Köpeklerinize Yedirmemeniz Gereken Yiyecekler Nelerdir? Aksi Halde Köpeğiniz Ölebilir!

Köpek besleyenler ve severlerin bu habere dikkat etmemesi gerekiyor. Köpeklere yedirmemeniz gereken yiyecekler nelerdir? Aman bu yiyecekleri köpeklere vermeyin.2 min


0
10 paylaşım

Günümüzde pek çok aile evinde ya da bahçesinde köpek beslemektedir. Her ne kadar köpek beslemek meşakkatli bir iş olarak görülse de aslında huzur verici ve oldukça kolay bir iştir. Yapmanız gereken sadece köpeğinizin duygularından anlamak, köpeğinizin sağlığına dikkat etmek ve köpeğinizin yememesi gerektiği besinleri bilerek köpeklere bundan vermemektedir.

Köpeklerin bazı yiyecekleri yemediği bilinmektedir. Bu sebepten dolayı asla köpeğinize yemek istemediği bir besini zorla yedirmeye kalkmayın. Yine annesi yanında büyümeyen bir köpek neyi yeyip neyi yemeyeceğine dair bilgi sahibi olmayabilir. İşte bu durumda size önemli bir yük düşmektedir. Köpeğinize yememesi gerektiği besinleri kesinlikle vermemeli ve köpeklerinize yedirtmemeiz gereken yiyeceklerin neler olduğunu bilmelisiniz

kopek.jpg

Bu Yiyecekleri Köpeklere Vermeyin

Sizde evinizde, bahçenizde ya da başka bir yerde köpek besliyorsanız köpeklerinize kesinlikle aşağıda Kargamel ekibi tarafından belirtilmiş olan besinleri vermemeniz gerekmektedir.

1-) Çikolata
2-) Soğan
3-) Kuru Üzüm
4-) Yaş Üzüm
5-) Üzüm Reçeli

Yukarıda belirtilmiş olan 5 besine dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle üzüm içeren besinleri köpeğinize aman yedirtmeyin. Komşunuz köpeğinize üzüm yedirmeye kalkabilir, üzüm keki vermeye kalkabilir bu durumda komşunuza engel olunuz.

Peki köpeğinize neden üzüm yedirmemeniz gerekmektedir. Üzüm köpeklerde böbrek yetmezliğine yol açmaktadır. Böbrek bir canlının hayatını devam ettirebilmek için gerekli olan ihtiyaçların bir bölümünü karşıladığından dolayı köpeğinizin aralıklarla yiyeceği üzümlerden dolayı köpeğiniz malesef ölebilir.

Yine çikolata ve soğan pek çok kişi tarafından tüketilmektedir. Bir yemeğin içerisine soğan koyar ve bunu köpeğinize yedirmeye kalkarsanız bu durumda da köpeğiniz büyük zarar görecektir.

Peki Köpekler Bu Besinleri Yerse?

Köpekleriniz eğer sizin isteğiniz dışında bu besinleri yerse ya da yemesine engel olamazsanız hemen köpeğinizi en yakın veteriner hekimine götürmeniz gerekmektedir. Veteriner hekim burada köpeğiniz için gerekli operasyonları ve müdahaleleri yaparak sizlere bilgi verecektir.

kopek-besin.jpg

Köpeğinizin belirtilmiş olan bu besinleri yemesine engel olamazsanız bile bundan sonra köpeğinizin aynı besini yememesi için elinizden geleni yapmanız gerekmektedir. Köpek beslemek meşakkatli bir iş olabilir ve burada sizinde sorumluluk sahibi olmanız gerekmektedir. Köpeğinizin sağlık durumunu aralıklarla kontrol etmeyi unutmayın en önemlisi köpek insan gibi duyguludur. Onu sevin, sevgi cümleleri söyleyin hatta arabanız ile birlikte tatile ya da gezmeye giderken mutlaka yanınızda köpeğinizi de götürün. Köpekler gezmelerden, tatillerden ve sahipleri ile beraber vakit geçmekten büyük haz almaktadır. Bu durum köpeğinizin sağlık durumunu etkileyecektir.


Sosyal medyada paylaş!

0
10 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!