İnternet Üzerinden Gezebileceğiniz 8 Muhteşem Müze

1 min


2
7 paylaşım, 2 puan

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanoğlunun yaşam şartları da bir hayli artmakta. Günümüz koşturmacasının içinde herkese nasip olmaz müze gezmek. Sahi en son ne zaman bir müze gezdiniz? Belli başlı bir kaç müze size farklı imkanlar sunmak için hazırlandı. Gerçeklik oranının çok yakın olmasının yanı sıra oturduğunuz yerden bu müzeleri 3D şekilde gezebilirsiniz.

 1. 1 Fransa-The Louvre


  Louvre müzesini duymayan pek kalmamıştır. Dünyanın en büyük müzelerinden biri olan Louvre, aynı zamanda Fransa'nın en ironik yapıtıdır. Antik Mısıra göz gezdirmek isteyenler Louvre Müzesinin internet sitesini ziyaret edebilir.

 2. 2 Amerika-Solomon R. Guggenheim


  Solomon R. Guggenheim muhteşem bir tasarıma sahip baş yapıtlardan biri. Frank Lloyd Wright'ın tasarımıyla yapılan bu mimari sanatın bulunduğu müze içerisinde ayrıca Piet Mondrian, Jeff Koons, Franz Marc ve Pablo Picasso gibi bir çok ünlünün eserleri yer alıyor.

 3. 3 Amerika-National Gallery Of Art


  Eğer Amerikadaysanız 1937 senesinde açılan bu müzeyi ücretsiz olarak gezebilirsiniz. Eğer internet üzerinden gezmek isterseniz müzenin resmi adresine giderek gezme şansını yakalayabilirsiniz. National Gallery Of Art içinde Van Gogh'un eserlerini yakından görebilirsiniz.

 4. 4 İngiltere-British Museum


  Londra'da yer alan müzenin içersinde eski Roma şehirlerinin sanat eserleri yer alıyor. Ayrıca Afrika'da dokunup artık sanat eseri haline dönüşmüş tekstil ürünlerini de British Museum'da bulabilirsiniz.

 5. 5 Amerika-Smithsonian National Museum Of Natural History


  Smithsonian National Museum Of Natural History dünyanın en çok ziyaretçi çeken müzeleri arasında yer alıyor. Paleontoloji üzerine sergilenen bir çok dinazor, mamut ve eski çağlarda yaşamış canlılardan bu müzeyi gezerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Tabi yine internet sitesi üzerinden izleme imkanınız da bulunuyor :)

 6. 6 Amerika-The Metropolitan Museum Of Art


  Amerika'nın New York şehrinde bulunan bu müze de bir çok sanat eseri sergisi yapılıyor. Vincent van Gogh, Giotto di Bondone gibi isimlerin içerisinde bulunduğu müzeyi online web sitesinden ziyaret edebilirsiniz.

 7. 7 İspanya-Dali Müzesi


  Sürrealist eserleri ile ünlü ressam Salvador Dali'yi İspanya'da görmek çok başka bir deneyim olsa da, İspanya'ya gidemeyenler için bu tasarım harikası ve içerisinde bir çok bilgi paylaşılan Dali Müzesini internet üzerinden ziyaret edebilirsiniz. Salvador Dali'nin hayatını, kariyerini ve yakıldığı yeri bu şekilde görmeniz mümkün.

 8. 8 Türkiye - Ayasofya Müzesi


  Eğer İstanbul'a gezmeye gittiyseniz ya da İstanbul'da yaşıyorsanız çokta zor olmasa gerek müze ziyareti. Ama ben internetten bakmak istiyorum diyenlerdenseniz, sizler için bu kolaylıkta sağlanmış. Ayasofya'nın içini bilgisayar başındayken görmekte mümkün!


Sosyal medyada paylaş!

2
7 paylaşım, 2 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!