‘Küfür’


Bir Küfür Antolojisi Üzerine

Küfür. Kimine rahatlama isteği veren süpper terim kimine ise rahatsızlık veren pimpis terim. Bu arada yazıya başlamışken belirteyim , her yazıma başlama sebebimi açıklayacağım ki benim bir gerizekalı olduğumu düşünmeyin.Bu yazıya da duyduğum orjinal bir küfür sebebi ile başladım. Ha düşünürsenizde çokta umrumda değil . Kötü söz sahibinindir. Ben bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye. Ayrıcada ayna ayna! 

Gel gelelim küfürün temin yukarda siz değersiz okuyucularıma seslenme biçimimin bir kelimesel serzenişi olmasına. Ancak Türk anane ve göreneklerinde yeri olmayan bir durum bu, ki bunun başlıca ama başlıca sebebi içimizde ki pis nefret duyma dürtüsü. Nedir bu dürtü demeyecek olursanız severiz biz milletçe sinirlendiğimizde birbirimizin hassaslarına hassaslarına çalışmayı. Evet bunu okuyan,sende öylesin. Karşında ki seni son haddene getirdiğinde hatta haddenin başında bile olduğunda ana bacı karıştırmayı severiz . Bunu bi biz mi severiz? Evet! Elin gavuru bunu reele dökmüyor biz reelede döküyoruz . Açın gazetelerin 3.sayfalarını, birbirinin kaynına yürüyenden tut eniştesiyle mutlu dakikalar geçiren ahlaksız ordusu dolu. E hal böyle bilinçaltına temel ata ata ilerleyince sonuçta bu duruma gelmeye başlıyor. Bu durumda da sinirlendiğinde onu kırabileceğiniz maksimum durum hassaslarına dokunup üzebileceğin kadar üzmek oluyor. Ve sonuç her an doğumu ile ortalığı kan gölüne çevirecek nur topu gibi çocuğumuz : Küfür.

Başlıyor ben senin şunundan bununa diye. Karşıda ki başta bunu dur bidakka bu adam şimdi benim şu akrabama şu şekilde küfür etti demiyor ,bunu bir kabulleniş olarak kelimenin özüne inmeden algılayıp filtresiz bir biçimde içine alıyor. Hatta ve hatta o kadar ama o kadar vahimiz ki mahkemeye taşınan bu durumda  benim bacıma küfür etti dediğinizde karşınızdaki tam bağımsız ülkemin tam bağımsız hakimi iyi hal indirimi de yapıyor e dostlar. 

Hele hele birde ortamda 5 vakit namazında niyazında görünüp yahut bir İstanbul beyefendisi nidaları ile ortalığın hoşluğuna hoşluk katan o ince mi ince naif mi naif beyefendi , ikinci yaşam alanı olan arkadaş ortamına geçtiğinde oluyor size bir hanzo. Ve bu her ortamda küfür eden adamdan daha mide bulandırıcı olsa gerek diyorsunuz bazen. Çoluğunu çocuğunu düşünmeden küfür eden ebeveynden tut çocuğuna küfür eden bir diğer troll baba daha can sıkıcı. Biz değilmiyiz çocuğa 1 yaşında ortalıkta 'pipi'sini göstermesini isteyen? Hadi gösterttin bununla gurur duymasını çocuğa adapte etmesi iyice çıldırtmıyor mu sizide yahu? Sadece ben mi hissediyorum bunları?  Konuşunsana ya! 

Huh! Sakin olayım azıcık. 10,9,8,7,6 bak demişken bir video geldi şimdi aklıma. Anne çocuğu çekiyor baba ingilizce saydırırken çocuk 6 'a geldiğinde söylemiyor ve babası six dediğinde '-Aaa ne dedi ' diyor. Ailede bunu gördünüz mü nasıl ahlaklı yetiştirdik diyor 3 yaşında ki sütten yeni kesilmiş çocuğu kastederek. Be adam sen o çocuğa o kelimenin karşılığını ne ara anlattında pis diyerek o temiz beyni doldurmaya kalktın . Bide bunu kahramanlık hikayesi gibi paylaşıyosun ya. Aklıma şeyi getirdi bu olay bak. Bi ülke vardı böyle içinden birilerini yetiştiriyodu yetiştiriyodu sonra onlara terörist diyip içeri atıyodu ve  kahraman olmaya çalışıyodu. Yakınlarda bir ülkede adını çıkaramadım.

Neyse çok siyasileşmeden gideyim ben buradan. Mesajımız net : Küfür etmeyin, ettirmeyin!

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Helal olsun Helal olsun
5
Helal olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kargamel.com'a Hoşgeldiniz.

Hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olun.
Kayıt Ol

Şifre sıfırla

Şifrenizi buradan sıfırlayabilirsiniz.

Geri Dön
Giriş Yap

Kayıt Ol

Kargamel'e Katılın!

Geri Dön
Giriş Yap
Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Düz Yazı
Görseller ile süslenmiş makaleler
Liste
Klasik Düz Listeler
Oylanabilir Liste
Oylanabilir Liste
Caps
Caps yarat