Bir Denizanası ile Jet Motorunun Ortak Noktası Ne Olabilir?


Birçok teknolojik buluşun temelinde yer alan ayrıntıların hayvanları muhteşem yapısal özelliklerinin incelemekten geçtiğini belirtmemiz gerekmektedir. Denizler içerisinde görkemli tasarımları ile dikkatleri üzerlerine toplayan Jetlerin motor tasarımları ise yine deniz canlıları arasından Denizanasının örnek alındığını söylemek istiyoruz. 

Denizanaları, hareket edebilmek için suya ters hareket uygulayarak ileriye doğru fırlama stilini uygulamaktadır. Jet motorları da bu davranışın bir ürünü olarak hareket edebilmelerine olanak sağlayan ateş püskürtmesini kendilerini büzerek gerçekleştirmektedirler. Bu yöntem ile su daha kolay ve hızlı bir şekilde püskürtülmekte olduğu araştırmalar sonucunda keşfedilmiştir. Denizanaları ile ilgili detaylı diğer bilgilendirmeler ise;

Diğer canlı türlerine oranla Denizanalarının oldukça farklı ve güzel bir renk çeşitliliği bulunmaktadır. Genelde maviye yakın tonlarının görülmesi görsel bir çeşitliliğin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Görünüm açısından bir kasenin ters çevrilmiş gibi görünmesi bu canlı türü hakkında büyük ip uçlarının toplanmasına olanak sağlamaktadır. Bugün geldiğimiz noktada birçok bilim araştırmalarında kullanılan bu canlı türünün çeşitliliklerine göre bünyelerinde zehir barındırdıklarını da belirtmek istiyoruz.

Denizanalarının yapısı %100 sudan oluşuyor olması büyük bir gizemin de ilk basamağını oluşturmaktadır. Bu canlı türünü hiçbir şekilde organ sahibi olmaması solunumlarının nasıl yaptıklarına dair ilginç fikirlerin üretilmesine olanak sağlamıştır. Düşmanlarına karşı savunma konusunda da oldukça başarılı olan bu canlı türleri, zehirlerini doğru bir şekilde kullanmaları nedeni ile uzun yıllar hayat sürebilmektedir. İnsan vücuduna etki etmeyen bu zehirler, yanma, morarma, uyuşma gibi etkiler göstererek birkaç ufak müdahale ile atlatılabilecek türden olduklarını belirtmek istiyoruz. Geleceğin birçok araştırmalarında da incelenmesi gereken Denizanaları, denizler içerisinde çözümlenememiş birçok konun da açığa çıkmasına olanak sağlayacağından emin olabiliriz. 

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Helal olsun Helal olsun
0
Helal olsun
Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kargamel.com'a Hoşgeldiniz.

Hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olun.
Kayıt Ol

Şifre sıfırla

Şifrenizi buradan sıfırlayabilirsiniz.

Geri Dön
Giriş Yap

Kayıt Ol

Kargamel'e Katılın!

Geri Dön
Giriş Yap
Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Oylama
Karar ya da görüş belirle
Düz Yazı
Görseller ile süslenmiş makaleler
Liste
Klasik Düz Listeler
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item