İptal Edilen Lumia Telefonu İnternete Sızdırıldı!

2 dk okuma süresi


2
7 paylaşım, 2 puan

Lumia serisinin 2014 yılına ait bir görselin internet ortamına sızdırılmasıyla Microsoft’un ince tasarıma yöneldiğini kanıtladı. İnternet ortamında sızdırılan bu görselle telefonun tasarımı oldukça dikkat çekici, kenarlarının ince olması ve kamera ve sensörlere oldukça dar bir alan ayırması herkesi şaşırttı. Akıllı telefon üretiminde beklenen çıkışı bir türlü yakalayamayan Microsoft Lumia 435 modeli olması beklenen bu görsel telefonun çıkışının neden iptal edildiği hakkında Microsoft’tan herhangi bir açıklama yapılmazken, iptal edilen telefonun genel özelliklerini sizler için inceledik.

Nokia Lumia 435 modelinin 5 inçlik boyutta olması, çözünürlüğünün ise 720p olduğunu görüyoruz. Snapdragon 200 yonga setine sahip telefonda 4 gb depolama alanı bulunuyor.  Arka kamerasının ise 5 Megapixel çözünürlüğüyle üretilen telefonun özellikleri arasında yer alıyor. 2014 yılında bu telefonun benzerlerinin olmayışı özellikle üst çerçevede oldukça ince bir tasarıma yer verilmesi 2014 yılında herhangi bir modelde bulunmaması herkesin dikkatini çekti. Microsoft’un telefon modellerinde artık alt seviye üretimi durdurup üst seviyede akıllı telefonlar üreteceği biliniyor. İstenilen performansı vermeyen Lumia modelleri için Windows 10 işletim sistemi yer alıyor. Microsoft’un Lumia telefonları için Windows 10 işletişim sistemi desteğini keseceğini ve artık farklı bir platforma geçmesi bekleniyor. Ayrıca Microsoft Lumia telefon modellerinde donanım geliştirmelerinden vazgeçeceği ve yeni modeller üzerine odaklanacağı söylentisi konuşuluyor.

2014 yılına ait bu görselde ince tasarımıyla öne çıkması ve 2014 yılında çerçevesiz ekran olarak Sharp Aquos akıllı telefonunda bulunuyordu. 2014 yılında bu model çıksaydı eğer Sharp Aquos modeline iyi bir alternatif olabilirdi. Nokia Lumia telefonlarının piyasada oldukça düşük seviyede tercih edilmesi ve performans açısından bekleneni vermemesi kullanıcıları üzmüştü. Microsoft’un hem yazılım açısından kendini geliştirmesi hem de Lumia modellerinde donanımdan ziyade yeni bir model üretmesi bekleniyor. Bunun kanıtı olarak 2014 yılında üretimi iptal edilen bu telefonun donanımsal açıdan düşük olması ve yazılımının yine Windows 10 olmasından kaynaklanıyor olabilir. Çerçevesiz ve ince tasarımların tercih edildiği 2017 akıllı telefonlarında çift kamera, sensorlar ve iris tarayıcılar yeni çıkacak Microsoft telefonlarında görülmesi muhtemel olarak görülüyor.


Sosyal medyada paylaş!

2
7 paylaşım, 2 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
4
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Mustafa Ateş

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!