Önce, Dün, Bugün, Yarın ve Sonra (-18)


Önce, Dün, Bugün, Yarın ve Sonra (-18)

Merhaba sevgili Kargamel okuyucuları. Bugün ki saçmala köşemde sizlere zaman kavramı hakkında düşüncelerim ve düşünülmeye muhtaç fikirlerim hakkında bir şeylerden bahsetmek istiyorum. Bu sizinle kurduğum ilk ve tek bağ. Karşılıklı konuşma ve tartışma şeklinde geçmesini çok isterdim ancak günümüz teknolojisi buna müsaade etmiyor. İyi ki de etmiyor çünkü fikirlerime karşı çıkmamalısınız aksi takdirde sinirlenir ve gerilirim. Dinleyin sadece yeter. Hayır derdiniz ne ki yani. Neden hep bir muhalefet. Gerildim bak. Her neyse .


Gelelim konumuza efenim. Cümleme mütüş bir marjinal cümle ile başlamak istiyorum. 

'-Bence zeman diye bir şey yok abiee yeea'

Etkilendiniz değil mi? (Yan bakan ve dudağının bir köşesi yukarı çıkmış böbürlenme emojisi düşünün) Ben de başlarda çok etkilendim ama sonra baktım ki kimse tepki vermiyor cümle mi şu şekilde değiştirmeye karar verdim;


-'Şahsi kanaatimce zaman; insanın aklında oluşturmaya çalıştığı ve içinde ki olgusal paradigmalar ile zihinsel düşünselleri bir kalıp içinde yaratmaya dayalı, süregelen, hissedilmesi mümkün olmayan ve sadece bilinene yönelik sipastik bir terim.'


İşte yukarıda ki Yar.Doç. bitirme tezi cümlemin sonu kadar saçma bir konu aslında bu. Şöyle düşünelim hadi hep beraber. Saat dakika saniye gün yıl gibi terimleri bir kenara bırakalım. Düşünmeyin bi. Yok öyle bişi. Sabah akşam öğlen falanda yok. Yatağınızda yatıyorsunuz gün ışıdı ve kalktınız. Dur 'gün' kelimesini kullanmayacaktık. Yatağınızda yatıyorsunuz ve sabah oldu.'Sabah' da olmadı. Yatağınızda yatıyorsunuz ve ayağa kalktınız bir baktınız ki etraf aydınlık! Hemen aklınıza birşey geldi :'- Etraf aydınlık ise işe gitmeliyim.Bakın hiç bir terimi düşünmüyoruz he!. Kalktınız giyindiniz ve işe gittiniz. Çalışmaya başladınız ve karnınız acıktı. Hemen yemeğe gidebiliyorsunuz çünkü yemek 'saati' yok. Karnınız doydu geldiniz ve boş kaldınız. Biraz daha çalışmaya başladınız ve canınız sıkıldı artık bıraktınız. Gittiniz patrona ; '-Bana para ver çalıştım dediniz' (ki aylık günlük saatlik ücret diye bir olgumuz yok) O da size azıcık para uzattı aldınız eve gittiniz ve vücudunuzun size emrettiği şekilde ya yattınız ya da arkadaşlarınızla vakit geçireceksiniz. Pardon zaman geçireceksiniz . Şey geçireceksiniz şey ııııı. Bir şey geçirekesiniz işte illa cümlede olması gerekmiyor.Neyse efendim yorulduk yattık falan böyle geçti gitti. Güzelliğe bakar mısınız?


Bakın bunak bir teyze size gelip -'Evladım sen kaç yaşındasın?' dediğinde cevap verecek bir şeyiniz yok.'O ne ki ya ?' diyeceksiniz ve sadece sizin hissettiğiniz anda olacaksınız. İşte zaman böyle bir şey.

....

Ya bakın anlatamıyorum vallahi bak. Karşımda olsanız anlatıcam da.Yaş diye birşey yok .Ekmek çarpsın ya. Sadece geçen zamanı 60 saniye 60 dakika 24 saat 30 gün 12 ay falan diye kalıplaştırmışız.İnsan ömrü ortalama 72 yıl falan değil. Ne yani ben şimdi 1 saat 61 dakikadır dersem insan ömrü mü düşecek ya saçmalığa bakın Allahaşkına. Pöf .


Ben derdimi ve fikirlerimi anlatamamanın verdiği mutsuzlukla gideyim en iyisi. Ama bakın derin bi düşünün len bu adam haklı sanırım diyeceksiniz. Bir daha da size herhangi bir fikrimden bahsedersem ne olayım. Anlamayacaksınız beni sizi %20'lik kesim! Gidin sörvayvır izleyin.El süpürgesi suratlı Tarık Mengüç kaç kokonat yemiş onu sayın! İlhan Mansız ile Serhat'ın kavgasını izleyin ki bence Serhat haklı çünkü oyun sırasında İlhan Mansız laf atmıştı Eser'e. Eser ona cevap verirken Serhat hiç bir şey dememişti. Ayrıca o 'Havuç' denen velete de illet oluyorum. Resmen zayıf tarafı grubun. Acilen elenmeli. Neyse ben gidiyorum bir daha da sizle bir şey tartışmam . Hıh!


BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
6
Sesli Güldüm
Helal olsun Helal olsun
0
Helal olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kargamel.com'a Hoşgeldiniz.

Hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olun.
Kayıt Ol

Şifre sıfırla

Şifrenizi buradan sıfırlayabilirsiniz.

Geri Dön
Giriş Yap

Kayıt Ol

Kargamel'e Katılın!

Geri Dön
Giriş Yap
Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Düz Yazı
Görseller ile süslenmiş makaleler
Liste
Klasik Düz Listeler
Oylanabilir Liste
Oylanabilir Liste
Caps
Caps yarat