Huzur Veren Cennet Bölgesi: Abant

1 min


0
5 paylaşım

Bolu, tarihi güzelliklerinin yanında doğa güzellikleri ile de ön plana çıkan bir şehir olarak turistlerin er yıl ziyaretlerini giderek arttırdığı bir şehir olarak bilinmektedir. Yeşilliği ile ön plana çıkan ve temiz havası ile adeta yeryüzündeki cennet olarak adlandırılan Abant, huzur ve sakinlik arayanlar için biçilmiş bir kaftan olarak karşımıza çıkmaktadır. Mudurnu’ya bağlı bu eşsiz coğrafya, tamamen doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır.

Dört mevsim turizme açık olan bu bölge, her mevsimin kendine has özellikleri ile karşımıza çıkmaktadır. Aktivite çeşitlerine ilk olarak göl turu yapabilir, temiz hava ile güzel bir yürüyüşün keyfini çıkarabilirsiniz. Sabahları yapılacak yürüyüşün ardından milli park içerisinde özel olarak ayrılmış bölüm içerisinde piknik yapabilir, ailecek güzel bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Ayrıca çevrenizde görünen atlara da hiç şaşırmayın. Bu küçük dostlar, göl çevresinde sizleri gezdirmek adına orada hazır olarak bulunduklarını belirtmek istiyoruz. 

Kış ayları Abant için oldukça güzel bir tatil zamanıdır. Donan göl üzerinde yeri geldiğinde kartopu savaşlarının yapıldığını ve gün içerisinde kayak faaliyetleri için en uygun zemine sahip olduğu bilinmektedir. Bahar aylarında eşsiz görünümleri keşfedebilmek adına sandal gezintilerine çıkabilir, suya ve doğaya daha yakın olma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Abant Milli park içerisinin girişinde yer alan Tanıtım Merkezleri, başta Bolu olmak üzere bölge hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmanıza olanak sağlayacaktır. İlginç tanıtım tezgahları arasında Abant ormanları içerisinde yer alan vahşi hayvanların dondurulmuş birer örnekleri ziyaretçilerin büyük şaşkınlığa uğramasına neden olmuştur. Burada yer alan köy Pazar ve ürünleri, sağlık açısından oldukça faydaları ve doğal ürünleri de bir arada bulundurmaktadır.

Abant, genelde sessiz ve sakin ortam arayışı isteyenler için tasarlanmış bir bölge olarak adlandırılmaktadır. Bölgenin çok fazla özelliği olmamasına rağmen göl ve doğanın bir arada olması ziyaretçiler için yeterli olarak görülmektedir. 


Sosyal medyada paylaş!

0
5 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Fatih SÖĞÜT

Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bir Bolu’lu olarak harika memleketimin parçasını burada görmek hoşuma gitti :)

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!