Konusu Soygun Olan En iyi Film Listesi

Soygun ve aksiyon içeren en iyi filmleri derledik! 1 dk okuma süresi


2
5 paylaşım, 2 puan

Filmlerde soygun temasını işlemiş en iyi film listesini sizler için araştırdık. Liste içerisinde eklenmesini istediğiniz film listelerini yorum bölümüne yazarak gelecek listelerde filmin bulunmasına katkı sağlayabilirsiniz. Bu listemizde soygun konulu film içerikleri IMDb puanını da esas alındığı gibi herkesin beğenerek izlediği filmler listemizde yer almaktadır.

 1. 1 Kusursuz Soygun (Foolprof)


  Üniversiteden üç arkadaşın konu alındığı film profesyonel düzeyde soygun planları hazırlaması ve planlarının kusursuz bir şekilde işlemesi filmi oldukça heyecanlandırıyor. Filmin yapım yılı ise 2003’tür. Filmde Kevin, Bob ve Sam’in hikâyelerini konu alan filmde planlarının başka bir hırsıza geçmesiyle işler değişiyor. Daha fazla film hakkında bilgi vermek istemiyorum, filmi izlemediyseniz bir kere izleyin daha sonra ikincisi gelecektir. Kusursuz soygun filminin IMDb puanı 6,5’de olsa bu filmi izleyecekler listenize eklemeyi unutmayın!

 2. 2 Hırsızlar Şehri ( The Town)


  Boston’da soyguncuların lideri olan Dough Macroy takımını oluşturuyor ve büyük bir soygun için yaptığı planda beklenmedik bir durumla karşılaşan takım, banka soygununda arkalarında bir iz bırakıyor. Grup liderinin banka soygununda bir kadına aşık olmasıyla da işler karmakarışık oluyor. Bu filmi büyük ihtimalle çoğu kişi izlemiştir, bu filmi izlemediyseniz çok şey kaçırdınız. Hırsızlar şehri yapım yılı ise 2010, Hırsızlar şehri IMDb puanı ise 7,6 ile karşımıza çıkıyor.

 3. 3 İtalyan İşi ( The İtalian Job)


  Bu film başta 1969 ile başlamış, daha sonra yine aynı film 2003’de tekrar canlandırılmıştır.  1969 yapımlı filmde Charlie Croker soyguncu çetenin baş lideridir. Soyguncular polislerden kaçabilmek için hem de trafiği kilitlemek için büyük bir proje çizerler. İtalyan işi 2003 yapımı filmin başrollerinde Mark,  Wahlberg, Charlize, Theron ve Edward Norton ile büyük bir kadrodan oluşuyor. İtalyan işi Filmin İMDb puanı 7’dir. Bu film proje bazında diğer soygunlara göre daha güzel işlenmiş diyebiliriz.

 4. 4 İçerideki Adam (Inside Man)


  Soygun temalı filmler arasında sonunu zor tahmin ettiğimiz filmlerin başında “İçerideki Adam” filmi gelmektedir. Filmde heyecan ve gizem filmin sonuna kadar devam ediyor. Film bir Denzel Washington filmidir, filmin yapım yılı 2006’dır. Filmin başrolü dedektif Denzel çözemeyeceği bir soygunun içinde kendini bulmasıyla başlıyor, filmi izlediyseniz bile tekrar tekrar izlettirecek kadar keyifli bir filmdir. İçerideki adam filminin IMDb puanı 7,6’dır.

 5. 5 Başlangıç (İnception)


  2010 yapımı film listemizde en ilginç soygun konusu olan filmdir. Filmde başrollerde Leonardo DiCaprio oynaması filmde başka bir hava katsa da filmin konusu oldukça ilgin. Film İMDb listesinde bu zamana kadar oy kullanma rekoru gerçekleşmiş ve IMDb puanı 8,8 olarak sonuçlanmıştır. Filmi büyük ihtimalle izlemeyen yoktur, ama yine de bu filmi tekrar izleyin gerçekten filmin konusu diğer filmlere göre oldukça farklı. Filmin konusunda ne altın, ne para, ne mücevher çalınıyor filmde insanların fikirleri ve duyguları çalınıyor diyelim. Yine de izlemeyenler için fazla bilgi vermemiş olalım.

 6. 6 Büyük Hesaplaşma (Heat)


  Aksiyon ve soygun konulu filmlerin başında gelen filmin yapım yılı 1995’dir. Film ne kadar yeni teknolojilerle çekilmiş olmasa da film zamanın en iyi çatışma sahneleri yer almıştır. Filmin hem yönetmenliğini hem de senaryosunun başında Michael Mann bulunmakta, film aynı zamanda Al Pacino’nun en iyi filmleri arasında yer alıyor. Filmi IMDb sitesinde binlerce kişinin oylaması sonucunda IMDb Puanı 8,3’e ulaşmıştır. Filmin konusuna bakacak olursak; yine her soygun filminde olduğu gibi bir soygun çetesi lideri buluyor ama bu lider zekasıyla hiçbir şekilde arkasında iz bırakmıyor.

 7. 7 21 Blackjack


  2008 yapımı olan soygun temalı filmde üniversite öğrencisinin matematik zekası sayesinde kumar oynamakta ve bu işi bir ekip işi olarak yapmaktadırlar. Genel olarak kumarhane ve Casinoları hedef alan film, sonu drama şeklinde bitiyor olsa filmin konusu ve oyucunlar oldukça kaliteli, filmi izlemediyseniz bu filmi izleyin. 21 blackjack filminin İMDb puanı 6,8’dir. Filmin puanı gözünüzü korkutmasın filmin yaş oranına bakacak olursak gençlerin izleyebileceği keyifli bir filmdir.

 8. 8 Ocean’s Eleven


  2001 yapımı olan Ocean’s Eleven filmi suç ve soygun filmleri listesinde önemli bir yere sahiptir. Filmin konusu kumarhane soygunu yapabilmek için ekibin 11 kişi olması gerekmektedir, filmin adı da burada gelmektedir. Oceans’s filminin devamı olan Ocean’s Twelve ve Thirteen filmleri arasında en iyisi olan Eleven’ı izlemenizi tavsiye ediyorum. Ocean’s Eleven filminin IMDb puanı 7,8 ile kalitesini belli ediyor. 

 9. 9 Üç Kral


  Üç kral filmi, körfez savaşları sonucunda Amerika’nın elinde bulunan bir harita ile Irak bölgesinde altın olduğu bilgisi maceracı Amerikan askerleri tarafından çalınmasını konu alan bir filmdir. “Üç Kral” filminin konusu ve işleyişi oldukça güzel ve durağan olmayışı da filmin izletilebilriliğini artırmıştır. Üç kral filminin İMDb puanı 7,1’dir.  

  Listemizde 9 filme yer verdik, yeni film listeleri önerileri için yorum yaparak yeni filmlerin konusu hakkında düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. 


Sosyal medyada paylaş!

2
5 paylaşım, 2 puan

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
2
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Mustafa Ateş

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!