Kırık Saç Uçları İçin Bakım ve Maske

2 dk okuma süresi


5
6 paylaşım, 5 puan

Her bayanın en bakımlı olması gereken yer bence saçlarıdır. Sizce de öyle değil mi? Kırık saç uçları ne yazık ki her bayanın kabusudur. Saç kırıklarının önlenmesi için sizlere birkaç püf nokta anlatmak istiyorum. Öncelikle tabii ki saç kırıklarından kurtulmanın en kolay yöntemi kestirmektir. Tabii ki en kolay yöntem olduğu için saçları kestirmek en çok tercih edilen yöntemdir. Fakat biraz zaman geçtikten yine aynı problemleri yaşayacağımız kaçınılmazdır. Bunun nedeni ise düzleştirici, maşa, fön makinesi ve kurutma makinesidir. Bunları kullanmak zorunda olmamamıza rağmen kolay şekil verdiği için çokça tercih etmekteyiz. Saçlarımızı gereğinden fazla kurutup daha çok kırılmasına sebebiyet veriyorlar.

Saçlara zarar veren başka etkenler de vardır. Bunların başında çok fazla kimyasal içeren şampuanlar, saç kremleri, jöle ve saç spreyleri gelmektedir. İlk duyduğunuzda ne kadar garip gelse de saçlarımızı çok sık taramak da saçlarımıza büyük zarar vermektedir. Saç kırıklarını önlememiz için kesinlikle saçlarımızı sert bir şekilde havluyla kurutmamalıyız. Saçlarımızı nazik hareketlerle yavaş yavaş suyun emilimini sağlayarak kurutabiliriz. Şimdi de sizlere en etkili çözümleri anlatmaya başlıyorum:

BALLI SAÇ MASKESİ

Malzemeler

4 tatlı kaşığı zeytinyağı
1 adet yumurta sarısı
1 tatlı kaşığı bal

Maskenin Hazırlanışı: Yukarıda saydığımız malzemeleri bir kap içinde karıştırın ve saçlarınızı küçük küçük tutamlar alıp ayırarak kırık olan bölgelere sürün. Maskeyi bütün saçınıza uyguladıktan sonra saçlarınızı bir bone yardımı ile sarın. 45 dakika bekletin ve şampuanla maskeyi iyice arındırın. Bu maskeyi haftada 1 kez kullanabilirsiniz.

ÇAY AĞACI YAĞI MASKESİ

Malzemeler:

1 tatlı kaşığı badem yağı
1 çorba kaşığı çay ağacı yağı

Maskenin Hazırlanışı: Yağları bir kapta birbirine karıştırdıktan sonra saçlarınızda kırık olan bölgelere iyice yedirerek sürün. Ardından saçlarınızı toplayarak 2 saat bekletin. Daha sonra şampuan yardımıyla saçlarınızı durulayın böylece saçlarınızı yağlardan arındırmış olacaksınız. Bu maskeyi haftada 2 kez uyguladığınızda saç kırıklarınıza iyi geldiğini göreceksiniz.


Sosyal medyada paylaş!

5
6 paylaşım, 5 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
5
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
8
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Gizem

Kitap ve film sever. Aynı zamanda instablogger.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!