KHK ile 38 Bin 984 Kişilik Memur Atama Kadrosu Verildi

Çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile farklı kamu kurumlarına toplam 38 bin 984 kişilik memur alımı kadrosu ihdas edildi. Peki kamu kurumları 38 bin 984 memur alımını ne zaman ve nasıl yapacak.4 dk okuma süresi


5
7 paylaşım, 5 puan

Olağanüstü Hal ilanının devam ettiği için her gün yeni Kanun Hükmünde Kararnameler çıkmakta görevden alım, göreve iade süreçleri devam etmektedir. KHK ile bazı kurumlara kadrolar ihdas edilirken en büyük kadro ihdası geçtiğimiz günlerde çıkarılan KHK kararı ile verildi. Buna göre KHK ile 38 bin 984 kişilik memur atama kadrosu verildi.

İlgili Kanun Hükmünde Kararnamelere ilişkin detaylar geçtiğimiz günlerde resmi gazete aracılığı ile kamuoyuna ilan edildi. Yayımlanan resmi gazeteyi Kargamel ekibi olarak bizlerde kamu kurumlarında istihdam etmek isteyen adaylar için detaylıca inceledik. Buna göre farklı kamu kurumlarına toplam 38 bin 984 kişilik memur atama kadrosunun verildiği görülmektedir. KHK ile 38 bin 984 kişilik memur atama kadrosu verildi peki hangi kurumlara kaç kişilik atama verildi detaylar nedir.

Hangi Kuruma Kaç Kadro Verildi

Emniyet Genel Müdürlüğü – 32 Bin 14 Personel
İlçe Emniyet Müdürü, Özel Harekat Başkanı, Özel Harekat Başkan Yardımcısı, Komiser Muavini, Polis Memuru, Özel Harekat Müdürü, Çarşı ve Mahalle Bekçisi kadroları için Emniyet Genel Müdürlüğüne toplam 32 bin 12 kişilik kadro ihdas edilmiştir.

Adalet Bakanlığı – 6 Bin 5 Personel
İnsan Hakları Daire Başkanı, Daire Başkanı, Hakim, Hakim ve Savcı, Hakim Adayı kadroları için Adalet Bakanlığına KHK ile toplam 6 bin 5 kişilik kadro ihdas edildi.

Hakimler ve Savcılar Kurulu – 100 Personel
Kurul Başmüfettişi, Kurul Müfettişi, Kurul Müfettişi (derecesi farklı) kadroları için Hakim ve Savcılar Kuruluna toplam 100 kişilik personel kadrosu ihdas edilmiştir.

Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü – 177 Personel
Hemşire, Ebe, Sağlık Teknikeri, Sağlık Memuru, Doktor karoları için Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğüne toplam 177 kişilik kadro ihdas edildi.

İçişleri Bakanlığı  – 236 Personel
Kaymakan, Şef, Dağıtıcı, Kaloriferci, Hizmetli, Şoför, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeli, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeli (derecesi farklı), bilgisayar işletmeni, programcı, yazı işleri müdürü ve nüfus müdürü kadroları için İçişleri Bakanlığına toplam 236 kişilik kadro ihdas edilmiştir.

Maliye Bakanlığı – 36 Personel
Kaloriferci, hizmetli, şoför, veznedar, memur, şef, mal müdürü kadroları için İçişleri Bakanlığına KHK ile 36 kişilik personel kadrosu ihdas edilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı – 38 Personel
İlçe Milli Eğitim Müdürü, Şube Müdürü, Şef, Memur, Şoför ve Hizmetli kadroları için Milli Eğitim Bakanlığına 36 kişilik kadro ihdas edildi.

Sağlık Bakanlığı – 62 Personel
İlçe Sağlık Müdürü, doktor, hemşire, hizmetli, şoför, ebe, sağlık memuru, bilgisayar işletmeni, veri hazırlama ve kontrol işletmeni pozisyonları için Sağlık Bakanlığına toplam 62 kişilik kadro ihdas edildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı – 34 Personel
Hizmetli, şoför, memur, veteriner hekim, mühendis ve ilçe müdürü kadroları için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına toplam 34 kişilik kadro ihdas edildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı – 26 Personel
İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü, Teknisyen Yardımcısı ve Memur kadroları için Gençlik ve Spor Bakanlığına toplam 26 kişilik KHK ile kadro ihdas edilmiştir.

Diyanet İşleri Başkanlığı – 28 Personel
Hizmetli, şoför, memur, ilçe müftüsü kadroları için Diyanet İşleri Başkanlığına Kanun Hükmünde Kararnameler ile toplam 28 kişilik memur atama kadrosu verildi.

Tapu ve Kadastro Müdürlüğü – 28 Personel
Tapu Müdürü, tapu sicil müdür yardımcısı, bilgisayar işletmeni, bilgisayar işletmeni (derecesi farklı) kadrolrı için Tapu ve Kadastro Müdürlüğüne toplam 28 kişilik memur alımı kadrosu ihdas edildi.

38 Bin 984 Memur Alımı

Geçtiğimiz günlerde çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile farklı kamu kurumlarına toplam 38 bin 984 kişilik memur alımı kadrosu ihdas edildi. Adayların akıllarında ki en büyük soru şudur. Bu alımlar merkezi atama, açıktan atama ile mi yapılacak yoksa farklı illerde aynı kurumda çalışanlar arasında nakil yolu ile mi yapılacak.

  • Atamalar Nasıl Yapılacak?

Kargamel ekibi olarak atamalar konusunda sizin için detaylı bir şekilde incelemelerde bulunduk fakat konu hakkında detaylı bir bilgi yok ancak şu kesin olarak söylenebilir. Emniyet Genel Müdürlüğü, şube müdürü, müdür, müdür yardımcısı vb. gibi derecesi yüksek pozisyonlar için direkt olarak atama yapılamaz ancak hemşire, memur, şoför, hizmetli vb. gibi kadrolar için en kısa sürede açıktan atamaların yapılması bekleniyor. Açıktan atama yapılmaz ise Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi aracılığı ile yıl sonuna doğru yapılacak olan KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme atamaları ile tüm ihdas edilmiş olan derecesi düşük kadrolar için memur, personel, sözleşmeli personel alımlarının gerçekleştirilmesi beklenmektedir.


Sosyal medyada paylaş!

5
7 paylaşım, 5 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
3
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
7
Bayıldım
Kızdım Kızdım
2
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
7
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!