Hemen bugün kullanmaya başlayacağınız 10 Android uygulaması

1 dk okuma süresi


0
8 paylaşım

Android, Türkiye’de mobil cihaz kullanıcısı olan insanların %89’unun kullandığı mobil işletim sistemi. Peki kendisiyle harikalar yaratabileceğiniz uygulamaların kaçından haberdarsınız?

 

 1. 1 Telegram


  Eğer hala Whatsapp işkencesini çekiyor, her gün yeni bir haberle verilerinizin sızdırılma veya reklam için satılma tehlikesiyle karşı karşıya kalıyorsanız, bir şeyler konuştuktan hemen sonra reklamlarını görecek kadar sizi dikizlediğini düşünüyorsanız, işte size güvenli bir alternatif; Telegram. Kendisi sadece bir mesajlaşma programı değil. Masaüstü bilgisayarlarda ve webde de erişilebilir küçük bir dünya. Öyle ki belirli koşullarla iş yapan botlardan tutun, herkese yayın yapabildiğiniz genele açık kanallar ve gruplara kadar birçok fonksiyonu var.
 2. 2 KineMaster


  Akıllı telefonlarda video düzenlemek veya video oluşturmak bir işkence; kabul. Fakat bu işkencenin etkilerini en aza indirecek hatta zevkli hale getirecek, tamamen ücretsiz bir uygulama var; KineMaster. Kendisi, fotoğraflardan video yapmaktan tutun çeşitli video düzenlemelerine kadar birçok özellik sunuyor.
 3. 3 Notegraphy


  Sosyal medyayı seviyorsunuz ama düz sözler paylaşmanın modasının geçtiğini mi düşünüyorsunuz? O halde reklam gibi girdiğim bu paragrafın sonunda size güzel bir uygulama önereyim; Notegraphy. Kendisiyle sözlerinizi bir sanat eserine dönüştürebilir, resim olarak çıktısını alabilirsiniz.
 4. 4 Opera VPN


  Garip yasaklarla çalkalanan, onca aile filtresi varken yetişkin içerik olduğu gerekçesiyle önüne gelen internet sitesini yasaklayan, haber sitelerini bile "yanlışlıkla olsa gerek" engelleyen güzel ülkemizde işinize yarayacak faydalı bir VPN uygulaması. Tamamen ücretsiz, tamamen sınırsız ve birçok lokasyon üzerinden kullanabilirsiniz. Bir sabah uyandığınızda Twitter yine yasaklanmışsa, dünyada neler olup bitiyor diye merakınızı anında giderebilirsiniz.
 5. 5 Pitu


  Aynada çok güzelsiniz ama şu kameranın karşısında aynı etkiyi göremiyorsunuz değil mi? Kamera lensi öyle telefonda durduğu gibi durmuyor, fotoğraf çekerken biraz sapıtabiliyor. Ters çevirme modu canınızı sıkabiliyor. Bu uygulamayla çektiğiniz fotoğrafı, selfie'yi en ince detayına kadar düzenleyebilirsiniz. (Kendine kas yapan Hasan da, belini ve kaşlarını incelten Necla da bu uygulamayı kullanıyor.)
 6. 6 Simplenote


  Markdown biçimlendirmesiyle çok basit şekilde notlar tutmanızı sağlayan bu harika uygulama, internet sitesi üzerinden ve masaüstü istemcisi üzerinden de erişim imkanı sunuyor. Ayrıca gece modu, şifreleme ve link ile not paylaşma gibi özelliklere de sahip.
 7. 7 Smule: Sing Karaoke


  Duşta, mutfakta, hatta lavaboda şarkı söylüyoruz. Gizlemeye gerek yok. Sesimiz bize daha bir güzel gelse de, tamamen gideri yok da değil aslında. İşte bunu birkaç efektle daha da güzel bir formda sunabileceğiniz bir karaoke uygulamasıdır Sing. Türkiye'den de yüzlerce kullanıcısı bulunan bu uygulamada Türkiye'de duyduğunuz birçok şarkıyı bulabilirsiniz. Siz de şarkı altyapısını ekleyerek sözlerini senkron edebilir, yeni parçayı sisteme eklemiş olabilirsiniz.
 8. 8 Swiftkey Klavye


  Microsoft tarafından satın alınınca tüm temaları ücretsiz hale getirilen, eşsiz derecede hızlı ve başarılı bir klavye uygulaması. Leb demeden leblebiyi anlayan algoritmasının yanı sıra küçük özellikleriyle de sizi memnun edecek.
 9. 9 Zedge


  Telefon aldınız ama duvarkağıdı yok, zil sesi güzel değil, mesaj tonu bir garip değil mi? İşte Zedge ile bunu çözebilirsiniz. Kendisi topluluk desteğiyle neredeyse milyonlarca içeriğe sahip. Dilediğinizi indirip tek bir dokunuşla kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.
 10. 10 Duolingo


  Hala dil öğrenmediyseniz, oturduğunuz yerden oyunlu şekilde size dil öğretecek güzel bir uygulama. Anlatmaya kelime yetmez, iyisi mi siz indirip deneyin.

Sosyal medyada paylaş!

0
8 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
3
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Eyüp C.

Uzay ve gök bilimi sevdalısı, bilime aşık, programlamada ve gelişen teknolojiyi takip etmekte hâyli istekli, yazmayı ve okumayı çok seven bir insan.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!