İncirlik Üssünde Hareketli Dakikalar! Uçaklar Kalkıp İniş Yapıyor

Adana'da bulunan İncirlik üssünde hareketli dakikalar yaşanmaya başlandı. Bazı uçakların kalkış yapıp bazı uçakların piste girdiği söylendi.2 dk okuma süresi


0
11 paylaşım

Türkiye ile Almanya arasında ki gerilimin giderek artması üzerine bilindiği üzere geçtiğimiz haftalarda Alman milletvekillerinin İncir üssüne gelerek buradaki Alman donanmasını kontrol etmesine izin verilmedi. Dün Almanya’nın Hamburg kentinde yapılan G-20 toplantısında da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Almanya’da yaşayan Türkler ile görüşmesine izin verilmedi.

Alman basınında ve dergilerinde yer alan haberler incelendiğinde Almanya’nın Adana İncirlik üssünden çekildiği ve İncirlik üssünde bulunan Alman donanmasının Ürdün’e taşındığı duyuruldu. İncirlik üssünde bugün yapılan açıklamalar ve basının çektiği fotoğraflara göre hareketli dakikaların yaşandığı belirtildi. Peki bu hareketli dakikaların yaşanmasının temel sebebi nedir? Almanya İncirlik üssünden gerçekten çekilecek mi? İncirlik üssünde ki hareketlilik Alman uçaklarından mı kaynaklanıyor.

ABD Uçakları Bir Kalkıyor Bir İniyor!

İncirlik üssünün yakınında bulunmakta olan basın mensuplarının çektiği fotoğraflar incelendiğinde son bir saat içerisinde 4 Amerika Birleşik Devletleri bayraklı tanker uçağının havalandığı ve 2 tanker uçağının ise İncirlik üssüne geldiği söylendi.

donanma.jpg

Diğer yandan İncirlik üssünde yer almakta olan hangarlar incelendiğinde ise hangarlarda Alman bayraklı uçakların olmadığı dikkat çekti. Peki Almanya gerçekten İncirlik üssünden çekiliyor mu? Hangarlarda eskiden var bulunan Alman bayraklı uçaklar şimdi nereye gitti?

Almanya İncirlik’den Çekiliyor!

Alman milletvekilleri ve Alman basının yaptığı açıklamalara göre Almanya’nın Adana İncirlik üssünden kesin olarak çekildiği belirtilmektedir. Buna göre İncirlik üssündeki Alman donanmasının Ürdün’e taşındığı öğrenildi. Peki Almanya uçaklarına Amerika Birleşik Devletleri bayraklarını takarak İncirlik üssünden ayrılıyor olabilir mi?

Almanya’nın böyle bir şey yapıp yapmadığı bilinmiyor ancak İncirlik üssünde yer almakta olan hangarlarda Alman bayraklı uçakların görülmemesi akıllara bu uçaklar nereye gitti sorusunu getirdi. Yine İncirlik üssünde son bir saat içerisinde yaşanan hava hareketliliğinin de neden olduğu bilinmemektedir.

donanma-2.jpg

İncirlik Üssü Kapatılacak Mı?

Basında İncirlik üssü hakkında çokça haberin yazılması ve İncirlik üssünde yeni hava hareketlerinin de meydana gelmesi üzerine çok kişinin aklına İncirlik üssü kapatılacak mı? Sorusunun gelmesine sebep oldu. Buna göre İncirlik üssü kapatılmayacak. Çünkü İncirlik üssünde Almanya donanması bulunduğu gibi yine Amerikan donanması da bulunmaktadır.

Almanya’nın kısa zamanda İncirlik üssünü terk etmesi beklenirken Amerika Birleşik Devletlerinin İncirlik üssünden ayrılması gibi bir durumun söz konusu olmadığı bilinmektedir. Tabi böyle bir durum olsa ve İncirlik üssünde yabancı ülkelere ait donanmaların ayrılmasını bizlerde destekleriz. Çünkü İncirlik üssünde neler yaşanıyor, uçakların kalkış amaçları nedir bilinmiyor.


Sosyal medyada paylaş!

0
11 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!