İçişleri Bakanı PKK’nın Canını Okuyacakları Tarihi Verdi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu terörle mücadelesi konusunda kararlılık mesajları vererek PKK'nın canına okuyacakları tarihi verdi. Bakan bizi izlemeye devam etsinler ifadesini kullandı.2 dk okuma süresi


5
9 paylaşım, 5 puan

Ülkemizde varlığını devam ettirmek isteyen PKK terör örgütüne karşı Emniyet Genel Müdürlüğü ve Genel Kurmay Başkanlığı operasyonlar düzenleyerek yurt genelinde çok sayda PKK’lı terör örgütü üyesini etkisi hale getirmeye devam ediyor. Buna göre bugün önemli bir açıklama yapıldı ve İçişleri Bakanı PKK’nın canını okuyacakları tarihi verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bilindiği üzere her konuşmasında PKK terör örgütüne karşı yürütülen mücadele konusunda açıklamalar yapmakta ve PKK’nın kökü kazınana kadar operasyonlara devam edeceklerini söylemektdir. Bugün İçişleri Bakanı PKK’nın canını okuyacakları tarihi verdi. Peki tarih nedir? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu tarihi neden verdi, bu tarihe kadar operasyonlara hız mı verilecek yoksa yeni gelişmeler mi yaşanacak.

JÖH Birlikleri Dağlara Konuşlandırıldı!

PKK’ya yönelik yapılan operasyonlara bir hayli hız verildi. Özellikle Hakkari ve Şırnak bölgesinde Jandarma Özel Harekat birlikleri merkez komutanlıklarından çıkartılarak dağlık bölgelere konuşlandırıldı. Günlerce dışarıda kalan JÖH birlikleri burada PKK’lılara göz açtırmıyor. Yine geçici süreli dağ operasyonlarına Polis Özel Harekat birlikleri de destek veriyor.

Bakan 20 Kasım Tarihini Duyurdu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamaya göre PKK’ya yönelik yapılan operasyonlara Eylül ayı başından itibaren farklı bir boyut kazandırdıkları söylenirken 20 Kasım tarihine kadar PKK’nın canını okuyacaklarını açıkladı. Bakan Kasımın 20’sine kadar bizi seyredin ifadelerini kullandı.

4 gündür evlatlarımız tarafından 50 teröristin etkisiz hale getirildiğini söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuşmalarında oldukça kararlı olduğu görüldü bu açıklamasının arkasında Silahlı İnsansız Hava Araçlarının da beklenenden daha fazla terörle mücadeleye destek vermesi olduğu tahmin ediliyor.

SİHA Sahada Uçmaya Devam Ediyor

İnsanız hava araçları bilindiği üzere görüntü aldıktan sonra ilgili bölgelere taarruz helikopterleri ve çok sayıda askeri birlik indirilmekteydi. Silahlı İnsansız Hava Araçlarının sahada uçuş yapmaya başlaması ile görüntü alınmasından hemen sonra teröristler ateş altına alınıyor ve zaman kaybetmeden taarruz helikopterleri ile Jandarma Özel Harekat birlikleri bölgeye intikal ettiriliyor. SİHA adeta PKK’nın korku dolu kabusu oldu ve Türk Silahlı Kuvvetlerince yapılan operasyonların daha hızlı, planlı bir şekilde yapılması için büyük derecede avantaj sağladı.


Sosyal medyada paylaş!

5
9 paylaşım, 5 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
5
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!