlere atanmayı onaylıyorum şeklinde bulunmakta olan ibareyi isteğe bağlı olarak işaretleyebilmektedir. Bu sayede öğretmen adayı eğer puanı yüksek ise açık kalan kontenjanlara sistem tarafından atanabilmektedir. Bu sayede öğretmen adayı boş kalmamakta ve ilk atamasında puanı yüksek ise boş kalmış olan her hangi bir kontenjana atanabilmektedir. Bu atamalar ile yerleşen öğretmenlere seminerler verilecek ve 2017 – 2018 eğitim öğretim yılında öğretmen olarak görev yapmaları sağlanacaktır.


Bunu arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın!

9
0
9 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Helal olsun Helal olsun
1
Helal olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Beğendim Beğendim
1
Beğendim

Giriş Yap

Kargamel.com'a Hoşgeldiniz.

Hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olun.
Kayıt Ol

Şifre sıfırla

Şifrenizi buradan sıfırlayabilirsiniz.

Geri Dön
Giriş Yap

Kayıt Ol

Kargamel'e Katılın!

Geri Dön
Giriş Yap
Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Düz Yazı
Görseller ile süslenmiş makaleler
Liste
Klasik Düz Listeler
Oylanabilir Liste
Oylanabilir Liste
Caps
Caps yarat