Evrim sadece bir teori midir?


Tüm dünya tarafından kabul edilen fakat ülkemizde halen bir teori olarak görülen evrim, ülkemizde birçok bilgi kirliliğinin doğmasına neden oldu. İki kutup olarak ayrılan bu durum, bilim insanları ile din adamlarını karşı karşıya getirdi. Dinlere göre kabul edilmesi mümkün görülmeyen evrim teorisi inançlar ve buna bağlı durumlar üzerinden değerlendirilmeye devam ediyor. Bazı kişiler tarafından bilgi eksikliği olduğu iddia edilen bu durum karşısında yazılanlara değinmek gerekir ise;

Gelişmiş ülkelerde bulunan tüm insanları evrimin teoriden de öte olduğunu ve birçok kanıtlar ile gerçek olduğunu dile getirmiştir. Cahiliyet ile savaşan toplulukların bu durumu kabul edemediği ve dine bağlı sebeplerden dolayı başta dünyanın birçok kanunun da reddedildiği belirtilmiştir. Oysa insanların dünyanın düz bir yapıda olmadığını kabul etmesi yüzyılları bulmuştur. Dinler, yer yüzünün gereklilikleri arasında gösterilir iken çağa uygun keşif ve gereksinimlere karşı gösterdiği olumsuz yorum ve etkiler sırların çözülememesine neden olduğu vurgulanıyor.

Evrim iddialarının kabul edilmemesine neden olarak Tanırının varlığına karşı bir hareket olduğunu söylenir. Bu alanda çalışma yapan Hristiyan ve İslam dünyası içerisinde araştırmalar yapan birçok alim, kutsal kitaplar içerisinde evrime dair parçalar yer aldığını belirterek hiçbir sakınca unsurunun bulunmadığını dile getirmişlerdir.

Bilimsel olarak kabul edilen Evrim için bazı kesimler delil ya da kanıt beklemektedir. Bilimsel olarak iddia edilen teorilerin gerçeklik kazanabilinmesi için gerekli olan deliller her alanda kesin sonuçların ortaya çıkmamasına da neden olmaktadır. Eğer bu deliller tam anlamı ile bilim dünyasının elinde olsa idi şuan yasalar ile duyurulabilecek bir boyuta taşınması gerektiği de tartışmalar içerisinde yerini almaktadır. Evrim hakkında bilinen en büyük yanlışın ise insanların maymunlar üzerinden meydana geldiği ile ilgilidir. Hiçbir bilim insanı bu konu ile ilgili resmi bir açıklama yapmadığı gibi ortalığın karışmasına neden olan davranışlarda teorinin bu söylentileri yüzünden çıkmaktadır.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm
Helal olsun Helal olsun
0
Helal olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kargamel.com'a Hoşgeldiniz.

Hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olun.
Kayıt Ol

Şifre sıfırla

Şifrenizi buradan sıfırlayabilirsiniz.

Geri Dön
Giriş Yap

Kayıt Ol

Kargamel'e Katılın!

Geri Dön
Giriş Yap
Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Oylama
Karar ya da görüş belirle
Düz Yazı
Görseller ile süslenmiş makaleler
Liste
Klasik Düz Listeler
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item