Kırımızı Işıktan Geçenlerin Ehliyetine El Koyulacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kırmızı ışıkta geçenleri uyararak ikinci ihlalde ehliyetlerine el koyulacağını belirtti. Şerit ihlali yapanlara da ceza geliyor.2 min


4
8 paylaşım, 4 puan

Trafik kazalarının büyük bir bölümü bilindiği üzere trafik kurallarına uyulmamasından kaynaklanmaktadır. Özellikle kırmızı ışıkta geçenler hem kendi hayatlarını hemde karşısında ki kişinin hayatını hiçe saymaktadır. Ancak artık bu sorunlar ortadan kalkacak çünkü kırmızı ışıktan geçenlerin ehliyetine el koyulacak. İlgili yasa yürürlüğe girdiği anda şoförlerin çok dikkatli olması gerekecek.

Kırmızı ışıklarda durulması gerektiği konusunda trafik polisleri uyarı yapmakta, cezalar kesmekte ve televizyon kanallarına kamu spotu çerçevesinde animasyon filmleri dönmektedir. Ancak bu kadar uyarıya rağmen hale binlerce kişi kırmızı ışık ihlali yapmaya ve insanların hayatlarıyla dans etmeye devam ediyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sert konuştu ve kırmızı ışıktan geçenlerin ehliyetine el koyulacak açıklaması yaptı. Peki yasa ne zaman yürürlüğe girecek, kırmızı ışık ihlalinde ehliyete bütünü ile mi el koyulacak.

Yakın Zamanda Yürürlüğe Girilecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklama ile yasanın hazırlandığı ve yakın zamanda yürürlüğe gireceği belirtildi. Bilindiği üzere eskiden kırmızı ışık ihlalinde sadece sürücüye para cezası verilmekteydi ve bu konuyu da Bakan Soylu değerlendirdi. Ancak bundan sonra kırmızı ışık ihlalinin birincisinde para cezası verilecek ve ikinci tekrarda ise sürücünün ehliyetine el koyulacaktır. Peki ehliyete süreli olarak mı el koyulacak.

Süreli Olarak Ehliyete El Koyulacak!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklama ile ikinci kırmızı ışık ihlalinde sürücü ehliyetine geçici olarak el koyulacağı belirtildi ancak bu sürenin fazla olması ve daha sonrasında tekrar tekrar ihlallerin devam etmesi halinde bütünü ile ehliyete el koyulması beklenmektedir.

Şerit İhlaline Ceza Geliyor!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şerit ihlali yapan kişiler hakkında da değerlendirme yaptı. Buna göre Süleyman Soylu binlerce aracın şerit çizgisi çekmesi için görevlendirildiği ve Türkiye genelinde çalışmaların yapıldığı ancak pek çok kişinin şerit ihlallerine uymadığı belirtildi. Buna göre şerit ihlali yapan kişilere de cezalar gelecek. Ancak para cezası mı gelecek, uyarı cezası mı gelecek henüz bilinmiyor. Kanunda hakkı bulunan araçlar dışında hiçbir kamu ya da özel araç şerit ihlali yapamayacak ve her şeyin bir bedeli olacak.


Sosyal medyada paylaş!

4
8 paylaşım, 4 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
1
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
2
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!