TSK Namluları Afrin’e Çevirdi! 4 Bin Asker Operasyona Hazır

Türk Silahlı Kuvvetleri namluları Afrin bölgesinde konuşlanmaya çalışan PYD örgütüne çevirdi. 4 bin asker operasyon emri bekliyor.


Amerika Birleşik Devletleri ile ortak çalışma yürüten PKK’nın Suriye uzantılarından bir tanesi olan PYD örgütü Suriye’nin neredeyse pek çok noktasına konuşlanmış durumda. Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri arasında yapılan görüşmelerde PYD’nin terör örgütü olduğunun kabul edilmesi ve PYD’nin Suriye’de bulunması Türkiye başta olmak üzere tüm ülkeler için önem arz ettiği belirtilse de ABD ve diğer Avrupa Birliği ülkeleri PYD’yi terör örgütü olarak kabul etmiyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri son zamanlarda Afrin bölgesinde bulunmakta olan PYD’yi 24 saat boyunca izlemeye başladı. Yapılan gözlemlere göre PYD’nin TSK operasyonuna karşı Afrin’de ağır silahlar ile yığınaklar yaptığı öğrenildi. Peki bu ağır silahlar kime ait? Tabi ki ABD tarafından PYD’ye verilmiş olan silahlardır. PYD Afrin’de pek çok noktaya tünel kazdı ve ağır silahlar ile adeta kenti donatmış durumda.

ÖSO Harekete Geçirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri bilindiği üzere kara birlikleri olarak Özgür Suriye Ordusunu çeşitli noktalara konuşlandırmaya devam ediyor. Ancak ÖSO’nun elinde bulunan silahlar PYD’nin elinde bulunan ağır silahlara göre daha kötü vaziyette olduğu için bire bir çatışmalardan şu an için kaçınılmaya çalışılmaktadır.

oso.jpg

Türk Silahlı Kuvvetleri PYD’nin Afrin bölgesinde harekete geçtiğimi fark ettiğinden dolayı tankların namluları PYD hedeflerine çevrilmiş durumda PYD tarafından Türkiye’ye yapılabilecek olan taciz ateşinde misli ile karşılık verileceği geçtiğimiz günlerde ABD ve diğer Avrupa Birliği ülkelerine duyurulmuştu.

Suriye’deki İç Savaş!

Suriye’de yıllardır iç savaş sürüyor. Peki soruyoruz nerede bu insan hakları? Kavgaların karşısında duran, zalim insanların fakirlere zarar vermemesi için çalışma yapan kuruluşlar, tarihi değeri bulunduğu için taşı toprağı koruma altına alan kuruluşlar, kendilerini medeni olarak göstermekte olan ülkeler neredesiniz? Suriye’de yıllardır iç savaş devam ediyor ve iç savaşın sonlandırılması için her hangi bir adımında atıldığı söylenemez.

afrin1.jpg

Amerika Birleşik Devletleri ile Rusya süper güç olarak tanımlanmalarına rağmen halen ordusunu aktif olarak sahaya sürmüş değil peki sebep nedir? Korkuyorlar mı? Yoksa savaşın bitmesini istemiyorlar mı? Bu soruların cevapları tamamen yorumlanabilir ancak şu anda tüm basının gözü kulağı Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin için yaptığı hazırlık planında. 

Bir gece ansızın TSK Afrin’e girebilir mi? Özgür Suriye Ordusu ile PYD arasında yaşanan çatışmalar artabilir mi? Sorularının cevapları da az çok tahmin edilebilmektedir. Ancak umut ediyoruz ki yaşanabilecek olan çatışma ortamından TSK, ÖSO ve suçsuz insanlar yara almaz.


Bunu arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın!

11
0
11 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
2
Yok artık
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Helal olsun Helal olsun
4
Helal olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Bayıldım Bayıldım
2
Bayıldım
Beğendim Beğendim
4
Beğendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kargamel.com'a Hoşgeldiniz.

Hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olun.
Kayıt Ol

Şifre sıfırla

Şifrenizi buradan sıfırlayabilirsiniz.

Geri Dön
Giriş Yap

Kayıt Ol

Kargamel'e Katılın!

Geri Dön
Giriş Yap
Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Düz Yazı
Görseller ile süslenmiş makaleler
Liste
Klasik Düz Listeler
Oylanabilir Liste
Oylanabilir Liste
Caps
Caps yarat