İsrail Polisi Müslümanlara Saldırdı! Çok Sayıda Yaralı Var

İsrail polisi cuma namazı çıkışı Mescid-i Aksa etrafında toplanan kalabalık gruplara saldırı düzenledi. Çok sayıda kişinin yaralandığı ve silah seslerinin hala duyulduğu bilgisi alındı.2 min


0
8 paylaşım

İsrail tarafından alınan kararlar ile Filistin cephesine yönelik saldırılar bitmek bilmiyor. Teknoloji hakları, insan saçının önemi hakları, eşya hakları, bilgisayar klavyesi haklarının korunması için kurulan dernek ve toplulukların giderek arttığı bilinen şu günlerde Avrupa ülkelerinin ve özellikle ABD ile İsrail’in almış olduğu kararların bir türlü önüne geçilemiyor.

İsrail cephesinden geçtiğimiz hafta yapılan açıklama ile Mescid-i Aksa’da bundan sonra cuma namazlarının kılınamayacağı ve bu bölgenin kontrollü bir şekilde kapatılacağı kamuoyuna duyurulmuştu. Bilindiği üzere Müslüman inanışlarında Mescid-i Aksa’da kılınan cuma namazı diğer camilerde kılınan namazlardan bin kat daha hayırlı olarak bilindiği için her cuma namazı Müslümanlar Mescid-i Aksa’nın yolunu tutmaktadır. Ancak geçtiğimiz hafta İsrail cephesinden alınan bu karar oldukça kınanmış ve kamuoyuna geniş yankı uyandırmıştı.

Müslümanlar Camiye Akın Etti!

İsrail cephesinden yapılan açıklama ile Mescid-i Aksa’da cuma namazının kılınmayacağı açıklanmıştı ancak bu kararın kabul edilemez olduğunu düşünen Müslümanlar bugün yine cuma namazlarını kılmak için Mescid-i Aksa’nın yolunu tuttu. Sabah saatlerinden itibaren bölgede geniş güvenlik önlemleri alan İsrail polisi Mescid-i Aksa’ya kimsenin alınmayacağını anons etti.

Geniş kalabalıkların oluşması ve binlerce kişinin polisi protesto etmesi üzerine polis kontrollü olarak 50 yaşından büyük olanları Mescid-i Aksa’ya aldı. Ancak İsrail polisi Mescid-i Aksa’ya sadece 50 yaşından büyükleri aldı ve didik didik herkesin aramadığı bir yeri bırakmadılar.

Namaz Çıkışı Polis Saldırı Düzenledi!

Cuma namazının sona ermesi 50 yaşının üzeri kişilerin camiden çıkış yapması ve cami etrafında toplanan kalabalık grubun İsrail polisine protesto etmesi üzerine İsrail polisi yaşlı, genç, çocuk ayırt etmeden Müslüman halka saldırı düzenledi. Biber gazları, plastik ve gerçek merminin kullanıldığı olayda çok sayıda yaralının olduğu bilgisi alındı.

Silah Sesleri Yükseliyor

Mescid-i Aksa’da yapılan cuma namazının bitmesinin üzerine saatler geçti ancak İsrail polisi halen bölgede saldırılarını yapmaya devam ediyor. Şehirden alınan son bilgilere göre çok sayıda ambulansın sirenler ile bölgeye giriş, çıkış yaptığı ve halen silah seslerinin yükseldiği belirtiliyor. Kalabalık grupların sokak araları, caddeler ve meydanlarda toplanarak İsrail polisine tepki göstermek için slogan atmaya çalıştığı ancak İsrail polisinin bölgeye hemen gelerek kalabalık grubu dağıtmak için plastik mermi, gerçek mermi ve biber gazı kullanarak Müslüman halka saldırı yaptığı öğrenildi.

Peki bu kriz nasıl çözülecek, İsrail’in Mescid-i Aksa’da kılınan cuma namazlarını yasaklamasına hakkı var mı? Eşya hakları, toprak hakları, internet hakları, klavye hakları diye kurulmuş olan insanlara sözde yardım ettiği söylenilen dayanışma yardım dernekleri nerede? Kendi insanı için binlerce kişi katletmeye çalışan ülkeler nerede? Cuma namazı krizinin nasıl çözüleceğine dair en ufak bir bilgi bulunmuyor.

 


Sosyal medyada paylaş!

0
8 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
5
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
6
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
3
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. abi avrupa MÜSLÜMANLARI insan gibi görmüyor bu sorunlar çözülmez :( ama mizahınıza bayıldım bilgisayar klavyesinin korunma hakları :D süper yaa

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!