İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş İstifa Ettiğini Açıkladı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş canlı yayından istifa ettiğini duyurdu. Peki Kadir Topbaş görevinden neden istifa etti? Detaylar nelerdir.2 dk okuma süresi


4
11 paylaşım, 4 puan

Ülkemizin en ünlü kişilerinden bir tanesi olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş hakkında bilindiği üzere basında birkaç gündür istifa edeceği yönünde bazı sızma bilgiler bulunmaktaydı. Özellikle Cumhuriyet Halk Partisi cephesinden de Kadir Topbaş’ın görevini bırakacağına yönelik bazı haberlerin olduğu iddia edilmişti.

Her hangi bir sorunun olup olmadığı bilinmezken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın gerçekten istifa edip etmeyeceği hakkında açıklama yapması beklenirken sabah saatlerinde Başbakan Binali Yıldırım önemli açıklamalar da bulundu. Gündemin pek çok başlığı hakkında kamuoyuna açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım, Kadir Topbaş’ın görevinden istifa edip etmeyeceği yönünde ise kendisinin basın açıklaması yapacağını belirtmişti. Bu açıklamadan sonra İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın istifa edeceği ihtimali üzerinden daha fazla duruldu ve beklenen açıklama geldi.

İBB Başkanı Kadir Topbaş Canlı Yayında Açıklama Yaptı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş istifa edip etmediği yönünde çıkan haberlere yanıt vermek için bugün canlı yayında basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. İBB Başkanı Kadir Topbaş konuşmasına tüm müslümanların hicri yılını kutlama ile başladı.

İBB Başkanı Kadir Topbaş partisi ve genel başkanına çok teşekkür ettiğini söyleyerek kendilerine güzel günler yaşattıklarını ifade etti. Herkesin belediye başkanlık görevinde kendisine destek verdiğini söyleyen Kadir Topbaş hem İstanbullular için hemde belediyede çalışan mesai arkadaşları için çokça dualar ettiğini duyurdu.

Borçsuz Belediye Bırakarak İstifa Etti

İBB Başkanı Kadir Topbaş İstanbullulara tekrar tekrar teşekkür ettiğini söyleyerek istifa ettiğini duyurdu. Muhalefet partilerinin istifa konusu üzerinden siyaset yapmaya çalıştığını söyleyen Kadir Topbaş buna asla izin vermeyeceğinin de altını çizdi.

Peki İBB Başkanı Kadir Topbaş neden istifa etti? Kadir Topbaş’ın neden istifa ettiğine dair her hangi net bir bilgi yok. Ancak muhalefet partilerinden yapılan yorumlara göre Kadir Topbaş’ın veto ettiği imar dosyası hakkında Adalet ve Kalkınma Partisi ile sorun yaşadığı iddia ediliyor. Buna göre AKP, Kadir Topbaş’ın aldığı veto kararını meclise taşıdığı belirtilmektedir. Tabi resmi olarak neden istifa ettiğine yönelik bir açıklama olmadığından bu iddialar şu aşama da sadece bir yorum olarak kabul edilebilir.


Sosyal medyada paylaş!

4
11 paylaşım, 4 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
9
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
2
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!