Kız İstemeye Gittiler, Dolandırıldılar

Büyük oğluna kız istemek için gittikleri Şanlıurfa'dan dolandırılarak döndüler. Oğlu ile nişanladıkları kızı ve ailesini, gelin almaya gittiklerinde bulamayan Gökhasan ailesi ne yapacağını şaşırdı.2 dk okuma süresi


0
8 paylaşım

Afyonkarahisar’da ailesiyle birlikte oturan ve 29 yaşında bulunan büyük oğlu Tahsin Gökhasan için Şanlıurfa’dan gelin almayı tercih eden Satılmış Gökhasan’ın başına gelmeyen kalmadı.

Afyon’da oturan ve 3 çocuk babası olan Satılmış Gökhasan, en büyük oğlunu evlendirme ümidi ile kız bakmaya başladı. Şanlıurfa’da ki bir akrabası aracılığıyla Halim Demir adında bulunan bir kişinin Nur Demir isimli 20 yaşında ki kızına talip olan Gökhasan ailesi, kızı istemek için Şanlıurfa’nın yolunu tuttular. Kız için başlık parası, kıyafetler, ziynet eşyaları, telefon gibi eşyaları tamamlayan Gökhasan ailesi, daha sonra Şanlıurfa’da bulunan sözde dünürlerine telefon edip kızı almaya gelmek istediklerini belirtince “taziyemiz olduğu için 1 hafta bize izin verin” yanıtını aldılar.

Olayın üstünden 1 hafta geçtikten sonra kıza ve ailesine ulaşamayan Gökhasan ailesi, Şanlıurfa’ya giderek, Halim Demir isimli kişinin evinin boş olduğunu görünce gözlerine inanamadılar. Evde ki kiralık yazısını gören ve çevreden soruşturan Satılmış Gökhasan, çevrede bulunan vatandaşların Halim Demir adlı kişiyi tanımadıklarını öğrenince polise başvurdu.

“50 BİN TL PARA HARCADIM”

Eve gelen polis baba Satılmış Gökhasan’ın ve büyükoğlu Tahsin Gökhasan’ın ifadelerine başvurdu. Baba Satılmış Gökhasan ayrıca yaptığı açıklamada ” Ben en büyük oğlumu evlendirmek istiyordum. Akrabamız aracılığı ile bunları bulduk. Gelip kızı istedik ve görüştüler. Örf adetlerimize bağlıyız dedikleri için başlık parasını dahi kabul ettik. İstedikleri her şeyi aldık, hazırlanıp kızı almaya geleceğimiz vakitte arayıp sorunca taziyemiz var diyerek 1 hafta sonra gelmemizi istediler. Akraba olacağımız için şüphelenmeyerek 1 hafta daha bekledik.

Daha sonrasında ne kıza nede ailesine ulaşamadık. Eve geldiğimizde ev boştu ve kiralık yazısı vardı. Ev sahibinide dolandırıp faturaları ödememişler sanırım. Benim bu evlilik için tam 50 Bin TL param gitti.” ifadelerini kullandı.

“EVLİLİKTEN SOĞUDUM”

Evlenecek olan evin en büyük oğlu Tahsin Gökhasan ise “Söyleyecek hiç bir şeyim yok. Evlilikten soğudum resmen. Düğün için gelini almaya geldiğimizde bunar yaşandı. Kızı istedikten sonrada zaten en fazla 15 saniye konuşmama izin veriyorlardı. Hatta ona bile kızdıkları oluyordu. Bu dolandırıcılık olayı yaşandıktan sonra ben evliliğe artık nasıl sıcak bakarım bilmiyorum. Bütün hayallerim yıkıldı.” dedi.


Sosyal medyada paylaş!

0
8 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
2
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Tuğçe Gürel

Ankaralı, 24 yaşında, hayatın yorduğu bir bilgisayar öğretmeni. Futbol tutkunu ve teknoloji aşığı. Daha ne olsun?

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!