İlluminati Ve Ardındakiler

4 min


0
7 paylaşım

Son yıllarda dünyayı kasıp kavuran bir akım olan İlluminati birçok kişi tarafından dünyanın yöneten akımı olarak tanımlanır. Çünkü birçok insan tarafından İlluminati akımının dünyanın önde gelen isimlerine yani dünyayı yöneten kişilere hizmet ettiği bilinmektedir.

İlluminati Akımını İlk Olarak Kim Başlattı

2-4.png

Dünyayı yönetenlere hizmet eden bu topluluk ilk olarak 1776 yılında Adam Weishaupth isimli hukuk profesörü ve Baron von Knigge‘nin birlikte kurduğu gizli bir örgüttür. Bu arada illuminatinin kelime anlamı “Aydınlanmış İnsanlar” olarak tanımlanır.

İlluminati Akımının Amacı

İlk olarak Rönesans döneminde kurulan bu gizli topluluğun amacı ise İlluminatinin kelime anlamıyla eşdeğer olarak insanların fikir yapılarında ki baskıları kaldırmak ve insanları fikirleri ile barışık özgürce yaşamasını sağlamaktır. Aynı zamanda zihnimizde ki din kavramını yok etmek ve Newton gibi pozitif bilimi geliştirmektir. Fakat bunlara rağmen dünyada kii insanlar tarafından en çok tepki alınan topluluk olmuştur.

Gizliliğe son derece önem veren İlluminati Topluluğu kayıtlı üyelerin verilerini kimseyle paylaşmamaktadır. Son derece gizli arşivlerde saklanmaktadır. Bu topluluk altında bulunan üyelerin her birinin birer kod adı mevcuttur. Bu kodları kullanılarak iletişime geçiliyor ve haber ediliyor. Örnek vermek gerekirse bilinen bir kod adı; İlluminati akımının meydana gelmesini sağlayan kurucu Adam Weishaupt‘un kod adı bu toplulukta “Spartacus” olarak bilinirdi.

İlk başlarda 12 kişilik kadrosuyla işlere başlayan ve kısa süre içinde 80 üyeye ulaşan bir akım haline gelmiştir. 1874 yıllarında İlluminati akımına üye olmak ve faaliyetlerine katılmak topluluğun gizli siyasi amaçları olduğu gerekçesiyle yasaklanmıştır. Bir ara duraklama ve gerileme dönemine giren akım ünlü Alman düşünür Hegel’in bu akıma katılmasıyla yeni bir hareketlilik kazanmıştır. Adeta küllerinden yeniden doğmuştur.

3-3.png

İlluminati akımına üye olan ve İlluminaticiler arasında ikinci kurucu gözüyle bakılan Hegel’in tezler ve antitezler kuramıyla Yeni Dünya Düzeni olması gerektiği düşüncesini kuvvetlendiren bir topluluk haline gelmiştir. İlluminati Hegelin katılımından bir süre sonra dinsel düşüncelerin ana vatanı olan İtalya’ya ulaşmıştır ve burada ki dinsel dogmatik düşünceleri etkilemiştir. Bu durum Katolik Kilisesinde karışıklıklara yol açmıştır ve siyasi bir savaşın fitilini çekmiş olmuştur.

Her geçen gün biraz daha gelişen ve büyüyen akım son derece aktif rol almaya başlamıştır. Dünya üzerinde bulunan birçok ekonomik siyasal ve askeri krizlere yol açmıştır. Halk arasında gelmiş geçmiş tüm ABD başkanlarının illuminati topluluğuna hizmet etmiş ve alınan her karar burada onaylanmıştır.

İlluminati Akımının Sebep Olduğu İhtilal Ve Savaşlar

Az önce de dediğimiz gibi bu topluluk birçok savaşa krize yol açmış güçlü bir topluluktur. Myron Fagan’a göre Waterloo Savaşı Fransız İhtilali gibi birçok savaş ve ihtilal illuminati topluluğunun işidir.

Eğer tahminler doğru ise dünyaca ünlü film sektörü Holywood, illuminati topluluğuna hizmet eden ve onlara ait bir kuruluştur.

Günümüzde grubun başında 10 adet yönetici bulunmakta ve 300′ yakın üye ile faal bir şekilde iş yapmaktadırlar. Bu üye ve yöneticiler arasında dünyaca ünlü sanatçı şarkıcı futbolcu iş adamı bulunmaktadır.

Peki bu örgüt neden bu kadar güçlü ve faal durumdakiler nasıl yönetiliyor? İlk olarak her yıl bir kere toplanan illuminati topluluğunun iki amacı var ve bu toplantılarda bu durumlar konuşuluyor. “Yeni bir dünya yapısı” ve “tüm insanlık için tek din”

Bu Fikirleri Nasıl Gerçekleştirecekler?

Bu topluluk kendi ilkelerini ve düşünce yapılarını yaymak için elinde bulundurduğu kriz savaş ve ihtilal gibi tehdit edici faaliyetleri ile ülkeler arasında çıkar kavgalarına yol açan İlluminati her geçen gün devletleri sindirmekte ve etkisi almaktadır. Peki bunu yapma amaçları nelerdir? İlluminati örgütü esas ilkesi kaostan beslenerek oluşturulan bir düzendir. Şu an dünyada süren hükmü değiştirip tek devlet tek din sloganıyla istediklerini belli ediyorlar.

Bu topluluğa ait araştırmalar derinleştikçe değişik sonuçlarla karşılanmaktadır. İlluminati’nin seçkin üyeleri bir arada konuşarak yuvarlak masa terimini geliştirip bu evrede plan ve analizlerin konuşulduğu konsey yapmaktır.

İlluminati Bu İşleri Nasıl Yürütüyor?

Bu soru için birçok cevap mevcut ama biz en tatmin edici cevabı sizlere sunalım. Savaşta yer alan taraflar arasın da savaşan güçlerin temsilcileri ile yuvarlak masa etrafında buluşup savaşın gidişatı ve olası sonuçları hakkında tartışılmaktadır. Bu tartışmalar hem katılımcıların hem de illuminati topluluğuna fayda sağlayacak yönde olmaktadır. Hem 1. Dünya Savaşı hem başka savaşlar sonucunda dünya geneline hakim olan kaos ortamından yararlanılarak tek devlet tek din terimlerinin propagandasını yapıp büyümekte ve savaşın taraf devletlerini de etkisi altına almaktadır.

Bu bilgileri paylaşmakta fayda var. İlluminati yönetici grubu olan gizemli 10 yöneticisi ile dünya üzerinde ki 102 başarısız ve güçsüz devletin gayri resmi gelirlerinden fazlasına sahip güçtelerdir. Şu anda İlluminati topluluğun amacı ise dünya üzerinde ki önemli enerji kaynaklarına sahip olmaktır.


Sosyal medyada paylaş!

0
7 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
2
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!