Kiev’de Bir Tatil İçin 7 Neden

Doğu Avrupa'nın en az keşfedilen şehirlerinden biri, Kiev! Eğlence, tarih, macera, kültürel imkanlar ve fotoğrafçılık için sonsuz olanaklara sahip bir şehir! 1 min


5
5 paylaşım, 5 puan

Son dönemin en popüler rotalarından biri olan Kiev’e gitmek için işte 7 neden!

 1. 1 Vizesiz olmasının yanı sıra, Ukrayna'nın her şehrine yeni çipli kimlikler ile de giriş yapabilirsiniz!


  Ukrayna ve Türkiye arasındaki ilişkilerin kuvvetlenmesiyle birlikte, 1 Haziran 2017 tarihinden itibaren Ukrayna'ya vizesiz seyahatin yanı sıra, sadece "yeni çipli kimliklerinizle" de ülkeye giriş sağlayabilirsiniz! (Yeni çipli kimliği olmayanlar pasaport ile seyahat etmeye devam edebilir)

 2. 2 Kiev'de tatil yapmak, Türkiye'de tatil yapmaktan çok daha ucuz!


  Ortalama maaşların 250-300$ civarında olduğu bir ülke düşünün! Para birimi Grivna olan Ukrayna'da başkent Kiev bile ülkemizin neredeyse her şehrine göre daha ucuz. En pahalı sigaranın 1$ civarında olduğu, alkol fiyatlarının ülkemize 1/3 oranla daha ucuz olduğu bir ülke. Ukrayna Grivnası, Türk Lirası'ndan daha değersiz bir para birimi olduğundan, bu durum ülkedeki bütün kültürel ve sosyal olanakları da daha ekonomik kılıyor.

 3. 3 Muhteşem bir tarih turu!


  Şehrin oldukça eski bir geçmişi var. M.S. 9. yüzyılda kurulduğu düşünülüyor. Bir çok imparatorluğun egemenliğine girmiş olsa da, Kiev, Slav kültürünü korumayı başarmış bir şehir.. Kiev'de girdiğiniz her sokak tarih dolu. Şehirde SSBC'nin etkilerini iliklerinize kadar hissetmeniz mümkün. 

 4. 4 Çılgın Gece Hayatı!


  Gezegende başka hiçbir yerde bulunamayan eşsiz seviyede bir eğlenceye ne dersiniz? Şehir size Avrupa'nın en eğlenceli gece kulüplerini ve barlarını sunuyor… Kiev'de dans, içki, müzik ile unutulmaz bir gece geçirebilirsiniz. Üstelik eğlence, ülkede en ekonomik şeylerden biri! :)

 5. 5 Yemyeşil bir şehir!


  Kuzeyin yeşilliklerine dalıp, doğanın tadını hissedin... Kiev doğa yürüyüşleri ve temiz hava için yaratılmış bir şehir adeta! Doğaya olan inanılmaz saygılarıyla, mükemmel parklarını ziyaretçilerine ve vatandaşlarına sunuyor! Unutmayın, Kiev'de ağaç kesmek suç.

 6. 6 Fotoğrafçılık için doğru adres!


  Nadir görülen yerlerin, alışılmadık ve otantik fotoğraflarını çekmek istiyorsanız, Kiev sizin için mükemmel bir tercih olacaktır. Kadrajınıza mükemmel kareler sığdıracaksınız. Kiev, modern, canlı bir şehir olmasının yanı sıra, romantik ve geçmişi dolu bir yer.

 7. 7 Mutfak kültürleri!


  Ukraynalılar tarafından bir gurur kaynağı, Ukrayna mutfağı! Çok lezzetli! Borsch, varenyky, salo ve daha bir çok benzersiz ve geleneksel bu lezzetleri tattığınızda, tadım duyularınız size teşekkür edecek! Lezzetli bir tatlı ve Ukrayna vodkası eşliğinde unutulmaz tatlar için Kiev mükemmel tercih!


Sosyal medyada paylaş!

5
5 paylaşım, 5 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
2
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Murat Karahan

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!