Hemen Bugün İzleyebileceğiniz Az Bilinen 10 Bilim Kurgu Filmi

1 dk okuma süresi


0
8 paylaşım

Bilim kurgu deyince aklınıza sadece robotlar ve yıldız savaşları mı geliyor? Bu gidişatı biraz değiştirsek iyi olur. Zira keşfetmenizi bekleyen onlarca güzel ve az bilinen bilim kurgu filmi var. İşte listemiz..

 1. 1 Forbidden Planet - Yasak Gezegen (1956)


  Daha önce bir gezegende kalan ve kendisiyle iletişim kesilen bir bilim insanının o gezegende yaşadığı şok edici detayları keşfedecek olan Dünya insanlarının maceralarını ve başlarına gelenleri konu alıyor. Fred M. Wilcox'un yönetmenliğini yaptığı bu filmde güzide robotlar ve araçlar göreceksiniz.
 2. 2 Barbarella (1968)


  İ.S 40,000. yy'da geçen bu filmde bir aşk kraliçesinin kalbi üzerinden bakacaksınız dünyaya. Dünya'yı uzayda temsil etmek üzere üzerine düşen vazifeyi yerine getirmek için elinden geleni yapacaktır. Bu vazifesinin asıl amacı ise ilginç icadıyla tehdit savuran Duran Duran adlı çılgın dahiyi bulmaktır.
 3. 3 Brazil (1985)


  Yine gelecekçi bir senaryoda işlenen bu hikayede Dünya'nın sonraki zamanlarına yolculuğa çıkıyoruz. Bir devlet memurunun rüyalarında bir kadınla yaşadıklarının özüne ineceğiniz filmde gerçek dünyaya dair ayırt edici detayları yakalarken güzel vakit geçireceksiniz.
 4. 4 Galaksi Quest - Galaksi Savaşçıları (1999)


  Bir televizyon programı düşünün, bu televizyon programı uzaylılar tarafından yanlış anlaşılıyor. Bu yanlış anlaşılmanın akabinde de bir dizi olay yaşıyorsunuz. Ne düşünürdünüz? Sanırım kafa karıştırıcı ve ilgi çekici bir şeyler beklerdiniz. O halde bu filme bir şans verin.
 5. 5 Planet of the Apes - Maymunlar Cehennemi (1968)


  Astronotlarımız uyku dolu bir yolculuğun ardından daha önce adını sanını duymadıkları bilinmez bir gezegene iniyorlar. Dünyaya paralel bir gezegene gelmişler gibi bir tablo ile karşılaşan astronotlar şaşkınlıklarını yaşarken henüz konuşmayı bile bilmeyen maymunlar arasında mücadele vereceklerdir.
 6. 6 The Thing - Şey (1982)


  Karların altında bugüne dek neler bulundu biliyor musunuz? Derin soğukta ölmeden yaşayan birçok organizma var. İşte buna benzer bir durumu işleyen Şey filminde 1982 yılının kış aylarında bir araştırma ekibini izleyeceksiniz. Yaklaşık yüz yıl boyunca karların altında kalmış olan o "şey" nedir sizce?
 7. 7 The Fifth Element - Beşinci Element (1997)


  Bir beşinci güç düşünün. Dünyaya 5000 yılda bir uğrayan bilinçli felaketin önüne geçmek için her şeyi yapıyor. 23. yy New York'unda geçen bu hikaye için ne desek spoiler olur. Bilinen bir gerçek var ki tek kurtuluş yolu beşinci güçtür ve bu beşinci güç denilen elementin ne olduğunu kimse bilmemektedir.
 8. 8 Invasion of the Body Snatchers - Beden Kemiricilerin İstilası (1956)


  Kaliforniya'daki Santa Mira yerleşiminde insanlar garip şeyler yaşamaktadır. Vatandaşların geneli olmaması gereken davranışlar içerisine girmeye başlamıştır. Doktor Miles Bennell'ın titizlikle araştırmaya başlayacağı bu ilginç olaylar silsilesinde panik ve endişe dolu bir hikayeyi içinize işlerken bulacaksınız.
 9. 9 Akira (1988)


  Bir animasyon film olan Akira'da, yıl 2019'dur. Yapılan son dünya savaşından sonra gizli bir silah Tokyo'yu tamamen yok etmiştir. Bundan 31 yıl sonrasında geçen hikayede Neo-Tokyo adında yeni bir şehir kurulmaktadır. Geçmişin sırlarının cirit attığı ve kaosun hakim olduğu, mafyaların halk ve iktidar üzerinde güç kurduğu bu distopya da, size güzel bir seyir zevki verecek.
 10. 10 The Day The Earth Stood Still - Dünyanın Durduğu Gün (1951)


  Washington'a uzaylılar geldi! Dev bir ufonun şehrin merkezine indiği hikayede uzaylılar istila için değil, daha ılımlı bir mesaj vermek için gelmişlerdir. Ancak insanlar onları yanlış anlar. Çok güçlü bir robota da sahip olan uzaylıların Dünya'daki macerasını bu filmde görebilirsiniz.

Sosyal medyada paylaş!

0
8 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Eyüp C.

Uzay ve gök bilimi sevdalısı, bilime aşık, programlamada ve gelişen teknolojiyi takip etmekte hâyli istekli, yazmayı ve okumayı çok seven bir insan.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!