KPSS 2017/1 Tercih Sonuçları Duyuruldu!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi KPSS 2017/1 merkezi atamasının ÖSYM sonuç sayfası aracılığı ile duyurulduğunu kamuoyuna açıkladı.2 min


0
6 paylaşım

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi resmi internet sitesi aracılığı ile bugün binlerce adayın beklediği haberi sonunda kamuoyuna duyurdu. 2017 yılının ilk merkezi ataması olan KPSS 2017/1 tercihleri bilindiği üzere 3 Temmuz 2017 saat: 23.59’da sona ermişti.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin KPSS 2017/1 merkezi yerleştirme memur ataması tercih sonuçlarını 14 Temmuz 2017 tarihine kadar kesin olarak açıklaması bekleniyordu ancak ÖSYM bu sene biraz gecikti. Buna göre sonuçlar iki haftadan fazla sürede ancak açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile yapılan duyuruda tercihlere başvuru yapan adayların saat: 17.15 itibari ile ÖSYM Sonuç sayfası aracılığı ile tercih sonuçlarını öğrenebileceği belirtildi. Buna göre adaylar KPSS 2017/1 tercih sonuçlarını ÖSYM’nin sitesi aracılığı ile görebilmektedir.

Sonuçlar Nasıl Öğrenilir

KPSS 2017/1 tercih sonuçları ÖSYM tarafından kamuoyuna duyuruldu peki KPSS 2017/1 tercih sonuçları nasıl öğrenilir. Aşağıda belirtilmiş olan linki adayların takip etmesi gerekmektedir.

https://sonuc.osym.gov.tr

Yukarıdaki Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi resmi sonuç sayfasını gözlemleyecek olan adaylar kendi T.C. kimlik numaraları ile ÖSYM şifrelerini yazarak KPSS 2017/1 merkezi yerleştirme atamaları tercih sonuçlarını öğrenebilir. Ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu olmak üzere 3 mezuniyet için KPSS 2017/1 merkezi yerleştirme atamasında toplam 2 bin 780 kişilik memur ataması yapılacağı duyurulmuştu ancak ÖSYM tarafından yayımlana sayısal veriler Kargamel ekibi tarafından incelendiğinde 3 lisans mezunu kadrosuna kimsenin yerleşemediği görülmektedir. Peki yerleşilmeyen kadrolar ne olacak?

Kimsenin yerleşmediği kadrolara Türkiye geneli hiçbir lisans mezunu öğrenci başvuru yapmadığı için ilgili kadrolar boş kalmıştır ve bu kadroların doldurulması için önümüzdeki merkezi yerleştirme atamasında yeniden kadro verilmesi beklenmektedir. Boş kalan kadrolara düşük puanlı öğrenciler dahi başvursa ataması gerçekleştirilecekti. Peki KPSS 2017/1 merkezi yerleştirme atamasında kazanan adaylar ne yapacak?

Kazanan Adayların izlemesi Gerektiği Yol

KPSS 2017/1 merkezi yerleştirme atamasında toplam 2 bin 777 kişilik memur ataması yapıldık ve 3 kadro boş kaldı. Peki yerleşen adayların ne yapması gerekmektedir. Öncelikle adayların hangi kuruma yerleştiğini öğrenmesi ve ilgili kuruma kendisinin KPSS 2017/1 tercihleri ile atandığını belirtmesi gerekmektedir. Adayın kuruma getirmesi gerektiği evrak veya belgenin olup olmadığını sorgulaması ve aldığı cevaplar doğrultusunda hareket etmesi gerekmektedir.

Genel olarak kurumlar yerleşen adaylardan diploma, sertifika, sınav belgeleri, kimlik fotokopisi, resim vb. gibi belge ve evraklar isteyebilmektedir. Adayların bu gibi istenen evrak ile belgelerin neler olduğunu kurumu arayarak öğrenmesi ve belirtilmiş olan süre zarfı dahilinde tüm belgelerini kuruma iletmesi gerekmektedir.

Daha sonra adayın yapması gerektiği bir şey yoktur ve bundan sonra güvenlik soruşturması yapılacaktır. Güvenlik soruşturmasından temiz çıkacak olan adayların ilgili kurumlara kesin olarak atamaları yapılacaktır.


Sosyal medyada paylaş!

0
6 paylaşım

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Helal Olsun Helal Olsun
0
Helal Olsun
Okan Baykan

Merhabalar Ben Okan. Sizler için Kargamel ekibi olarak her gün yeni ilginç bilgiler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Üniversitede eğitim hayatıma devam ediyorum ve sizlerin merakını uyandırabilmek için haberler hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.

0 Yorum var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder Gelsin
Kişilik Testi
Kişilik ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görseller ile süslenmiş makaleler
Listeler
Numaralandırılmış halde yazılan liste içerikleri
Oylanabilir Liste
Sıralaması kullanıcı oylarıyla değiştirilebilen liste
Sosyal medyada bizi takip ederek destek olabilirsin!