IMDb Puanlarına Göre Sıralı En İyi Netflix Dizileri

17 dk okuma süresi


15
8 paylaşım, 15 puan

netflix dizileri

Dünya’yı kasıp kavuran Netflix dizileri her gün Dünya çapında milyonlarca kişi tarafından izleniyor. En iyi Netflix dizileriyle hazırlamış olduğumuz listemize geçmeden önce Netflix nedir ne değildir kısaca anlatalım. Türk seyircilerini de oldukça etkileyen online dizi izleme platformu Netflix sayesinde artık ne izlesem derdi sona ermiş gibi görünüyor. Netflix dizileri özellikle IMDb sitesinde aldığı yüksek puanlar ile ilgi çekiyor. Netflix tarihine kısaca değinmek gerekirse; 1997 yılının Ağustos ayında kurulan şirket 2016 ve 2017 yıllarında oldukça popüler hale geldi. Sadece PC, tablet ve mobil platformlarda dizi izleyebilme imkanı sunan Netflix, dizi ve film yapımlarında ön plana çıkmaktadır.

Değerli okuyucularımız için IMDb puanına göre en iyi Netflix dizileri kategorik olarak alt başlıklar halinde sıralanmıştır.

Devam Eden En İyi Netflix Dizileri – IMDb Puanına Göre Sıralı

Listemizde yer alan diziler devam etmekte olan diziler olup en az 2 sezondur devam etmektedir. Orjinal Netflix dizilerinden oluşan ve IMDb puanına göre listelediğimiz liste karşınızda!

14-Unbreakable Kimmy Schmidt (IMDb Puanı 7,9)

2015 yılında gösterime giren “Unbreakable Kimmy Schmidt” dizisi Mart ayında yayına girmiştir. Zamanla izlenilen en iyi dizilerden birisi haline gelen Unbreakable kimmy schmidt dizisi birçok dalda prestijli ödüller almıştır. Dizi 14 Haziran 2017’de dördüncü sezon onayını almıştır.

Dizinin konusu: Çatlak bir tarikat liderinin “dünyanın sonundan saklanmak için” bir grup kız çocuğunu kapattığı yeraltı sığınağında 15 yıl boyunca kalan Kimmy, sığınağın tesadüfen keşfedilmesiyle kurtarılır. Rehabilitasyon ve sağlık durumu incelemelerinden sonra, “bu yaşından” sonra keşfedebileceği kocaman bir dünya vardır. Kimmy her şeye ve herkese ayrı bir merakla yaklaşır, neyin ne olduğunu yeni yeni öğrenirken bir taraftan da ufak sakarlıklar yapar.

Dizide yer alan Ellie Kemper başrollerde oynuyor ve aynı zaman da hem aktrist hem de senarist Tina Fey dizinin kalitesini artırmış. Seinfield, Friends dizilerinden sonra bir fark yaratan, kendi konseptine sahip, izlenilesi bir komedi arıyorsanız Kimmy her hafta 20 dakika sizi güldürmeye hazır.

13-Travelers (IMDb Puanı 8,0)

En iyi netflix dizileri listemizde 13. sırada bulunan Travelers dizisi 2016 yılının son aylarına doğru kendini göstermiş ve iyi bir izleyici kitlesine ulaşmıştır. IMDb puanlarında da bunu kanıtlayan Travelers, kadrosundaki önemli isimlerle dikkat çekiyor. Reilly Dolman, Eric McCormark, Brad Wright gibi oyuncular dizide yer almaktalar.

Dizinin konusu: Dünya’yı yok etmeye gelen “uzaylıları” engellemek için gelecekten günümüze yolculuk yapan insanları konu alan Travelers, uzaylısı bol, zaman yolculuğu terimlerinin sık geçtiği ve izlerken bilimsel birkaç tüyo kapabileceğiniz keyifli bir dizi. Ayrıca dünyanın yok oluşunu engellemek sanıldığı kadar kolay ve kibar bir iş değil, göz dolduracak aksiyon sahneleri de izleyicisini bekliyor

12-Bloodline (IMDb Puanı 8,2)

Gerilim ve macera türü içerikleri seviyorsanız Bloodline’ı da seveceksiniz. En iyi netflix dizileri listemizde yer alan dizinin her bölümü yıllarca uğraşılmış bir gerilim filmi kalitesinde. Dizide yer başrol oynayan oyuncular da dizinin seviyesini bir adım öne çıkardığını belirtelim. Başroldeki oyuncular; Ben Mendelsohn, Kyle Chandler.

Dizinin Konusu: Rayburn ailesi, güzel bir ada kasabasında yaşamlarını sürdürmekte ve kasabada oldukça fazla sevilen bir ailedir. Ailenin kasaba sakinlerinden sakladığı bir gizemli bir bilgiyi aile bireylerinden Danny bir gün kasabaya gelir ve dizide heyecanlı dakikalar başlar.

11-Master of None (IMDb Puanı 8,2)

Komedi türünde en iyi Netflix dizileri arasında üst sıralarda yer alan ve aldığı IMDb puanını sonuna kadar hak eden komedi dizisidir. Başrollerde ön plana çıkan Hintli oyuncu ve yazar Aziz Ansari dizide başrol oynamaktadır.

Dizinin Konusu: Dizide “Dev” adında aktörün film piyasasında tutunma mücadelesini anlatmaktadır. Master of None dizisi 2017 yılında 2. Sezonu Netflix’de açılmıştır. Diziyi izlemeye başlamadan önce Aziz Ansari’nin stand-up gösterilerini izlerseniz Master of None’da sizi bekleyen mizahın “seviyesi” hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

30 yaşını aşmış olmasına rağmen gelecek kaygısı çeken ve yarın ne yapacağı belli olmayan bir adamı konu almış ve dizi oldukça eğlenceli olduğunu söyleyelim.

10-Orange İs The New Black (IMDb Puanı 8,3)

Komedi ve dram türünde Netflix’in önde gelen dizileri arasında yer alan Orange İs The New Black Netflix dizisi 2013 yılından beri toplamda 3 sezon gösterime girmiştir. Ve yapımcılar tarafından yapılan açıklamaya göre en az 3 sezon daha dizinin devam edeceği açıklaması yapılmıştır.

Dizinin konusu: Hapishanede geçen dizide kadınların hapishane hayatı boyunca başlarından geçen trajik olayları konu alırken kimi zaman dizi adeta kahkahalar atacak kadar komedi dizisine bürünürken kimi zaman oldukça hüzünlendirmektedir. Ojeler, rujlar, nazik ve kibar davranmalar artık yok. Kendisini orada bulmayı hiç beklemeyen Piper, uyuşturucu satan bir arkadaşı nedeniyle haksız yere 15 ay ceza alır ve cezaevine gönderilir. Bu yeni dünyayı tanımaya çalışırken Piper’ın bir artısı vardır; Piper biseksüeldir ve yıllardır hapishane olan diğer kadın mahkumlar için bundan daha iyisi olamaz.

OTNB kara mizah yakıştırmasına yeni bir bakış açısı getiriyor. İzlemeye başladıktan sonra cinsellik ve zihinlerdeki “kadın” tanımları kökten değişecektir.

9-Sense 8 (IMDb Puanı 8,3)

Sense 8 dizisinin yapımcıları Maxrix Filmiyle çığır açan “Wathowki Kardeşler” dizide önemli bir detay olduğunu belirtmeden başlamayalım. Sense8 dizisi alışılmışın dışında bir dizi türü olamaya aday olarak gösterilecek diziler arasında yer almaktadır. 2015 yılının Temmuz ayında gösterime giren Sense8 dizisi Netflix’de en fazla izlenen diziler arasında üst sıralarda yer almaktadır.

Dizinin konusu: 8 farklı kişinin hayatını anlatan dizi de bilinçaltını birbirleriyle bağlantılı 8 kişinin yaşamanı anlamaktadır. Dizide LGBT konusu çok fazla geçtiğinden dizi eleştirilerin odağı haline gelmiştir. Metafizik konularında ilginiz varsa ve sıkı bir senaryo arıyorsanız Sense 8 sizi gayet tatmin edecektir.

8-Longmire (IMDb Puanı 8,3)

Longmire dizisi her ne kadar orijinal bir Netflix dizisi olmasa da 2012 yılından beri yayın hayatına devam eden dizi toplamda 6 sezonu devirmiştir. Toplamda ise 5 yıldır Netflix de kullanıcıların beğenisi kazanmıştır. Longmire Netflix dizisi geniş bir oyuncu kadrosuna sahip olması da diziyi bir adım öne çıkarmıştır. Longmire dizi oyuncuları; Katee Sackhoff, Lou Diamond Philips, Robert Taylor gibi ünlü isimler dizide yer almaktadır.

Dizinin Konusu: Başrol oyuncusunun eşi öldükten sonra hayatını bir türlü düzene sokamaz ve bu esnada başından geçen talihsiz olayların konu edildiği film IMDb puanından anlaşılacağı üzere oldukça sağlam diziler arasında yer alıyor. Dizinin sizi dahil edeceği atmosferi “modern vahşi batı” diyerek anlatmak mümkün. Küçük bir Amerikan kasabasında şeriflik yapan Walt, eşinin ölümünden sonra kelimenin tam anlamıyla yıkılır. Ama insanlar onu sevmektedir, kızı onu sevmektedir. Walt bir taraftan eşinin trajedisini atlatmaya çalışırken bir taraftan da kasabada düzeni korumaya çalışacaktır.

7-BoJack Horseman (IMDb Puanı 8,4)

Netflix 2017 yılında en heyecanlı animasyon dizisi ve aynı zamanda yetişkin türünde bir dizidir. Batman LEGO Filminde oynayan oyuncu Will Arnet,  BoJack Horseman rolünü canlandırmaktadır. BoJack Horseman Netflix dizisi yayın hayatına 2014 yılında başlamış ve 2017 yılına geldiğimizde toplamda 4. Sezon gösterime girmiştir.

Dizinin Konusu: BoJack Horseman adında animasyon dizisi komedi türünde ve daha çok yetişkinlere hitap etmekte. Yıllar önce sunduğu reality programı ile şöhreti ve parayı doruk noktalarında tatmış olan Horseman, şimdilerde yalnız ve eski itibarını yitirmiş bir hayatı yaşıyor. Ama bunun böyle gitmemesi için elinden geleni yapacak. Mesela ilk iş bir otobiyografi yazdırmak. Anlaştığı bir yazar ile tüm hayatını baştan sonra kitaba dökecek ve elbette bizler de bu sırada anlatılanları izleme fırsatını yakalayacağız.

6-Daredevil (IMDb Puanı 8,7)

En iyi netflix dizileri listemizde 6. sırada bulunan Daredevil 2013 Yılı içerisinde Marvel yapımlı olan dizi fazla ilgi görmese de 2015’de Netflix’e katılmasıyla birlikte izlenme rekorları kırmıştır. 2015 yılının Nisan ayında dizi olarak gösterime girmesiyle birlikte başrollerde Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist gibi başarılı oyuncular dizide yer almaktadır. 2015 yılında yayına girmesiyle birlikte 2016 yılında iki sezonu geride bırakırken 2018 yılının ilk çeyreğinde 3. Sezonla izleyicilerle buluşmayı hedeflemektedir.

Dizinin Konusu: The Walking Dead dizisinden de tanıdığımız oyuncu olan Jon Bernthal gibi iyi oyuncuların rol aldığı Daredevil Netflix dizisinde konu;

Adamımız Matt Murdock 9 yaşlarında bir kaza geçirir ve bu kaza sonucunda gözleri kör olur ama babasından öğrendikleri ile dünyaya daha farklı bir biçimde yaklaşmayı öğrenir. Gözleriyle değil; kulaklarıyla ve hisleriyle görmeye başlar. İşte! Süper kahramanımız doğdu, büyüdü ve göreve hazır. Daredevil hakkında söylenebilecek tek bir cümle var: Marvel’in rakip şirketinin CEO’su dahi Daredevil’ı sevdi. Süper kahramanlara ön yargılı olmayın, mutlaka izleyin, 2. sezonda sizi bekleyenleri gördüğünüzde buraya bir teşekkür yorumu yazacaksınız.

5-The Crown (IMDb Puanı 8,8)

The Crown dizisi yeni bir dizi olmasına rağmen önemli bir izleyici kitlesini kazanmıştır. 2017 yılında 2. Sezonuna başlamayı düşünen dizi konusu ile diğer dizilerden ayrılmaktadır. IMDb puanını 8,8 olması sizi şaşırtmasın dizi Altın Küre ödülü almıştır. İlk sezonda 10 bölüm yayınlanmış ve dizide önemli oyuncular yer almaktadır. Matt Smith, Vanessa Kirby, Jeremy Northam, John Lithgow ve Claire Foy gibi önemli oyuncular dizide boy göstermektedir.

Dizinin Konusu: Kraliçe ikinci Elizabeth’in taht oyunlarını ve politik olayları konu alırken aynı zamanda Kraliçe İkinci Elizabeth’in başından geçen gizemli olaylar ile izlenim deneyimi arttırılıyor. İngiliz kraliyet ailesinde işler nasıl yürüyor diye merak ediyorsanız bir göz atın.

4-Narcos (IMDb Puanı 8,9)

Sıra geldi en iyi netflix dizileri listemizde 4. sıraya… Pablo Escobar’ın dizide hayatının anlatıldığı Narcos dizisi 2015 yılında Netflix’de gösterilmesinden bu yana ilgiyle izlenen diziler arasında yer almaktadır. Dizinin her anı aksiyon ile geçerken dizi 2017 yılı içerisinde 3. Sezonuyla gösterime girecektir. Narcos, Netflix dizisinin 3. Sezonu 1 Eylül 2017’de Netflix ekranlarında yayınlanacaktır. 3. Sezonda Pablo Escobar oynamayacağı için dizi sevenleri 3. Sezonu merakla bekliyor. Soluksuz geçen iki sezondan sonra 3. Sezon Pablo’nun da olmayışıyla izleyiciler tarafından merakla bekleniyor.

Dizinin Konusu: Kolombiya’nın uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın gerçek yaşam öyküsü anlatan dizide Escobar 6 çocuklu fakir bir ailede doğar. Fakat zekası ve zekası ve daha da önemlisi, zekası sayesinde halkın en alt tabakasından çıkıp dünyadaki uyuşturucu trafiğinin %80’ini yönetecek “imparator” olmayı başarır. Escobar bugün halen bir efsane ve Kolombiya halkı için bir kahraman. Fakat üstün zekasına ve halk kahramanı ilan edilmesine rağmen Pablo Escobar gerçekten iyi biri miydi? Yoksa sadece para için adam öldüren katilin teki şansı yaver gitti diye bir insanın ulaşabileceği gücün doruğuna mı ulaştı? Bu soruların cevabını izlerken kendiniz bulacaksınız.

3-Black Mirror (IMDb Puanı 8,9)

Aralık 2011 yılında gösterime giren “Black Mirror” dizisi 3 sezondan oluşmaktadır. Dizi her bölümü ve her sezonu merakla izlenmeyi başarmış ve IMDb puanını da sonuna kadar hak eden bir dizidir. Black Mirror 4. Sezon ne zaman çıkacak? Şuan için resmi bir açıklama yapımcılar tarafından verilmese de tüm tahminler 2017 yılının Ekim – Kasım ayını işaret etmektedir.

Dizinin Konusu: Günümüzde de aktif olarak kullandığımız cep telefonu, bilgisayar, akıllı saatler vb. teknolojik cihazları eleştiren bir dizi olan Black Mirror konusuyla ve çekim mantalitesiyle oldukça merak uyandırmaktadır. Yakın geleceği anlatan dizi başrol oyuncuları da büyülemektedir. Aynı zaman da dizi teknolojinin insanlara vermiş olduğu zararlara da dikkat çekmektedir.

Her bölüm başka bir yönetmen, başka bir senarist tarafından hazırlanıyor ve her bölümde başka oyuncular var. Böylesi size tanıdık gelmedi değil mi? Çünkü Black Mirror “deneysel” bir dizi, aslında mini dizi. Her sezon 3 bölüm yayınlanmakta, dizinin devam eden bir kurgusu olmadığı için “mini dizi” tabiri daha uygun. Dünyaya distopik eleştirinin gözünden bir bakın, izlemeye başlamadan önce Orwell’in meşhur 1984 kitabını okumak yararlı olacaktır.

2-House of Cards (IMDb Puanı 8,9)

Dizinin iki versiyonu bulunmaktadır. Dizi de başrol oyuncusu Kevin Spacey gibi ünlü oyuncuların yanında Kate Mara, Robin Wright, Micheal Kelly, Rachel Brosnahan gibi başarılı oyuncular dizi de oynamaktadır.

Dizinin Konusu: altın küre sahibi dizinin konusu; Başrol oyuncumuz politikacı olmasından dolayı siyaset sürecinde başından geçen zor olayları konu alırken Beyaz Sarayın da gizemli ve bilinmeyen yönlerini dizide anlatmaktadır. İnsan insan kurdudur derken bahsedilen o “insan” kimmiş tanıyacaksınız. Yüzyıllar önce kabilelerde, krallıklarda, saraylarda başlayan entrika savaşları modern dünyamızda da sürüyor. Bizlere daima en iyisini vaat eden ve en iyi takım elbiseleri giyen siyasetçilerin kulis halleri, House of Cards işlerin nasıl yürüdüğünü anlamak için güzel bir fırsat.

1-Stranger Things (IMDb Puanı 9,0)

Vee geldik en iyi netflix dizileri listemizin 1 numarasına. Stranger Things dizisinin IMDb puanının 9,0 olması gerçekten de ne kadar fazla beğenildiğinin kanıtı olarak gösterebiliriz. Zaman zaman Türkiye’ye atıflarda da bulunarak Türk izleyicilerin dikkatini daha çok çekmeyi başardı. 2016 Temmuz ayında gösterime giren dizi ne kadar yeni de olsa en çok beğenilenler arasında ilk sırada. Dizinin konusu da son derece ilginç. Zaman zaman Türkiye’ye atıflarda da bulunan dizi

Dizinin Konusu: Küçük bir çocuk 1983 yılında odasına girmesiyle kaybolur ve gizemli hareketlilik dizide başlar. Kaybolan çocuk için çeşitli arama çalışmaları başlatılsa da çocuk bulunamaz. Dizinin ilk sezonun sonlarına doğru çocuğun kaybolmasında devletin parmağı olduğunu görüyoruz. Netflix dizileri arasında ilk sırayı uzun süre koruyacağa benziyor. Stranger Things Netflix dizisi yeni sezon 31 Ekim 2017 tarihinde Netflix ekranlarında izleyiciyle bulaşacağını belirtelim.

Yeni Çıkmış Netflix Dizileri IMDb Puanlarına Göre Sıralaması

2016-2017 yılları arasında çıkmış en yeni ve izlenme rekorları kıran Netflix dizilerini sizler için sıraladık. Listemizde 2016’nın son çeyreğinde çıkmış ve 2017 yılına geldiğimizde ilk sezonu yayınlanmış dizileri karşınıza getiriyoruz.

6-Iron Fist (IMDb Puanı 7,2)

2017 yılının Mart ayında gösterime giren “Demir Yumruk” kahramanı olarak bilinen ve Marvel çizgi roman karakteri İron Fist dizisi Netflix’de yayınlanmaktadır.  Iron Fist dizisinin oyuncu kadrosuna göz attığımızda Game Of Thrones dizisinden oyuncular görüyoruz.

5-Santa Clarita Diet (IMDb Puanı 7,7)

Komedi türünde dizi olan Santa Clarita Diet dizisi Şubat 2017 yılında gösterime girmiştir. Oyuncular arasında Liv Hewson ve Mary Elizabeth Ellis gibi tecrübeli oyuncular yer alıyor. Filmin konusuna kısaca değinecek olursak, dizide çiftin emlakçı ile arasında geçen eğlenceli diyalogları anlatıyor.

4-The Oa (IMDb Puanı 7,9)

2017 yılında 2. Sezonu çıkarmaya hazırlanan The Oa dizisi Aralık 2016 yılında Netflix üyelerine gösterime girdi. Dizinin en dikkat çeken kısmına geldiğimizde kuşkusuz ki yapımcısı! Zombi filmleri denilince akla ilk gelen Dünya Savaşı Z’nin yapımcısı Plan B Entertainment imzası taşıdığını belirtelim.

3-A Series of Unfortunate Events (IMDb Puanı 8,0)

2017’de yayın hayatına geçen dizi yapımcılardan yapılan açıklamaya göre en az 3 sezon dizinin çekileceği açıklandı. IMDb puanına baktığımızda dizinin ne kadar ilgi çektiğini görüyoruz. Malina Weissman, Joan Cusack, Aasif Mandvi gibi dev bir kadroya sahiptir. Dizi Daniel Handler serisinden uyarlandığını belirtelim.

2-One Day at a Time (IMDb Puanı 8,1)

Bu dizi aslında eski dizileri seyredenlerin yakından tanıdığı 1978 – 1984 yılları arasında klasik olarak gösterime girmişti. İlk sezonu toplamda 13 bölümden oluşmuştu, dizinin her bölümü ise yaklaşık 30 dakika civarındadır.  Dizinin oyuncu kadrosunda yer alan oyunculardan özellikle Isabella Gomez (dizideki adı Matedor) oldukça eğlenceli sahnelere yer veriyor.

1-13 Reasons Why (IMDb Puanı 8,8)

Jay Asher’ın imzasını taşıyan dizi en iyi gençlik dizileri arasında 1 numara olarak gösteriliyor. Ölmek için 13 sebep adlı dizi 2017 yılının Mart ayında ilk gösterime girmiş ve oldukça fazla beğenilmişti. Dizide Miles Heizer gibi önemli oyuncuları kadrosunda bulunduran dizi izlenmeyi sonuna kadar hak ettiğini belirtelim. Dizinin konusuna baktığımızda genç bir kızın gizemli intiharını konu almaktadır.

Beklemeye Takılan veya Sonu Gelen Netflix Dizileri

Netflix dizileri arasında bazı diziler son sezona yaklaşırken bazı diziler de ilk sezonu bitirdikten sonra yeni sezon için kendini beklemeye almaktadır. Bu listede sizlere beklemede olan ve sona yaklaşan dizileri sıralayacağız.

6-Luke Cage (IMDb Puanı 7,7)

Beklenen dizilerin başlarında gelen “Luke Cage” dizisi ilk sezonu 2016 yılının Eylül ayında izleyicilerle buluşmuştu. 2017 yılında yeni sezon çıkarmayan dizi 2018 yılında yeni sezon sabırsızlıkla beklenmektedir. Dizide Mike Colter gibi önemli isimler yer almaktadır.

5-Gilmore Girls: A Year in the Life (IMDb Puanı 8,0)

Küçük seriler haline yayınlanan dizi izleyiciler tarafından oldukça fazla beğenilmiş olmalı ki hem altın küre ödülü aldılar hem de Emmy ödülü almışlardır. Toplamda 4 bölümlük mini bölümler çekilmiştir. Dizide Lauren Graham gibi önemli isimler bulunmaktadır.

4-Marco Polo (IMDb Puanı 8,1)

Marco Polo dizisine geldiğimizde yalnızca 2 sezon sürmesine rağmen önemli bir kitleye ulaşmıştır. Dizi ilk bölümünü 2014 yılının son çeyreğinde yayınlanmıştır. Son bölümü ise 2016 yılının Temmuz ayında yayınlamıştır. İlk bölümünden son bölümüne oldukça heyecanlı olan dizinin yeni bölümü merakla beklenmektedir.

Yarattığı Orta Çağ atmosferini klişeleşen “kılıç, kalkan var, hadi savaşalım” konsepti üzerine değil; Orta Çağ’a bir de gezgin gözüyle, bilimsel ve coğrafya araştırmalarıyla bakalım diyen senaristler maalesef işin devamını getiremediler. 3. sezonu şimdiye dek çoktan yayınlanmış olması gerekiyordu, beklemede olmasının sebebi bilinmiyor; belki bütçe, belki de gerçekten senaryoda ilerlenememesi.

3-Jessica Jones (IMDb Puanı 8,2)

Jessica Jones dizisi izleyiciler tarafından oldukça fazla beğenilmiş diziler arasında yer almaktadır. Marvel ve Netflix ortaklığıyla çekilen dizi 1 sezondan oluşmaktadır. İlk sezonunu 2015 yılında yayınlanan dizinin yeni sezonunu yapımcılar 2018 yılını işaret etmekte ancak yeni bölümlerin geleceği konusu gerçekten kuşkulu, çokta ümitli olmamak lazım.

2-The Get Now (IMDb Puanı 8,5)

Netflix dizileri arasında ikinci sezonu Jones dizisi gibi bekletilen diziler arasındadır. Dizi izleyicileri eski zamanlara 70’li yılların yaşam tarzına götürmektedir. Justice Simith gibi önemli oyuncuların oynadığı gibi aynı zaman da dizi müzikleriyle de dikkat çekmektedir. Başlarda orijinal bir tat vermesine rağmen ilerleyen bölümlerde izleyicileri tatmin etmedi.

1-Making a Murderer (IMDb Puanı 8,8)

İlk çıktığı zaman ilk sezonunda akıbeti belli olmayan diziler arasında gösterilirken izleyicilerin beğenisini kısa sürede kazanmayı başardı. Dizide suçsuz yere hapis yatan adamın hayatını anlatmaktadır ve gerçek olaylar temel alınmıştır. Yayınlandığı günün ertesinde sansasyonel bir etki yarattı ve her yerde (neresi bu her yer diye sorarsanız: reality gösterileri, haberler, sosyal medya, forum siteleri) kendinden bahsettirmeyi başardı. Çekimleri tam 10 yıl süren bu belgesel-dizi sonunda sizden şu soruyu cevaplamanızı istiyor: adam harbiden suçlu mu? Cevabı kolayca bulurum, ben insan sarrafıyım diyorsanız işte internet, işte Netflix.

Making a Murderer 10 bölüm olarak yayınlandı, yani devamının gelmeyeceği kesindi ancak sonrasında yapılan açıklamalar ile her sezon başka bir olayın ele alınacağı tartışılmaya başlandı. Henüz netleşen bir şey yok, biz de bekliyoruz.

Çıkması Beklenen Netflix Dizileri

2017 yılı içerisinde çıkması beklenen Netflix dizileri ise sırasıyla şu şekildedir:

4-Glow Dizisi: Çıkış Tarihi 23 Haziran 2017

Dizi işsiz kalan bir aktristin yaşam tarzını konu alırken aynı zaman da eğlendirmektedir. Kate Nash,  Ellen Wong gibi ünlü oyuncuların ye aldığı dizi Netflix’e katılacak diziler arasında beklenmektedir.

3-The Defenders Dizisi: Çıkış Tarihi 18 Ağustos 2017

18 Ağustos 2017 yılında Netflix dizileri arasına katılması beklenen bu yapım merakla beklenmektedir. Dünya genelinde çok fazla izlenen filmlerin başrollerinde oynayan oyuncuları barındıran dizi, Netflix kullanıcıları tarafından merakla beklenen dizilerden. Oyuncular arasında Daredevil’ın başrolünü görmek sizi biraz şaşırtmış olabilir. Ama sıkı durun; çünkü Marvel, Daredevil’dan elde ettiği başarıyı sonuna dek kullanacak gibi. Bu yeni dizide de süper kahramanlarımız bir şeyleri bir şeylerden koruyacaklar, taklalar, yumruklar, polise bir türlü yakalanmamalar derken bol aksiyonlu, Pazar akşamı ayaklarınızı uzatıp izleyeceğiniz bir şeyler olacağa benziyor.

2-Disjointed Dizisi: Çıkış Tarihi 25 Ağustos 2017

Netflix dizileri arasında yakın zamanda bir “aile komedisi” görebiliriz. Ölüm Kitabı filminin başrolünde yer alan Kathy Bates dizide oynayacak. Ayrıca Tone Bell gibi önemli isim de kadroda. Neler olacağına dair en ufak bir fikrimiz yok.

1-The Punisher Dizisi: 17 Kasım 2017

2017 yılında Marvel ve Netflix ortaklığıyla çıkacak olan dizi en fazla merakla beklenen dizi olmuştur. Şuanda netflix kullanıcıları The Punisher’ı beklerken dev oyuncu kadrosuyla da göz doldurmaktadır. Deberoh Ann, Ben Barnes, Amber Rose  Revah gibi önemli oyuncuları kadrosunda bulunduran dizi merakla bekleniyor!

Son Söz: Editör Yorumu

Netlflix dizileri son zamanlarda oldukça fazla izlenirken şirketin hazırladığı filmler de başarıdan başarıya koşuyor.

2018 yılına damga vuran en iyi Netflix dizisi şüphesiz La Casa De Papel isimli soygun temalı yapım oldu. Aslında İspanyol bir TV kanalı için çekilen daha sonrasında ise Netflix ile Dünya’ya açılan dizinin bu kadar tutulacağını kendi yapımcıları dahi beklememişlerdi. Kapitalizm’e de ufak bir eleştiri getirmeyi ihmal etmeyen diziyi izlerseniz beğeneceğinizden eminim.

2017 yılı dizileri arasından ise bizim önerimiz Marvel’in son yapımı olan Iron Fist dizisi. Defenders’ın Marvel karakterleri ile birleşeceği için dizinin kalitesinin daha da artacağını düşünüyoruz.

Polisiye ve macera türleri sevenler için ise sizlere önerimiz Narcos. Yeni sezonda her ne kadar Boyd Holbrook yer almayacak olsa da ikinci sezon yine hepimizde bir bomba etkisi yaratacak sanıyoruz.

Birbirini tekmeleyip yumruklayanları izlerken “adamlar çok seri abi” diyorsanız ve çocukluğunuz Bruce Lee ile geçtiyse Marvel’in Daredevil’ını da severseniz. Uçup kaçmayan, hatta kör olan bir süper kahramanımız var. Yetmiyor, bir de ek iş yapıyor, avukat. Gerçekçi konsepti ile alışıldık süper kahraman içeriklerinden kendini sıyırmayı başaran Daredevil, sonraki bölüm ne olacak diye merak edeceğiniz dizilerden.

Alışılmışın ötesini istiyorsanız, bana vakit geçirecek değil, beyin yakacak bir şeyler lazım, beni alın başka bir yere götürün, başka bir düşünme biçimi istiyorum diyorsanız (biliyorum bu seferki giriş biraz uzun oldu ama değer) Black Mirror’un her bölümünde yeni bir “ne oluyo kardeşim ya” tepkisi vereceğinizi garanti ediyoruz. Yok böyle bir dizi. Konu, tür, olay anlatmak mümkün değil. Anlatılmaz, izlenir.

Making A Murderer’ı izlemek için birçok sebebiniz olabilir: bugün izin gününüzdür, yeni bir şeyler denemek istiyorsunuzdur, birini öldürmemek için ya sabır çekiyorsunuzdur vesaire vesaire ama başlıca sebebiniz şu olsun: ortamlarda ne konuşulduğunu anlamak ve herkesin konuştuğu şey hakkında çıkıp iki laf etmek. Making A Murderer dizisi o kadar popüler oldu ki, yabancı dizi takip eden hemen hemen herkes adını mutlaka duydu. Spoiler vermeyi seven tipler izledi, bitirdi ve hatta izlemeyenlerin keyfini kaçırmaya başladı. Spoiler gazabına uğramamak için izlemek de gayet yerinde bir sebep.

Gizemi bol olan bir dizi önerimiz de olsun! Bu dizi kesinlikle The Oa dizisidir, dizide kayıp kadının nereden çıkacağını gözünüz kırpmadan izleyebilirsiniz.

Siz değerli okuyucularımız da dizi severler için yorum bölümüne önerilerinizi yazarak dizi izleyicilerine yardımcı olabilirsiniz.


Sosyal medyada paylaş!

15
8 paylaşım, 15 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
9
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
18
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
7
Helal Olsun
Gizem

Kitap ve film sever. Aynı zamanda instablogger.

2 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!