İnstagram Hikayelere Anket Özelliği Geldi- Nasıl Anket Eklenir?

instagram kullanıcıları bugün güne yeni bir özellikle uyandı. Yeni gelen anket özelliği herkes tarafından denenmeye başlandı.Peki nasıl anket eklenir?1 dk okuma süresi


5
8 paylaşım, 5 puan

Ülkemizdede sevilerek kullanılan sosyal medya uygulaması instagram teknoloji devi facebook tarafından satın alındıktan sonra kendisini sürekli geliştirmeye devam ediyor. Önce snapchat’in hikayeler özelliğini kopyalayan instagram,hikayeler özelliğini geliştirmeye devam ediyor. Herkes tarafından sevilerek kullanılan instagramın hikayeler özelliği yeni gelen güncelleme ile çok güzel bir özelliğe kavuştu. Artık instagramın hikayeler özelliğine anket ekleyebileceksiniz.İnstagramın yeni gelen anket özelliği kullanıcılar tarafından çok sevildi ve ilgi odağı olmayı şimdiden başardı. Kullanıcıların bu yeni özelliği denemek için mi bu kadar sık kullandıkları yoksa gerçekten sevdikleri için mi kullanıyorlar sorusu ise akıllarda soru işareti bırakıyor.İlerleyen günlerde özelliğin akibetini hep beraber göreceğiz.

Dün geç saatlerde yayınlanan yeni güncelleme ile soru sorup cevap alabiliyorsunuz. Bu özellik sayesinde kullanıcılar takipçileri ile etkileşim halinde olmak için yeni bir yönteme daha kavuşacaklar.Anket özelliği şimdilik sadece 2 seçenek olarak kullanılmaktadır.

İnstagramın Anket Özelliği Nasıl Yapılıyor?

instagram-anket-3.jpgSosyal medya devi instagram anket özelliğini Amerika ile aramızda bulunan zaman farkından dolayı geç saatlerde yayına aldı. Günün ilk ışıkları ile kullanıcılar gelen güncellemeyi telefonlarına indirirek anket özelliğini kullanmaya başladılar. Peki instagramın anket özelliği nasıl kullanılır? İnstagram hikayeler kısmına anket nasıl yapılır?

Bu soruların cevapları aslında çok basit. Kullanıcıları tarafından her zaman basitliği ile adından söz ettiren instagram anket özelliği için de bizleri çok fazla yormadan basit bir şekilde anket eklemenize olanak sağlıyor. İnstagramın anket özelliği aynı diğer çıkartmalar gibi ekleniyor. Önce anket eklemek isteğiniz fotografınızı seçiyorsunuz. Daha sonra çıkartma ekler gibi düzenleme işaretine tıklayarak anket çıkartmasını seçiyorsunuz. Basit bir şekilde instagram size hemen soru ekleyeceğiniz ve iki adet şık seçebileceğiniz kısımları hazır halde karşınıza getiriyor. Sormak istediğiniz soruyu yazıyorsunuz ve şimdilik 2 adet şıkkı seçiyorsunuz. Şıkların da tamamen düzenlenebildiğini unutmayın.Ayrıca anket özelliğide instagramın diğer çıkartmaları gibi basit bir şekilde sürükle bırak yöntemi ile başka konumlara sürüklenebiliyor.

Yaptığınız ankette oluşturduğunuz soruyu herkese açık bir şekilde yayınlarsanız sizleri takip eden yada hikayenizi görme yetkisi olan herkes anketinize cevap verebiliyor.Anketinize cevap veren herkesi ve bu kullanıcıların verdikleri oyları sizler de görebiliyorsunuz. Yani takip ettiğiniz kişilerin anketlerine cevap verirken cevaplarınızın görüldüğünü unutmayın.Ayrıca kullanıcıların verdikleri oylara göre instagram oyların yüzdelik kısmını herkese gösteriyor. Böylece ankete cevap veren kişiler anketin sonuçlarını görebiliyorlar.

 Bildiğiniz gibi daha önce instagram kullanıcıları birbirleri ile özel mesaj yada yorum yazarak etkileşim kurabiliyorlardı.Anket özelliği kullanıcıların birbirleri ile olan etkileşimine yeni bir soluk yada yeni bir katkı sağlıyor.Sizlerde anket özelliği sayesinde takipçilerinizin sizinle olan etkileşimini artırabilirsiniz. Kullanıcıları her fırsatta etkileşime davet eden instagram anket özelliği sayesinde uygulama içi etkileşimi daha da geliştirerek kendisine olan bağımlılığı biraz daha arttırıyor.


Sosyal medyada paylaş!

5
8 paylaşım, 5 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
5
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
3
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
sofu44

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!