İlk Kez Türkiye’de Görülen Flakka’nın Etkileri Çok Ağır

Barcelona'dan bir kargo ile gelen Flakka isimli uyuşturucunun ilk kez Türkiye'de görüldüğü belirtilirken, etkilerinin çok ağır olduğu ve kullananları adeta yamyamlaştırdığı yetkililer tarafından belirtildi.1 min


5
8 paylaşım, 5 puan

İspanya’ya bağlı olan Barcelona’dan Türkiye’ye gelen bir kargoyu takibe alan İstanbul Gümrük Muhafaza Müdürlüğü yetkili ekipleri gelen kargoya narkotik köpeklerinin tepki vermesinden sonra kargoyu inceledi. Bulut O. isimli bir alıcıya ait olan kargonun içerisinde Türkiye’de ilk kez görüldüğü belirtilen bir uyuşturucuya rastlandı.

Özel bir kanalda TV muhabirliği yapan Serkan O. kargoyu almaya gelirken iş yerinde tuzak kurarak bekleyen ekipler Serkan O.’yu kıskıvrak yakalayarak gözaltına aldı.

KULLANANLAR YAMYAMLAŞIYOR

İspanya’dan gelen kargoyu açarak içerisinde bulunan maddeyi test cihazı ile kontrol eden yetkili ekipler, daha önce Türkiye’de rastlanmamış adına “Flakka” dediğimiz uyuşturucu madde tespit etti. Alpha PVP Hydrochloride adıylada bilinen Flakka’nın ABD ve Brezilya başta olmak üzere tüm dünyaya yayılmaya başladığı ifade edilirken, bu uyuşturucu maddeyi kullanan kişilerin adeta yamyama dönüştüğü ve saldırganlaştığı belirtildi.

Özel bir kanalda haber spikerliği yapan Serkan O. gözaltında verdiği ilk ifadesinde “Barcelona’da bulunan bir yakınım kargoyu bana gönderdi. Kargonun içerisinde ne olduğunu bende bilmiyorum.” dedi. İfadesi alınan Serkan O. daha sonra tutuklanarak cezaevine gönderilirken, çalıştığı kanalda uyuşturucu hakkında haberler sunduğuda ortaya çıktı. Yetkili ekipler konu hakkında soruşturmayı derinleştirerek uyuşturucunun kaynağını bulmak için çalışma başlattı.

RUSYA MENŞEİLİ MADDE

Rusya menşeili olarak ilk ABD’de ortaya çıktığı belirlenen uyuşturucunun toz ve hap şeklinde satıldığı öne sürüldü. Uyuşturucuyu kullanan kişilerde ise ölümcül etkisi olduğu söylenirken, kullanan kişilerin korku yarattığı ve saldırganlaştırdığı ifade edildi. Yetkililer “Flakka” isimli uyuşturucu hakkında “Bu maddeyi kullanan kişiler tanımadıkları kişilere saldırarak üstlerini başlarını adeta parçalıyorlar. Halüsinasyonlara yol açtığı bilinen bu maddenin ayrıca yüksek kalp krizi tehlikesine de neden olduğu biliniyor.” açıklamalarında bulundu.


Sosyal medyada paylaş!

5
8 paylaşım, 5 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
2
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
7
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!