Kanser Olmayı Beklemeden Önleminizi Alın!

1 dk okuma süresi


0
6 paylaşım

Kanser, çağımızın halen tedavi yöntemini geliştiremediği hastalıklar arasında yer alıp binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olması ile bilinmektedir. Her geçen gün bu hastalıkla mücadele eden kişi sayısının arttığını dile getiren uzmanlar, 2020 yılına geldiğimizde dünya genelinde 20 milyondan fazla kişinin bu hastalık nedeni ile hayatını kaybedeceğini bildirmektedir. Başta beslenme unsuru olmak üzere hayatımızda yer alan birçok maddenin kanser oluşumuna uygun bir zemin hazırladığı konusunda çok fazla açıklama yapılmıştır. Bu konuda uzmanlar kanser olmayı beklemeden gerekli önlemlerin alınabilinmesi için gerekli uyarıları sık, sık yapmaktadır.

Sevgi, birçok hastalığının çözüme kavuşabilmesinde büyük bir etki oluşturmaktadır. Gülmenin insan sağlığında meydana getirdiği olumlu etkiler arasında kanserin de yer aldığını bilmenizi istiyoruz. Sadece mutlulukla bitse idi bugün dünya üzerinde hastalıklar nedeni ile ölüm sayıları bir elinde parmak sayısını geçmezdi. En önemli aşama kişinin kendi sağlığına verdiği önemden geçmektedir. Özellikle kadınlar, meme kanserine karşı her gün düzenli bir şekilde yürüyüş yapmaları önerilmektedir. Besin takviyesi konusunda da önerilerde bulunan uzmanların bazı tavsiyeleri birçok kişinin şaşırmasına neden olmuştur.

Limon ve mandalinanın bağışıklık sisteminde gösterdiği etki herkesçe bilinmektedir. Bu tür meyvelerin kabukları ise genellikle atılmaktadır. Peki, kanser hücrelerini durdurabilecek en güçlü silahın bu kabuklar olduğunu bilseniz ne yapardınız? Sirkeli su ile güzel bir şekilde yıkadığınız kabukları belirli bir aralıkla yemenizi tavsiye ediyoruz. Kanser hücrelerinin korkulu rüyası arasında yer alan bir diğer besin ise Mantar olduğunu bildiğiniz andan itibaren tüketim durumunu artıracağınızı biliyoruz. Sebze ağırlıklı beslenmenin oldukça önemli olduğunu ve avuç tüketiminin her gün yapılması gerekildiğinin de altı çizilmiştir.

Yeşil çay, birçok alanda faydalı etkiler oluşturduğu gibi mide kanserinin önlenmesinde de büyük bir rol oynamaktadır. Yeşil çay tüketimini sevmeyen kişiler ise belirli aralıklarla meyan kökü tüketimi yapabilir ise yine bir önlem alabileceklerini bilmelidir. Meyve ve sebze tüketimini mevsiminde yapılması gerekildiği dile getiren uzmanlar, seçimlerinizi daima görüntüsü bozuk olan doğal ürünler üzerinden yapılması gerektiğini de ayrıca eklemiştir.


Sosyal medyada paylaş!

0
6 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Fatih SÖĞÜT

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!