Katar’dan Önemli Duyuru 15 Temmuz’un Benzeri Yapılabilir

Katar Dışişleri Bakanı TRT World televizyonuna 15 Temmuz'un bir benzerinin Katar'da uygulanmak istenebileceğini duyurdu.2 min


0
9 paylaşım

Katar’ın körfez ülkeler ile ilişkilerini geriletmesi ve Türkiye ile samimi ilişkiler kurmasından dolayı Katar bir süredir Türkiye’ye oldukça sıcak bakmaktadır. Bilindiği üzere Katar’da bulunan Türk askeri üssünün güçlendirilmesi için Katar’dan izin çıkmış ve Türk askerinin Katar’a huzuru, güvenliği, barışı sağlamak için geldiği belirtilmişti.

Körfez ülkelerinin Katar’a yaptırım uygulamak istemesi ile Katar – Türkiye arasında görüşmeler yapılmış ve Türkiye’den Katar’a gıda, giyim, içecek vb. gibi pek çok ürün sevkiyatı yapılmıştı. TRT World kanalına bir süredir açıklamalar yapan Katar yetkilileri bu sefer önemli bir açıklama yaptılar. Yapılan açıklamaya göre 15 Temmuz’un benzerinin yolda olduğu belirtildi. Peki nasıl bir açıklama yapıldı? Son durum nedir?

15 Temmuz’un Benzeri Katarda Yapılabilir!

Katar tarafından yapılan açıklama ile 15 Temmuz olayından övgü ile bahsedildi ve Türkiye’nin darbeyi etkisiz hale getirerek İslam dünyası için onurlu bir duruş sergilediği ifade edildi. Katar Dışişleri Bakanı TRT World kanalına yaptığı açıklamasında Katar üzerinde oyunlar oynanmak istediğini söyleyerek 15 Temmuz’un benzeri Katar’da yapılabilir denildi.

Bilindiği üzere Suudi Arabistan, Katar’a 13 maddelik bir yasa önermişti ve bu 13 maddenin birisinde Katar’da bulunan Türk askeri üssünün kapatılması yönünde talebin olduğu söylenmişti. Katar tarafından Suudi Arabistan cephesine yapılan açıklama da Katar’da bulunan Türk askeri üssünün kapatılmasının söz konusu olduğu net bir ifade ile dile getirilmişti. Suudi Arabistan’ın neden böyle bir teklif gönderdiği konusunda ise Amerika Birleşik Devletlerinin baskısı olabileceği tahminleri yapılmıştı.

Türk halkının milli iradesi ve birliği ile 15 Temmuz’da kalkışılan darbe girişimi önlendi ancak aynı girişim Katar’da yapılmak istenirse girişim önlenebilir mi? Katar Dışişleri Bakanı tarafından yapılan açıklama ile 15 Temmuz’un bir benzeri Katar’da yapılmak istenebilir denildi.

Katar ülkesinde bilindiği üzere Katarlılardan çok yabancı ülkelerden gelmiş işçiler bulunmaktadır. Ülkenin neredeyse yüzde 70’inden fazlası başka ülkelerden gelmiş işçilerdir. Bu sebepten dolayı Katar’da askeri darbe girişimi yapılmak istenirse milli iradeye ve birliğe sahip çıkmak isteyen vatandaş sayısı oldukça az ve bu durum Katar için büyük önem arz etmektedir.

Sıradaki Hedef Katar Olabilir Mi?

Katar üzerinde uzun süredir çeşitli oyunlar oynanmak isteniyor. Bilindiği üzere Körfez ülkeleri her ne kadar barış çağrılarında bulunsa da artık büyük bir çoğunluğunun Katar’a karşı farklı bir duruş sergilediği görülmektedir. Peki sıradaki hedef Katar olabilir mi? Bu konu hakkında her hangi bir bilgi yok ancak Katar üzerinden oyunlar oynanmak istediği kesin hatta pek çok ülkede Katar sorunu için görüşmeler yapılmaya devam ediliyor. Her hangi bir darbe girişiminin önüne geçilmesi için halkın, basının ve Katar hükümetinin çok dikkatli olması gerekmektedir.


Sosyal medyada paylaş!

0
9 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
3
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!