Hakkari’den Sabah Saatlerinde Acı Haber Geldi!

Hakkari Şemdinli'de sabah saatlerinde bölücü terör örgütü üyeleri ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışma sonucunda 6 asker ve 2 korucu şehit düştü.1 min


0
6 paylaşım

Hakkari’ye bağlı Şemdinli ilçesinden, olumsuz hava koşullarını fırsat bilerek Türkiye’ye sızmayı hedefleyen bölücü terör örgütü üyeleri ve askerler arasında çatışma çıktı.

Sabah saatlerinde sisli havayı fırsat bilerek Türkiye’ye giriş yapamaya çalışan PKK terör örgütü üyeleri ile güvenlik güçleri arasında çatışma yaşandı. Yaşanan çatılma sonucunda 6 asker ve 2 korucu şehit oldu. Şehit olan güvenlik görevlileri helikopter aracılığıyla Yüksekova Devlet Hastanesi’ne götürülerek morga kaldırıldı.

Yaşanan çatışma sırasında 5 teröristin de etkisiz hale getirildiği belirtilirken, bölge de askeri birlikler tarafından geniş çaplı operasyonlar başlatıldı. Hava koşullarının olumsuz olması nedeniyle görüş alanının bazı bölgelerde 1 metreye kadar düştüğü belirtildi.

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ’NDEN KONU HAKKINDA İLK AÇIKLAMA

Genel Kurmay Başkanlığı konu hakkında yaptığı resmi açıklamada “02 Kasım 2017 Perşembe günü Hakkari Şemdinli’nin Ortaklar bölgesinde bölücü terör örgütü ile güvenlik güçlerinin çatışması sonucunda 2’si korucu 6’sı asker, 8 silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bizlere derin bir acı ve üzüntü yaşatan bu olay sırasında hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

ŞEHİT KORUCULARIN İSİMLERİ AÇIKLANDI

Çatışma sırasında şehit olan korucuların isimleri Osman Yeşil ve Alaattin Tekin olarak duyurulurken, şehit askerlerin isimleri henüz verilmedi. Şehit korucuların yapılacak törenin ardından Toklu Köyü’ne defnedileceği belirtildi.
Öte yandan Türk Silahlı Kuvvetleri bölge genelinde geniş çaplı operasyonların hava ve kara destekli olarak devam ettiğini vurguladı.


Sosyal medyada paylaş!

0
6 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
4
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!