İstanbul ve Ankara Belediye Otobüsleri 15 Temmuz’da Ücretsiz Mi?

14 Temmuz, 15 Temmuz, 16 Temmuz ve 17 Temmuz tarihlerinde İstanbul İETT ile Ankara EGO toplu taşıma halk otobüsleri ücretsiz mi olacak?2 dk okuma süresi


0
10 paylaşım

Geçtiğimiz sene 15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişiminin bu sene birinci yıl dönümü olacak. Bilindiği üzere hain darbe girişiminin unutulmaması ve unutturulmaması için bu sene tüm şehirlerde etkinliklerin yapılacağı duyurulmuştu.

15 Temmuz’da yapılacak olan şehitleri anma, saygı duruşu, dua okunuşları, 15 Temmuz şehit ve gazileri için konuşmalar ve demokrasi nöbetlerine tüm yurt genelinden milyonlarca kişinin katılımı beklenmektedir. Özellikle 15 Temmuz’da gözler İstanbul ve Ankara’da yapılacak olan etkinliklere çevrildi. Buna göre İstanbul ile Ankara’da yapılan olan etkinliklere çok sayıda kişinin katılması beklenmektedir. Peki Ankara ile İstanbul’da belediye halk otobüsleri ücretsiz mi olacak konu hakkında il belediyelerinden açıklama yapıldı mı?

15 Temmuz’da Otobüsler Ücretsiz Olacak Mı?

Çok sayıda kişi Ankara ve İstanbul’da yapılacak 15 Temmuz etkinliklerine katılabilmek için otobüslerin ücretsiz olup olmayacağını beklemekteydi. Sonunda beklenen açıklamalar geldi. Ankara Büyükşehir Belediyesi açıklama için erken davrandı ve dün İstanbul Büyükşehir Belediyesi’de konu hakkında açıklama yaptı. Buna göre 15 Temmuz’da İstanbul ve Ankara belediye otobüslerinin ücretsiz olup olmayacağı öğrenildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz gün yapılan açıklama ile 15 Temmuz 2017 öğlen saatlerinden başlayıp 16 Temmuz 2017 saat: 12.00’a kadar tüm otobüs seferlerinin ücretsiz olacağı duyuruldu. Üstelik sadece EGO otobüsleri değil yine Ankaralılar EGO otobüslerinden hariç olmak üzere Metro ve Ankaray seferlerine de ücretsiz olarak binebilecektir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Açıklaması

Nüfusu 20 milyona yaklaşan İstanbul Büyükşehir Belediyesinde yapılacak olan etkinliklere çok sayıda kişinin katılması bekleniyor. 15 Temmuz’da otobüsler ücretsiz olacak mı diye sorular sorulurken sonunda merakla beklenen açıklama geldi

Buna göre İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklama ile 15 Temmuz 2017 saat: 06.00’dan başlayarak 17 Temmuz 2017 saat: 06.00 tarihleri arasında ki tüm İETT seferlerinin ücretsiz olacağı belirtildi. Buna göre tüm halk 15 Temmuz, 16 Temmuz tarihlerinde İstanbul içindeki her yere ücretsiz olarak gidebileceği gibi yine seferlerin ücretsiz olması ile meydanlarda yapılacak olan etkinliklere çok sayıda kişinin katılması beklenmektedir.

Diğer İllerden Açıklama Geldi Mi?

Ankara ve İstanbul’da merakla beklenen açıklamalar geldi ve otobüslerin ücretsiz olacağı duyuruldu. Peki diğer illerden açıklama geldi mi?

Buna göre İzmir’de de 15 Temmuz 2017 saat: 19.00 ile 16 Temmuz 2017 saat: 06.00 arasında otobüslerin ücretsiz olduğu duyuruldu. Diğer küçük il belediyelerinden de açıklamalar beklenmektedir. 15 Temmuz’un unutulmaması ve unutturulmaması için meydanlarda yapılacak olan etkinliklere çok sayıda kişinin katılması istenmekte ve bu etkinliklere gidemeyecek durumda ki kişilerin katılabilmesi için otobüslerin ücretsiz yapılması beklenmektedir. Tüm Türkiye geneli il belediyelerinin 15 Temmuz günü otobüsleri ücretsiz yapması talep edilmektedir.


Sosyal medyada paylaş!

0
10 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!