Hack Konulu Dizi ve Film Önerileri 2017

Hacker film ve dizileri seven sevgili bilişim dünyasının meraklı okurları ve izleyicileri için en iyi hack konulu dizi ve filmleri inceledik.4 min


3
5 paylaşım, 3 puan

hacker-filmlerikargamel.jpg

Hacker Filmleri ve Dizileri

Hacker film ve dizileri seven sevgili bilişim dünyasının meraklı okurları ve izleyicileri sizler gibi bende bu tür hacker filmlerini ve bilişim ile ilgili dizileri izlerken oldukça heyecan duyuyorum ve zevk alıyorum. Şuan 21 yaşındayım ve bu yaşıma gelene kadar neredeyse bu tür deki tüm hacker film ve dizileri izlemeyi başardım. Şu an ki konuma gelmeme de etkisi olan internet , siber suçlar ve bilgisayar ile ilgili dizi ve filmler vardır. Sizlere yaptığım araştırmayı beğeneceğinizi umuyorum bu yazıyı yazarken sizlerden biri olduğumu hissettirmek istedim.

2017 yılının bilişim ve internet ile ilgili bir çok dizisi çıkmıştır. Ayrıca geçen hafta denk geldiğim bir hacker filmi var oldukça başarılı bir yapım olduğunu dile getirmeden duramayacağım. Sizler için hazırladığım bilişim , hacker  ve internet konu filmleri ve dizileri inceledikten sonra yorumlarınızı benimle paylaşmanızı rica edeceğim ve bu listede olmasını düşündüğünüz filmleri de yazabilirsiniz.

You Are Wanted (2017) – (Dizi)

Geçen hafta izlediğim Alman yapımı Dram ve Gerilim kategorisinde yer alan film siber suçlar ve hacker konulu bir dizi olması yanı sıra polisiye bir yönü de vardır. Alman yapımı olduğu için oyuncuları belki çok tanımıyoruz ama gerçekten ellerinden gelenin de en iyisini yapan oyuncular olağanüstü bir oyunculuk sergilemiştir. You Are Wanted filminin başrolün de yer alan Matthias Schweighöfer dizi de ki adıyla Lukas Franke otel zincirleri müdürü olarak çalışmakta iken sıradışı şekilde tüm şehir de gerçekleşen bir elektrik kesintisi sırasında hiç tahmin edemeyeceği bir şekilde siber saldırı kurbanı olmuştur. Lukas’ı hackleyen siber suçlu tüm kişisel verilerini , banka hesaplarını , sosyal medya hesaplarını ve evdeki akıllı cihazlarını bile hacklemiştir.

Hacklediği evdeki tablet ile oğlunu kaydeden hacker Lukas’ı arayarak tehdit etmiştir ve isteklerini yerine getirmesini istemiştir. Lukas adına bir çok suç işleyen ve kanıtları Lukas’ı gösterecek şekilde ayarlaması yüzünden ailesi ve iş arkadaşları şüphelenmeye başlamıştır. Bu durum üzerine Lukas bu saldırıyı yapanın kim olduğunu tespit etmeye çalışır. Bir diğer kurban Lena Arandt ile denk geldiği anda işlerin çıkılmaz bir yola gittiğini anlar. Lukas ve Lena’nın ne yaparak kendilerini temize çıkaracağını izleyeceksiniz. Hazırladığım liste benden yüksek puan alacak bir dizidir.

You-Are-Wanted.jpg.jpg

Dizi 2017 Mart ayında vizyona girmiş ve ilk sezon 6 bölüm olarak biz seyircilerin huzuruna çıkmıştır. Sezon finali veren dizinin tüm bölümlerinde ayrı bir heyecan yer alıyor. Hacker dizileri arasında en popüler olan You Are Wanted dizisini sizlerinde beğeneceğine inanıyorum .

Snowden – (Film)

Hacker denince akla gelen Dünyaca ünlü Edward Snowden adlı bilgisayar uzmanının başından geçen yaşanmış bir hikayeyi konu alan Snowden filmi favori hack konulu sinema filmlerinden biridir. Geçen aylarda izlediğim film yaşanan olaylar ile tüylerimi gerçekten diken diken etti. Biyografi tarzında genelleme yapabileceğimiz film ayrıca Dram ve Gerilim kategorilerinde yer göstermektedir. Edward Snowden’ı Joseph Gordon-Levitt’in canlandırdığı karakter şu sıralar Amerika Birleşik Devletlerinde “Gelmiş Geçmiş En Büyük Vatan Haini” olarak ilan edilmiştir.

Ancak devlet tarafından vatan haini olarak görünmesine rağmen Dünya çapında kahraman olarak anılmaktadır. İşte olaylar hakkında ki bilgiler şöyle gerçekleşmektedir. Amerika da CIA’de siber suçlarla mücadele bölümünde işe başlayan Edward Snowden bir güvenlik sistemi hakkındaki gerçeği öğrenince Amerikan vatandaşlarına bunu ihanet olarak gördüğü için bu güvenlik sistemi adı altında insanların tüm kişisel hesaplarına , banka hesaplarına , sosyal medya hesaplarına ve evdeki bilgisayarların kameralarına bile ulaşan programı ifşa etmek için bilgileri toplayıp Wikileaks’a duyurmuştur.

snowden.jpg

Bu Film en iyi hacker filmi olarak gördüğüm filmler sıralamasında 2. sıra da yer alıyor. İzlemenizi olayların tamamen gerçek olduğundan dolayı tavsiye ediyorum. İyi Seyirler…

Silicon Valley – (Dizi)

siliconvalley05.jpg

Yukarıda söz ettiğim dizi ve filmler tamamen başlığa uygun hack konulu olarak liste de yer aldı. Ancak adını duyduğunuz silikon vadisi ile ilgili dizi bir hack olayı ile bağlantılı değil fakat gerçek bir bilgisayar programcısının başından geçen olayları anlatmaktadır. HBO tarafından yapılan dizinin şuan yayınlanmış 4 sezon 38 bölümü bulunmaktadır. 1980’li yıllar da geçen filmin konusu şu şekilde devam etmektedir. 1998 yılında başarılı bir bilgisayar programcısının Silikon Vadisinde başına gelen olayları Kara Mizah şeklinde anlatımı ile geçmektedir.

Başarılı bilgisayar programcısı Richard’ın başkaları adına çalışmaktan bıkmış olması ona bir algoritma keşfetme fırsatını yaratmıştır. Richard , Erlich , Jared , Dinesh ve Gilfoyle birlikte çalışarak bu algoritma ile program yazmayı başarmış ve birlikte Pied Piper adlı şirketi kurma yoluna girmiştir. Ancak bu yolda büyük şirketler ile aralarında geçecek olayları atlatmaları çok kolay olmayacaktır. İzleyeceğiniz dizi de bu mücadele de nasıl taktik yapacaklarını göreceğiz. Aslında bu dizi bir çok developer için ilham kaynağı olarak gösterilmektedir. Bilgisayar programcılarının izlemesini tavsiye edeceğim dizi gerek konusu gerek de sürükleyicilik açısından başarılıdır.

Sizler için bilişim alanında geçen dizi ve filmler hakkında bilgiler topladım. Sizler yazımızı beğendiyseniz devamının gelmesini isterseniz yorum yazarak belirtebilirsiniz. Bu liste de eksik olan filmleri duymak isteriz.


Sosyal medyada paylaş!

3
5 paylaşım, 3 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
11
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
7
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
3
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
2
Helal Olsun

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!