Körfez’de Büyük Kriz! İran Arabistan Botuna El Koydu

Körfez ülkeleri arasında sular bir türlü durulmuyor. İran, Suudi Arabistan'ın botuna resmen el koyduğunu duyurdu.2 min


0
10 paylaşım

Körfez ülkelerinde bir türlü sular durulmuyor. İran ve Irak’ın Türkiye için küstah tehditleri devam ederken bugün flaş bir olay daha yaşandı. Buna göre Suudi Arabistan’a ait bir bot hareketine devam ederken yapılan açıklamaya göre İran’ın sularını ihlal ettiği gerekçesi ile İran devrim güçleri tarafından durduruldu.

Suudi Arabistan’a ait olduğu belirtilen bot İran’ın sınırına çekildi ve bot içerisinde bulunmakta olan 4 mürettebatın da İran devrim güçleri tarafından göz altına alındığı belirtildi.

asker.jpg

Adaya 4 Mil Yaklaştığı Belirtildi

İran’ın Suudi Arabistan botuna el koyması üzerine Suudi Arabistan’a ait olan botun İran’ın sahibi olduğu Farsi Adasına 4 mil kadar yaklaştığı belirtildi. Buna göre Farsi adasının Suudi Arabistan ile İran sınırı arasında bulunmakta olan Hark Adasının güney batısında bulunduğu da kamuoyuna duyuruldu.

İran’ın sahibi olduğu Farsi adasına 4 mil kadar yaklaşan Suudi Arabistan’ın botuna el koyan İran devrim güçleri botta bulunmakta olan 4 mürettebatı da gözaltına alındı. İran tarafından yapılan açıklama da adalarına 4 mil kadar yaklaşan botta ki mürettebat için soruşturma açıldığı belirtildi.

Körfez’de Sular Durmayacak

Öte yandan körfez ülkelerinde sular durmadığı gibi adeta gerilim her geçen gün daha da artıyor. İran’ın Suudi Arabistan botuna el koymasının ardından yine körfez ülkelerinde başka olaylar da yaşanmaya devam ediyor. Bugün kamuoyuna duyurulan bilgiye göre Birleşik Arap Emirlikleri, Bab El Mendep bulunmakta olan Mayyun adasını Yemen hükümetine haber vermeden sessizce askeri üsse çevirdiği öğrenilebilir.

devrim.jpg

Mayyun adasında sessizce kurulan askeri üsden kimsenin haberi dahi yoktu. Amerika Birleşik Devletleri tarafınadn kamuoyuna paylaşılan uydu görüntülerinin ardından Bab El Mendep’de bulunmakta olan Mayyun adasının Birleşik Arap Emirlikleri tarafından Yemen hükümetine haber vermeden sessiz bir şekilde askeri üsse çevrildiği öğrenildi.

Körfez ülkesinde sular bir türlü durulmuyor ve tüm ülkeler arasında adeta sessiz kavgalar yaşanmaya devam ediyor. Arap ülkeleri bir birini yiyor şeklinde Avrupa Birliği ülkelerinin basınında gündeme her geçen gün yeni haberler bomba gibi düşmeye devam ettiği gibi yine Irak ve İran gibi ülkeler Türkiye’ye küstah tehditler de bulunmaya devam ediyor. Kargamel ekibi olarak Körfez ülkelerinde yaşanmakta olan bu olayların nasıl geliştiğini bizler dahi şaşkınlıkla izliyoruz. Umut ediyoruz ki Körfez ülkelerinde yaşanmakta olan bu olayların tamamı en kısa süre içerisinde çözüme kavuşulur ve Türkiye Körfez ülkelerinin arasında yaşanan bu olaylarda arada kalıp zarar gören bir ülke olmaz.


Sosyal medyada paylaş!

0
10 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!