Hayati Yazıcı’dan İstifası Beklenenlere Uyarı

Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı katıldığı Başkent Kulisinde istifası beklenen Belediye Başkanlarına uyarı tonunda açıklamalarda bulundu.2 min


0
6 paylaşım

Mehmet Acet’in sunumunu yaptığı Başkent Kulisine katılan Ak Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı gündemde en çok konuşulan istifa haberlerine dair açıklamalarda bulundu.

İstifası beklenen bazı Belediye Başkanları için açıklamalar yapan Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, yaptığı açıklamada “Biz kurumsal yapımıza son derece önem veriyoruz. Bakış açımızdan dolayı siyaset tarzımız ile milletimize hizmet vermek, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine taşımak, hayat standartlarını yükseltmek bizim başlıca görevlerimiz arasında. Başarıya tamamen odaklanmış br parti olduğumuzdan dolayı kurumsallık daha ağır basıyor. Dolayısıyla bu tarz süreçler sonucunda bazı ölçütlere göre değerlendirmeler yaparak karar alıyoruz. 2019 yerel seçimlerinde bazı alanlara yönelmiş olan eleştirileri absorma etmemiz için tasarruf ihtiyaçlarını da karşılamamız gerekiyor. Bahsettiğim tüm bu değerlendirmeler sonucunda bazı Belediye Başkanlarımızın istifa süreçleri söz konusu oldu, bu durum istifası beklenen Belediye Başkanı arkadaşlarımızla da paylaşıldı.

YA İSTİFA ETMEZLERSE?

İstifa etmemeleri gibi bir durum söz konusu değil aslında. Bu konu kamuoyunda da konuşuldu. Fakat henüz bir süreç bitmeden öteki süreç hakkında konuşmayı doğru bulmuyorum. İstifası istenilen arkadaşlar kendi içlerinde değerlendirmeler yapıp, bu durumun gerekliliklerini kavrayacaklardır. Parti yönetimi ve Genel Başkan ile zıtlaşmanın politik açıdan uygun olmadığını kavrayacaklarına inanıyorum.

Biz arkadaşlarımızı kesinlikle harcamıyoruz onlar bu ailenin bir parçası. Bizim belirli kırmızı çizgilerimiz var, bu kırmızı çizgiler için ihlal söz konusu değilse pozisyonlar değişse bile onlar aile içerisinde kalıyorlar. Bugün başka bir pozisyonda olan, yarın bambaşka bir pozisyona getirilebilir. Biz durmuyoruz, yola devam ediyoruz. Sadece bakış açımız arkadaşlar bir yerde bekleyip kalacak, gerisi bizimle gelecek gibi bir şey değil.

KURA ÇEKİMİ YAPMIYORUZ

Muhalefet bu istifa işlerinin içinde başka şeyler arıyor ama biz istifasını istediğimiz arkadaşlara yerini boşalt, kura çekilsin yerine biri konulsun demiyoruz. Dediğim gibi bu değerlendirme ve eleştirilerle alakalı biraz. Çalışma randımanı, bütçe performansları, kullanılan araç gereç bakımından performanslar gibi bir fotoğraf ortaya koyacak çalışma zamanı uzun süredir devam ediyor. Sadece değişikliğe gidilmesi gerektiği için istifa bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.


Sosyal medyada paylaş!

0
6 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!